Aktualizacja dotycząca Małych Legend w trybie ARAM


Małe Legendy nadal będą wam kibicować na Howling Abyss.


W czerwcu ogłosiliśmy, że usuniemy Małe Legendy z trybu ARAM ze względu na przejrzystość rozgrywki, ograniczone zainteresowanie graczy i potencjalne ograniczenia związane z przyszłymi projektami Małych Legend. Niedługo po tym postanowiliśmy zawiesić nasze plany ze względu na otrzymane od was opinie. Mamy zatem dla was ostatnią aktualizację w tej trylogii dotyczącej Małych Legendach w ARAM-ie. W skrócie: na razie nie zamierzamy usuwać ich z tego trybu gry.

Ze względu na waszą reakcję na pierwszą zapowiedź postanowiliśmy zrobić krok wstecz i bardzo dokładnie przeanalizować wasze odczucia związane z obecnością Małych Legend w trybie ARAM. Odkryliśmy, że większość graczy nie ma problemów z pojawianiem się Małych Legend na Howling Abyss, a stosunkowo niewielu graczy ogólnie ma do nich negatywny stosunek. Te odczucia są podobne w wielu grupach — również wśród graczy, którzy nie mają, ani nie używają Małych Legend.

pl_pl_LL-Presence.jpg

Jednym z pozostałych powodów, dla których chcieliśmy usunąć Małe Legendy, była przejrzystość wizualna rozgrywki w ARAM-ie. Potwierdziliśmy jednak, że większość graczy nie uważa, aby Małe Legendy miały duży wpływ na jej przejrzystość w trybie ARAM. Chociaż wizualna przejrzystość jest dla niektórych ważna, większość grających głównie lub często w trybie ARAM nie ma w stosunku do tego trybu takich samych oczekiwań, jak do pozostałych map.

pl_pl_Visual-Clarity-Graph.jpg

Jeszcze raz porównaliśmy zatem ze sobą wyniki uzyskane na podstawie ankiet oraz wcześniej analizowane czynniki takie jak ograniczenia deweloperskie w zespole Małych Legend oraz wpływ Małych Legend na przejrzystość rozgrywki i zdaliśmy sobie sprawę, że się pomyliliśmy. Dlatego Małe Legendy nadal będą wam kibicować w trybie ARAM w najbliższej dającej się przewidzieć przyszłości!

Ten proces powtórnej oceny pomógł nam lepiej zrozumieć oczekiwania graczy, jeśli chodzi o bardziej niezobowiązujące tryby gry takie jak ARAM i pomogą nam podczas podejmowania decyzji związanych z Małymi Legendami w przyszłości. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest zrównoważenie poprawności stanu rozgrywki z potrzebami graczy, dlatego wciąż liczymy na wasze opinie w przyszłości. Dzięki!


Podziel się ze znajomymi!