CLG po zaciętej walce pokonuję Gambit Gaming i awansuje do ćwierćfinału!

CLG vs gambit gaming MLG

Po ciężkich zmaganiach na mapach: Cache, Cobblestone oraz Mirage, Counter Logic Gaming pokonuje Gambit Gaming 2:1. W ćwierćfinale czeka na nich Team Liquid.

Pierwszą mapą był Cache, który stanowił bardzo wyrównaną grę. Obydwie drużyny popełniały dużo błędów, ale też często pokazywały się z dobrej strony, szczególnie przy szybkich wejściach na bombsite. CLG miało ogromną szansę na comeback ale w jednej z ostatnich rund zaspali i nie zdążyli w ogóle wejść na bombsite B pomimo, iż byli odpowiednio ustawieni i przygotowani. Z bardzo dobrej strony pokazał się mou i AdreN, natomiast ze strony CLG na uwagę zasługuje jdm64, który popisał się znakomitą obsługą AWP. Niestety indywidualne umiejętności nie są wszystkim w Counter Strike’u, a błędy taktyczne i wspomniane spóźnione wejścia na bombsite przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Gambit Gaming, które to wygrało Cache wynikiem 16:13.

wayLander 10 2 23

Druga mapa to Cobblestone. Na niej błyszczał jdm64. Siał zniszczenie przy użyciu AWP, nie raz udawało mu się wytrzymywać długo na BS’ie tak by jego koledzy przybiegli z pomocą. Bardzo dobre spotkanie rozegrał również wayLander, który przebudził się bo pierwszej mapie, na której to jego koledzy wygrali za niego grę. Ponadto w porównaniu do Cache, CLG na Cobble’u grali bardzo pewnie, drużynowo, widać było przygotowanie do tej mapy. CLG zdominowało pierwszą połowę grając po stronie CT. W drugiej połówce mieli problemy z przedarciem się przez obronę Gambit. Ci jednakże popełnili kilka błędów, np. zostawiając bombsite A kompletnie pusty w sytuacji 3vs3 bez żadnej informacji, gdzie bomba i przeciwnicy się znajdują. CLG zwyciężyło 16:11.