PolscyGracze.pl

Areny TFT: przygotowywanie Festiwalu Bestii


Spojrzenie zza kulis na nowe areny Losów: Festiwalu Bestii.


Taktycy, witajcie! Zespół TFT jest szczęśliwy, mogąc podzielić się z wami tym, co działo się za kulisami podczas przygotowywania aren do rotacji Losy: Festiwal Bestii. Poczynając od pomysłu, a kończąc na jego realizacji, rotacja 4.5 przesuwała granice tego, co do tej pory robiliśmy na arenach TFT. Oczywiście nasze ambitne założenia stawiały wyjątkowe wyzwania przed grafikami otoczenia, kompozytorami i twórcami efektów wizualnych. Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy otworzą przed wami całkiem nowy świat możliwości i doznań podczas gry w TFT. Czytajcie dalej, aby poznać całą historię!

Zatem do rzeczy! Tu Gino. To ja zacznę oprowadzanie was po arenach rotacji 4.5.

Koncepcja

W rotacji 4.5 chcieliśmy razem z graczami powitać Księżycowy Nowy Rok. Aby to się udało, musieliśmy zaoferować coś fajnego, a jednocześnie zgodnego z tradycją obchodzenia Nowego Roku. Przez pewien czas badaliśmy tradycyjne podejście do tematu, ale nie bylibyśmy zespołem TFT, gdybyśmy nie spróbowali wyjść przed szereg. Wykorzystaliśmy oryginalne pomysły na arenę jako salę tronową i nadrzeczną wioskę w patchu 11. Sala tronowa stała się chińskim klubem (z naszym własnym uroczym DJ-em), a nadrzeczna wioska miejscem parady po szczytach dachów z hologramami. Ten pomysł zahipnotyzował zespół. Wiedzieliśmy, że to jest kierunek, który chcemy rozwijać.

Kolejnym wyzwaniem było takie zrealizowanie naszych wszystkich wspaniałych pomysłów, aby spełniały potrzeby rozgrywki w TFT. Klub musiał być klubem zarówno na komputerach PC, jak i na komórkach. Tak samo parada po dachach. To oznaczało, że wszystkie elementy wizualne musiały być widoczne i interaktywne na wszystkich platformach i nie mogły zakłócać działania innych ważnych elementów, takich jak przedmioty.

Musieliśmy też być bardzo ostrożni w wykorzystywaniu tradycyjnej sztuki i symboliki. W tym momencie najbardziej liczyły się komunikacja i współpraca. Wielkie brawa dla wszystkich moich „konsultantów ds. kultury”, współpracowników, którzy znali tradycje związane z Księżycowym Nowym Rokiem i zapewnili mi bezcenne informacje na temat tego, co może wzbudzić pozytywne reakcje. Dzięki niezliczonym rundom konsultacji i tworzenia nowych wersji, a także pięknym dziełom naszych grafików środowiska, twórców efektów wizualnych i dźwiękowych oraz animatorów uzyskaliśmy dwie wspaniałe areny, które z radością udostępniamy teraz światu!

Mam nadzieję, że spodoba się wam to, co przygotowaliśmy w rotacji 4.5 i z tą nadzieją oddaję teraz pałeczkę w ręce Jeremiego, grafika środowiska!.

Grafika środowiska

Dzięki, Gino! Jak zwykle graficy środowiska dostali od zespołu koncepcyjnego do opracowania przepiękne projekty i naszym pierwszym wyzwaniem było ożywienie tych obrazów w środowisku 3D. Obejmowało to stworzenie naszej pierwszej areny mieszczącej się w pomieszczeniu, czyli Klubu 2! Po wcześniejszych sukcesach nieba i horyzontów musieliśmy zmierzyć się z unikalnym wyzwaniem stworzenia tej samej paralaksy w pomieszczeniu. Uznaliśmy, że wprowadzając duże otwory okienne, będziemy mogli pokazać rozległy krajobraz miasta i świąteczne sztuczne ognie. Poza tym dodaliśmy słodkiego DJ Oxa i scenę a także zaczęliśmy wczuwać się w klimat Księżycowego Nowego Roku. W tej kultowej humorystycznej odsłonie TFT dodaliśmy trochę elementu ludzkiego, takiego jak stoły zastawione jedzeniem, dyskotekowe kule i armatki z konfetti.

