Czym jest TFT?


Czym jest Teamfight Tactics? Oto wszystko, co powinniście wiedzieć, zanim rozpoczniecie swój pierwszy mecz.


Teamfight Tactics to strategiczna, darmowa gra polegająca na walce na wyniszczenie z udziałem kultowych bohaterów z League of Legends. Wasz cel? Rozwijać swoją drużynę i chronić swoją planszę, aż pokonacie wszystkich innych graczy. Tutaj znajdziecie podstawowe informacje na dobry początek:

Rozgrywka

Teamfight Tactics polega na automatycznych bitwach. To podzielona na rundy gra PvP, w której wybiera się drużynę, która następnie będzie walczyć w imieniu graczy. Jeśli jeszcze nigdy nie graliście w taką grę, nie ma się czym przejmować! TFT opiera się na wielu znanych i lubianych koncepcjach z innych gier strategicznych, jak korzystanie z dzielonej puli zasobów, budowanie drużyny, zarządzanie gospodarką i zajmowanie odpowiednich pozycji.

Jak to działa? Gracze toczą ze sobą pojedynki, aż zostanie tylko jeden z nich. Zwycięży ten, kto dobierze najlepszą drużynę bohaterów ze współdzielonej puli, wyposaży ich w potężne przedmioty, będzie dobrze zarządzał przychodem złota i wykupi konkurencję oraz ustawi swój zespół w odpowiedniej formacji. Liczba zwycięskich strategii jest nieograniczona, więc aby zwyciężyć, trzeba będzie dostosować się do różnych sytuacji.

 

Rotacje

Każdy mecz TFT odbywa się w Konwergencji i opiera się na konkretnym motywie oraz historii zwanej rotacją. Co kilka miesięcy w TFT zobaczycie kolejne uniwersum z nowymi bohaterami, cechami i postaciami do gry. Razem z rotacjami pojawi się też nowa drabinka rankingowa, kompozycja drużyny i możliwości łączenia przedmiotów.

Osąd

W aktualnej rotacji o nazwie Teamfight Tactics: Osąd, Czarna Mgła dotarła do Konwergencji, skażając wszystko na swojej drodze i naruszając równowagę między chaosem a porządkiem. Podczas, gdy obie strony stają do ostatecznej walki o zwycięstwo, gracze muszą zdecydować, czy wspierać obrońców ładu, czy bawić się w towarzystwie przedstawicieli chaosu.

W Teamfight Tactics: Osąd znajdziecie nowych bohaterów, cechy i (co być może najważniejsze) nowe, potężne przedmioty cienia.

Małe Legendy, areny, przepustki i inne elementy

Teamfight Tactics jest całkowicie darmową grą. Możecie grać tak długo, jak tylko chcecie, nie wydając żadnych pieniędzy. Żaden z graczy nie może po prostu zapłacić, aby dostać się na szczyt.

Jeśli jednak szukacie mocniejszych wrażeń, to mamy dla was wiele możliwości.

Małe Legendy: ta nazwa oznacza Wasze awatary w grze. Te stwory i ich różne warianty kontrolują potężne armie, które tworzycie podczas gry. Istnieją dziesiątki gatunków i setki wariantów Legend występujące we wszystkich rozmiarach i kształtach. Jeśli więc chcecie zostać energetycznym Ptasim Rycerzem lub poczuć głód jak Choncc, mamy awatary właśnie dla was. Małe Legendy mogą wykluwać się losowo z jajek lub można je kupić za Odłamki Gwiazd.

Copy_of_4_13_21_TFTSet5ReckoningPassArticle_EvilPengu_0001_t2.jpg

Areny: arena to plansza, na której walczą wasze drużyny. Z niektórymi arenami można wchodzić w interakcję. Usłyszycie na nich wyjątkowe odgłosy, a nawet muzykę.

 

Przepustki: w każdej rotacji pojawia się nowa przepustka, a jej działanie jest bardzo proste: grajcie w TFT, aby zdobywać nagrody! Jeśli wykupicie Przepustkę+, możecie zdobyć jeszcze więcej nagród, w tym wyjątkowe Małe Legendy, areny i wybuchy (specjalne animacje, które pojawiają się w momencie zadania obrażeń Małej Legendzie wroga).

Wznieście się na nowy poziom

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, jak grać w Teamfight Tactics, zalecamy zajrzeć na kilka z tych stron zarządzanych przez członków naszej wspaniałej społeczności. Znajdziecie na nich szczegółowe opisy cech bohaterów i przedmiotów oraz zalecenia dotyczące zarządzania gospodarką i budowy silnej drużyny.


Podziel się ze znajomymi!