Amerykański ćwierćfinał! CLG przegrywa z Team Liquid. s1mple zagrał jak bóg!

Liquid vs CLG MLG

W ostatnim ćwierćfinale dzisiejszego wieczoru Team Liquid pokonał Counter Logic Gaming 2:0 na mapach Cache oraz Mirage. MVP spotkania został s1mple, który rozegrał fenomenalne spotkanie dominując zawodników CLG.

Pierwsza mapa rozpoczęła się wspaniale dla CLG, zagrali oni po stronie terrorystów i zasłużenie zdobyli przewagę w grze, solidnie wykonując zaplanowane taktyki. jdm64 jak zwykle popisał się swoimi umiejętnościami snajperskimi, powstrzymując Liquid przed odbijaniem zajętych przez CLG bombsite’ów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:3 dla CLG. W drugiej części tego spotkania Team Liquid odżył. Zawodnicy tej formacji pokazali, że comeback jest zawsze możliwy. Z rundy na rundę rozkręcała się gwiazda zespołu: s1mple, trafiając nieziemskie strzały z AWP oraz wykazując niezwykły refleks. Z rundy na rundę CLG traciło pewność siebie, jdm64 stracił swoją moc. Nie pomogły indywidualne zdolności tarika i w efekcie po wspaniałym comebacku Team Liquid wygrało Cache wynikiem 16:13.

FugLy 15 5 23

Druga mapa to Mirage, która była wyborem CLG. Tutaj Liquid zdominowało rozgrywkę wygrywając pierwszą połową 9:6 po stronie CT, a następnie drugą połowę 7:0 jako terroryści, tym samym nie dając CLG żadnych szans na zwycięstwo. Ta mapa to s1mple show. Czas reakcji przy strzelaniu, dostrzeganie najmniejszych ruchów przeciwnika poza dymem z granatów, a także zabójstwo z noża w pięknym stylu, sprawiało, że z każdą rundą ten młody ukraiński gracz rósł w siłę i był coraz pewny siebie. Widać było na jego twarzy jak chłonie krzyki jego imienia z trybun, jak napawa się wsparciem kibiców. CLG po przegranej w okropnym stylu pierwszej mapy nie zdołało podnieść się mentalnie, popełniało dużo błędów. Jednym z pamiętnych było oszczędzanie przez ten zespół pieniędzy na rundę z zakupem pełnego ekwipunku, podczas której zestresowany i zasłonięty granatami dumnymi jdm64 zabił swojego współtowarzysza, co przegrało CLG rundę, zresetowało ich budżet na kolejne rundy i pogrążyło CLG jeszcze bardziej. Wynik spotkania to 16:6 dla Team Liquid.