10 faktów na temat uzbrojenia z Battlefield 1


Tym razem przygotowaliśmy dla was 10 faktów na temat uzbrojenia w Battlefield 1. Świeża dawka newsów, idealnie na wieczór.

Broń sprawia wrażenie szybkiej, bo taka właśnie jest
Jeśli preferujecie karabiny szturmowe lub potężne rkm-y, w Battlefield 1 znajdziecie mnóstwo typów broni, które przypadną wam do gustu. Ogólnie rzecz biorąc, broń wydaje się trochę szybsza, niż można by się spodziewać. Oprócz tego, że wystrzelone pociski wytracają energię kinetyczną i opadają, zwiększyliśmy też ich prędkość. Dzięki temu wymiany ognia stają się dynamiczniejsze, a walka przy pomocy broni palnej zyskuje na autentyczności.

Broń palna dzieli się w grze na sześć kategorii
Te kategorie to: strzelby (idealne do eliminacji wroga w zwarciu), pistolety maszynowe (szybkostrzelne, skuteczne na niewielkie dystanse), lekkie karabiny maszynowe (zabójcze na średnie odległości), karabiny samopowtarzalne (zbalansowane, o dużej mocy obalającej), broń osobista (świetna, gdy znajdziecie się w opałach) i karabiny snajperskie (tu chyba wiadomo).

Broń jest bardzo zróżnicowana
W każdej kategorii do wyboru jest mnóstwo różnych modeli broni. Uzbrojenie w tamtym okresie było bowiem niezwykle zróżnicowane. Prawda jest taka, że podczas I wojny światowej powstały pierwsze udane wersje wielu typów broni. To właśnie wtedy do służby trafiły pistolety maszynowe i karabiny automatyczne, których w Battlefield 1 też nie zabraknie.

Broń jest niezwykle skuteczna
Podczas I wojny światowej technologia bardzo się rozwinęła, co zaowocowało opracowaniem skutecznego uzbrojenia. Bez względu na to, czy będziecie wybijać dziury w murach, by zneutralizować kryjących się za nimi wrogów, czy jako snajperzy likwidować ich z drugiego końca mapy, strzelanie w Battlefield 1 na pewno da wam mnóstwo frajdy i okaże się wystarczająco „współczesne”.

Modyfikacje broni są bardziej ukierunkowane
Modyfikacji broni w Battlefield 1 nie zabraknie. Wsłuchaliśmy się jednak w wasze głosy domagające się takiego jej zorganizowania, abyście nie musieli przebijać się przez setki dodatków i akcesoriów. Dlatego w Battlefield 1 pojawią się gotowe zestawy wyposażenia dla każdej broni. Będzie je można oczywiście modyfikować, aby lepiej pasowały do waszego stylu gry, ale w sposób bardziej ukierunkowany.

Każda broń ma do trzech gotowych zestawów wyposażenia
Potrzebujecie strzelby o większej mocy obalającej? A może wolicie taką, która oferuje wyższą celność kosztem stabilności? Gotowe zestawy wyposażenia powinny wam pomóc. Dla niektórych broni mogą być dostępne nawet trzy takie zestawy, co jeszcze bardziej zróżnicuje rozgrywkę. Je także będzie można modyfikować, zmieniając powiększenie celownika bądź lunety, znaki celownicze i nie tylko.

Dostępnych jest wiele typów broni do walki wręcz
Walka w zwarciu była podczas Wielkiej Wojny zjawiskiem powszechnym. Jeśli wolicie trzymać się od wroga na dystans, będzie to oczywiście możliwe, ale gdy dojdzie do walki wręcz, otrzymacie dostęp do wielu typów broni o różnej szybkości ataku i zadawanych obrażeniach. Niektóre będą też pełnić rolę narzędzi, pozwalających przecinać drut kolczasty, niszczyć barykady, a nawet uszkadzać lekkie pojazdy.

Będziecie mogli przeprowadzać szarże na bagnety
Możliwość szybkiego pokonania dystansu dzielącego was od wroga jest szczególnie ważna, gdy chcecie go zaatakować bronią białą. Pomogą wam w tym zakładane na broń bagnety, pozwalające szarżować na nieprzyjacielskich żołnierzy. A gdy znajdziecie się już obok nich, z łatwością poślecie ich na tamten świat.

Dostępne będą nie tylko granaty odłamkowe
Oprócz tradycyjnych granatów odłamkowych będziecie też mogli korzystać z granatów gazowych (niewielkie obrażenia, ale długo utrzymująca się chmura gazu), granatów zapalających (wysokie obrażenia, ale krótki czas działania) i innych. Użycie odpowiedniego granatu we właściwym momencie może uratować wam życie.

Dźwięk znów będzie bezkonkurencyjny
Studio DICE słynie z najlepszych dźwiękowców w branży. Nie zawiedziemy was i tym razem, przygotowując na potrzeby Battlefield 1 najwyższej jakości odgłosy broni. Od ogłuszającego BUM strzelby po ciche BRZDĘK opróżnionego magazynka – z myślą o grze nagraliśmy całe mnóstwo autentycznych efektów dźwiękowych. Na słuch będziecie mogli nawet rozpoznać, że w magazynku kończy się amunicja, bo odgłosy strzałów staną się wtedy trochę inne.

Źródło: https://www.battlefield.com

Podziel się ze znajomymi!