Jeśli chodzi o Księżycowe Miasto, chcieliśmy stworzyć futurystyczną paradę na dachach starożytnej metropolii. Wiedzieliśmy też, że wokół dachów będziemy potrzebowali wody, na której będą unosić się łódki wyświetlające hologramy. Współpracowaliśmy z technikami grafiki, aby stworzyć shader wody, oraz wykorzystaliśmy kilka prostych tekstur sprawiających wrażenie migotania wody.

Ostatni zabawny fakt: ta śródrotacja jest też pierwszą, w której wprowadziliśmy na nasze areny elementy pierwszoplanowe! W Klubie 2 stworzyliśmy galerię nad parkietem tanecznym, a w Księżycowym Mieście futurystyczne budynki inspirowane pagodami.

A teraz przekazuję głos Isaacowi od efektów wizualnych!

EFEKTY WIZUALNE

Dzięki, Jeremy! W Losach staraliśmy się wprowadzić na nasze areny interaktywność i reaktywność, podobne do plansz Kanmejów, Akana i Festiwalu. Tyle że w przypadku tej rotacji poszerzyliśmy te koncepcje. Chcieliśmy dodać więcej aktywowanych kliknięciem interakcji z jeszcze większymi efektami. Chcieliśmy też, żeby te interaktywne elementy sprawiały wrażenie bardzo integralnych elementów planszy. Poszliśmy więc zupełnie nową ścieżką techniki. Możecie to zobaczyć na przykładzie DJ Oxa i hologramów w mieście, które były dla nas największym wyzwaniem. Musieliśmy stworzyć coś co sprawia wrażenie hologramu – i to takiego, który świętuje z wami w grze. Ściśle współpracowaliśmy z grafikami koncepcyjnymi, aby stworzyć dla was te wspaniałe kineografy, Używając wielotekstur (powielając przypisane tekstury w celu uzyskania rozmycia) oraz „potrząsania” niektórymi dodatkowymi wersjami tych kineografów, uzyskaliśmy efekt, którego oczekiwaliśmy.

A teraz posłuchajcie, co Jason ma do powiedzenia na temat muzyki!

Muzyka

Dzięki, Isaac! Gdy przystąpiliśmy do pisania muzyki dla nowych aren, musieliśmy wymyślić, jak włączyć nowe ścieżki dźwiękowe do istniejącej muzyki TFT. Nasza „zwykła” muzyka TFT składa się z sześciu ścieżek, czterech muzycznych przejść i garści wyjątkowych melodii, które dają poczucie robienia postępów podczas gry. Inżynier dźwięku Alison Ho i ja pracowaliśmy razem nad uproszczeniem systemu dźwięku TFT umożliwiającym włączenie ścieżek charakterystycznych dla aren.

Muzyka Klubu 2 powinna brzmieć jak stylistyczna pochodna stylu TFT z Festynu Księżyca, tematyki jak najbardziej na miejscu podczas Księżycowego Nowego Roku. Tworząc ten utwór, nawiązałem do melodii z kampanii Festynu Księżyca 2019, aby brzmiał bardziej znajomo dla graczy, którym podobał się ten motyw. Aby można było rozpoznać te melodie, wykorzystałem tradycyjne chińskie instrumenty, kierując uwagę słuchaczy ku stylowi Festynu Księżyca, a następnie przetworzyłem je, aby nadać jej brzmienie nowoczesnej muzyki klubowej. Ważne było, aby ta muzyka robiła wrażenie związanej z karuzelą i innymi arenami, które gracze znają z TFT, dlatego napisaliśmy muzykę w tonacji a-moll, dzięki czemu przejścia stały się bardziej płynne.

