W Białymstoku powstaje pierwszy w Polsce, profesjonalny pub eSportowy


Sporty elektroniczne z roku na rok stają się coraz popularniejszą formą rozrywki dla milionów graczy na całym świecie. Wraz z rozwojem e-sportu, powstają także specjalne lokale, które konsolidują lokalną społeczność graczy. Nowy trend zawitał także do Polski. Już w najbliższy piątek, 7 lipca w Białymstoku odbędzie się wielkie otwarcie nowego centrum e-sportu oraz gier wideo – Games United eSports Pub.

Lokal ma zgromadzić fanów gier i sportu elektronicznego w miejscu, w którym mogą na co dzień obejrzeć relacje na żywo z najważniejszych międzynarodowych rozgrywek e-sportowych, pograć ze znajomymi w najnowsze tytuły wydawnicze, rozegrać turnieje m.in. w League of Legends, FIFA oraz Counter-Strike: Global Offensive. Dodatkowo, odwiedzający będą mogli brać udział w wydarzeniach specjalnych, na których pojawiać się będą najpopularniejsi gracze, youtuberzy oraz streamerzy.

Sześć lat doświadczenia w gamingu i wieloletnia współpraca z m.in. SteelSeries, ROCCAT czy Gaijin Entertainment sprawiła, że doskonale rozumiemy potrzeby fanów gier i e-sportu. Projektując Games United eSports Pub chcieliśmy stworzyć pub, do którego sami chętnie poszlibyśmy ze znajomymi, by obejrzeć finały LCS lub IEM, pograć w FIFA czy przetestować nowości wydawnicze od CENEGI, CDP i Techlandu. Naszym celem było zbudowanie pubu dla graczy, a nie kolejnego baru z grami. Piątkowym otwarciem realizujemy nasz plan i spełniamy marzenia – komentuje Mateusz Szukajt, CEO w Galaktus PR i jeden z współwłaścicieli Games United eSports Pub.

Nazwa Games United wywodzi się od imprezy East Games United organizowanej w Białymstoku przez agencję Galaktus PR. W pubie znajduje się scena wyposażona w profesjonalne oświetlenie, nagłośnienie oraz 10 potężnych komputerów gamingowych stworzonych przy współpracy z MSI oraz Optimus. Każde stanowisko gamingowe wyposażone jest także w 34-calowy monitor LG 34UC97G 144Hz oraz najwyższej klasy peryferia dla graczy. Pub zaopatrywany jest w szerokopasmowe, dedykowane łącze światłowodowe przez lokalnego dostawcę internetu, firmę KOBA.

Na powierzchni liczącej łącznie 200m2 znajduje się ponad 70 miejsc siedzących, na których wygodnie można obejrzeć mecz na wysokiej jakości rzutnikach oraz licznych telewizorach. W pełni wyposażony bar oferujący jedzenie, napoje alkoholowe i bezalkoholowe dostarczy odwiedzającym wszystkiego, co jest potrzebne do oglądania streamów. Dodatkowo, na fanów konsol czekać będzie 8 urządzeń Xbox One, zaś dla zwolenników gier bez użycia prądu przygotowano liczne planszówki. Cyklicznie pojawiać się będą również imprezy skierowane do sympatyków Virtual Reality.

Games United eSports Pub startuje już 7 lipca o godz. 18:00. Na otwarciu nie zabraknie licznych konkursów z nagrodami ufundowanymi przez partnerów lokalu oraz znanych gości ze świata e-sportu. Wydarzenie odwiedzi m.in. lubiany komentator CS:GO Łukasz „Prawus” Ganczewski oraz popularny streamer LoL-a Jakub „Kubon” Turewicz. Impreza inauguracyjna skierowana jest wyłącznie do osób pełnoletnich. Natomiast na co dzień ze wszystkich dobrodziejstw pubu będą mogły korzystać te osoby, które ukończyły 16. rok życia. Dla osób poniżej szesnastego roku życia organizowane będą specjalne eventy i turnieje.

Oficjalny profil Games United eSports Pub: https://www.facebook.com/GamesUnitedPub/
Operacja: #RushPUB – otwarcie pubu: https://www.facebook.com/events/316403332105245/


Podziel się ze znajomymi!