CZYSZCZENIE KLIENTA: aktualizacja struktury na bazie jądra Chromium (CEF)


Nowa wersja CEF pojawi się na serwerze testowym w przyszłym miesiącu.


Zadeklarowaliśmy, że będziemy regularnie publikować aktualizacje poświęcone pracom mającym na celu poprawę wydajności i niezawodności działania klienta League.

Tym razem nie ma skrótu, ponieważ informujemy tylko o postępach w realizacji naszego największego priorytetu od ostatniego spotkania.

Aktualizacja struktury na bazie jądra Chromium (CEF)

Naszym głównym priorytetem jest obecnie aktualizacja struktury na bazie jądra Chromium (CEF) w kliencie — czyli przeglądarki stanowiącej serce architektury klienta League. Ostatnio zaktualizowaliśmy CEF w listopadzie 2019 roku do wersji 74, a w chwili pisania tego tekstu najnowsza wersja to CEF 91. Zaktualizowanie CEF do wersji 91 przyniesie cały szereg korzyści, poczynając od redukcji zawieszania się sprzętu po zwiększenie kompatybilności i lepsze reagowanie na działania użytkowników. To jest absolutnie najważniejsza zmiana, jaką możemy wprowadzić, aby ulepszyć klienta.

Od naszej ostatniej rozmowy w kwietniu aktualizujemy istniejące komponenty sieciowe (czyli technologię sieciową obsługującą osadzanie filmów, wyskakujących powiadomień i innych szczegółów) do wersji, które są kompatybilne z nowszymi standardami CEF, aby zaktualizowanie CEF nie spowodowało żadnych szkód. Komponenty sieciowe są wykorzystywane w niemal każdej części podstawowego kodu klienta, dlatego trwało to o kilka patchy dłużej, niż planowaliśmy. Dobra wiadomość jest taka, że skończyliśmy pracę nad komponentami sieciowymi i możemy przejść do zasadniczej aktualizacji CEF.

Obecnie testujemy nową wersję CEF w naszych wewnętrznych strukturach i już odnotowujemy poprawę wykorzystania pamięci i mocy procesora przez nasze struktury „front end”. Spodziewamy się całego szeregu innych korzyści, które po wprowadzeniu aktualizacji w efekcie zapewnią lepsze doświadczenia graczom, ale nie chcemy nadmiernie ryzykować, przyspieszając ten proces. Mamy wspaniałą okazję, by zrobić dla wszystkich coś dobrego, więc chcemy mieć pewność, że zaktualizowany klient jest stabilny, zanim go wypuścimy.

Jesteśmy przekonani, że aktualizację CEF na serwer testowy uda się nam wprowadzić na początku sierpnia, a kilka patchy później powinien wejść na serwery główne. O wprowadzeniu aktualizacji na serwery główne powiadomimy was w opisie patcha!

Inne aktualizacje

  • Ponowna analiza etapu zakończenia gry (EOG). Wciąż precyzujemy, jakie udogodnienia możemy wprowadzić na etapie zakończenia gry (EOG), ponieważ jest to obszar, na który przerzucimy się, gdy tylko zakończy się aktualizacja CEF. EOG wciąż jest zgłaszany jako obszar przysparzający wielu problemów w kliencie, będziemy więc kontynuować nasze poszukiwania i nadamy tym pracom priorytet na pozostałą część roku. Będziemy też współpracować z innymi zespołami, aby sprawdzić, jakie usprawnienia można wprowadzić.
  • Stabilność klienta podczas długich sesji gry. Jedną z pilnych spraw, którymi musieliśmy się zająć pod koniec zeszłego roku, było usunięcie wycieków pamięci powodujących zajmowanie przez klienta coraz większego zasobu pamięci w miarę rozgrywania kolejnych gier lub gdy klient pozostawał włączony przez długi okres. (Dobra wiadomość jest taka, że aktualizacja CEF poprawi też stabilność). Przekopując się przez raporty błędów klienta, zauważyliśmy, że wielu graczy doświadcza problemów po pozostawieniu otwartego klienta lub wznowieniu gry za pomocą klienta po okresie uśpienia komputera. Pracujemy nad funkcją, która będzie automatycznie zamykać klienta w grze, gdy zaczyna zużywać zbyt dużo pamięci, aby odnawiać jego działanie, gdy uruchamia się na ekranie po grze.

 


Podziel się ze znajomymi!