Chcieliśmy też dołączyć coś zabawnego i przeznaczonego specjalnie dla stałych sympatyków TFT. W przeszłości organizowaliśmy niesamowite kampanie w TFT, które wykorzystywały muzykę elektroniczną w stylu podobnym do motywu Klubu 2, pomyśleliśmy zatem, że zabawnie byłoby włączyć kilka z tych elementów w tło muzyczne rozgrywki. Udało się nam zdobyć temat utworu DUDUDUNGA i mogliśmy dodać wokale do „fanfar” zwycięstwa na tej arenie.

 

 

 

A teraz Alison powie wam wszystko o efektach dźwiękowych.

EFEKTY DŹWIĘKOWE

Dzięki, Jason! Mieliśmy szczęście, zabierając się za efekty dźwiękowe do Klubu 2 i Księżycowego Miasta, ponieważ istniała już masa projektów koncepcyjnych i tablic nastrojów, na których mogliśmy się oprzeć. Po rozmowie z dyrektorem artystycznym, Marcusem, wiedzieliśmy, że areny mają mieć klimat festynowego świętowania, tak jak podczas tradycyjnych obchodów Księżycowego Nowego Roku, ale z futurystycznym akcentem nawiązującym do tematyki Festynu Księżyca.

Aby to osiągnąć, wykorzystaliśmy tradycyjne chińskie instrumenty (erhu, guzheng, metalowe gongi) wymieszane z nowszymi elementami (cyfrowe efekty hologramów, syreny), a także efekty dźwięku tłumu. W Klubie 2 słychać to głównie w muzyce, natomiast Księżycowe Miasto wymagało podejścia budującego nastrój.

Mimo że arena Klub 2 jest tak bardzo skoncentrowana na muzyce, kompozytor, czyli Jason, i ja chcieliśmy, aby była atrakcyjna również wówczas, gdy gracz postanowi wyłączyć muzykę. Na przykład jeśli gracz postanowi wyciszyć muzykę w kliencie, wciąż słychać jej stłumioną wersję, przypominającą, że impreza dalej trwa.

 

Stworzyliśmy też dżingiel dla zwycięstwa i porażki, aby muzyka wybrzmiała przez chwilę, niezależnie od tego, czy gracz ją wyciszył, czy nie. To oznacza, że każdy efekt dźwiękowy odtwarzany na końcu rundy musi współgrać z dźwiękami, które gracz słyszał wcześniej. Trochę pobawiliśmy się kluczem, aby mieć pewność, że nasze wykończenie idealnie zlewa się w każdej sytuacji.

 

Podobnie jak Jason musieliśmy przemycić trochę wokalu z Dududunga do efektów dźwiękowych areny! Eksperymentowałam z różnymi wariantami przetwarzania, próbkowania i odwracania, aby „zremiksować” ten wokal. Możecie to usłyszeć, jeśli wygracie serię, a także ― w smutniejszej wersji ― gdy przegracie rundę.

 

Szczególnie fajnie tworzyło się efekty dźwiękowe dla DJ Oxa. DJ Ox improwizuje do muzyki i reaguje na zwycięstwa i porażki gracza, wykorzystałam więc prawdziwe dźwięki wydawane przez byki i krowy i dostroiłam je automatycznie do postaci.

I wreszcie Księżycowe Miasto. Jak wspomniano powyżej, naszym celem było wprowadzenie elementu futurystycznego do tradycyjnego sposobu świętowania. Poza łódkami z hologramami i szyldami sklepów dodaliśmy samochody i pojazdy z napędem poduszkowym, aby urozmaicić otoczenie nowoczesną techniką.

 

 

Momenty zwycięstwa lub porażki wykorzystują natomiast w większym stopniu dźwięki tłumu i parady. Łącząc wszystkie te elementy, chcieliśmy wprowadzić klimat obchodów Księżycowego Nowego Roku do każdej bitwy.

 

 

To już cały zakres prac nad arenami TFT! Dziękujemy, że zajrzeliście za kulisy tworzenia scenerii Festiwalu Bestii i wspólnego świętowania Księżycowego Nowego Roku. Mamy nadzieję, że rotacja 4.5 spodoba się wam i obejrzycie film zrealizowany na początek sezonu, z którego dowiecie się więcej na temat Festiwalu Bestii!


Podziel się ze znajomymi!