D.Va z hukiem ląduje w Heroes of the Storm


Ostatnia aktualizacja Heroes of the Storm wprowadziła do Nexusa zupełnie nową bohaterkę – do walki dołączyła bohaterka Overwatch, D.Va!

Hana Song, znana również jako „D.Va”, jest utytułowaną gwiazdą e-sportu i bożyszczem tłumów na całym świecie. Jako członkini elitarnej południowokoreańskiej jednostki MEKA broni swojej ojczyzny przed omnickim zagrożeniem, czającym się w głębinach Morza Wschodniochińskiego.

Cechy

 • Tryb Mecha
  • Kiedy mech zostanie zniszczony, D.Va katapultuje się z niego po upływie 0,75 sek. i wraca do walki w Trybie Pilota. Zniszczenie mecha powoduje przyznanie jedynie 50% punktów doświadczenia za zabicie bohatera.
 • Tryb Pilota
  • Każdy atak podstawowy skraca czas odnowienia Wezwania Mecha o 0,5 sek. Ginąc w Trybie Pilota D.Va daje jedynie 50% PD przyznawanych za zabicie bohatera.

Wierzchowiec

 • Kiedy D.Va steruje mechem, może jednoczenie poruszać się i strzelać, ale jej szybkość ruchu zostaje zmniejszona o 15%. W Trybie Pilota D.Va może korzystać z wierzchowców.

Zdolności podstawowe

 • Dopalacze (Q)
  • Zwiększają szybkość ruchu D.Vy o 125% na 2 sek. Trafieni wrogowie otrzymują obrażenia i zostają odrzuceni.
  • W trakcie działania Dopalaczy D.Va nie może zostać spowolniona.
 • Matryca Obronna (W)
  • Przez 3 sek. podtrzymuje w wybranym kierunku pole obronne, zmniejszając obrażenia zadawane przez znajdujących się w nim wrogów o 75%. Mech może się poruszać podczas podtrzymywania zdolności, ale nie może się obracać.
  • Obrażenia zadawane mechowi przez wrogów znajdujących się w obszarze działania Matrycy Obronnej wciąż zapewniają premię do szybkości ładowania Samozniszczenia.
 • Samozniszczenie (E)
  • Tylko w Trybie Mecha.
  • Va katapultuje się ze swojego mecha i ustawia tryb autodestrukcji, który aktywuje się po upływie 4 sek. Efekt ten zadaje ogromne obrażenia na dużym obszarze, w zależności od odległości celu od jego centrum. Budowle otrzymują tylko 50% obrażeń.
  • Va zyskuje 1% ładunku za każde 2 sek., podczas których wykonuje ataki podstawowe oraz 30% ładunku za 100% utraconego zdrowia mecha.
 • Wezwanie Mecha (E)
  • Tylko w Trybie Pilota.
  • Wzywa nowego mecha i przechodzi w Tryb Mecha. Czas odnowienia 45 sek. Ataki podstawowe w Trybie Pilota skracają czas odnowienia Wezwania Mecha o 0,5 sek.

Zdolności bohaterskie

 • Naskocz Mi (R)
  • Tylko w Tryb Mecha.
  • Mech D.Vy zyskuje Nieustępliwość i co 0,5 sek. wykonuje stąpnięcie, zadając wrogom obrażenia i spowalniając ich o 40%. Czas działania: 4 sek.
 • Niezła Giwera (R)
  • Tylko w Trybie Pilota.
  • Zadaje obrażenia wszystkim wrogom ustawionym w linii prostej. Czas odnowienia Wezwania Mecha zostaje skrócony o 8 sek. za każdego trafionego wrogiego bohatera.

Talenty

Poziom bohatera (ranga) Talent Opis
1 [Q] D.Va Tu, D.Va Tam Jeżeli w trakcie działania Dopalaczy D.Va nie otrzyma żadnych obrażeń, czas odnowienia zostaje skrócony o 5 sek.
1 [Q] Kurs Kolizyjny Zadanie: Zadaj przy pomocy Dopalaczy obrażenia 25 wrogim bohaterom. Nagroda: Czas odnowienia zostaje skrócony o 1 sek. za każdego trafionego bohatera.
1 [Q] Nitro Prędkość początkowa Dopalaczy wzrasta o 475%, a następnie wraca do normalnej prędkości w ciągu 0,5 sek. W tym czasie Dopalacze zadają dodatkowo 100% obrażeń.
1 [Cecha] Ruchy Zawodowca Mech D.Vy zyskuje premię 2% do szybkości ruchu na 1 sek. za każdym razem, gdy przyjmuje obrażenia, maksymalnie do 30%.
4 [W] Przekierowanie Mocy Szerokość obszaru działania Matrycy Obronnej wzrasta o 100%, a jej długość o 25%, ale w czasie trwania tego efektu D.Va jest unieruchomiona.
4 [W] Damy Radę! Wydłuża czas działania Matrycy Obronnej o dodatkowe 3 sek.
4 [E] No Dawaj! Wartość ładunku Samozniszczenia uzyskiwana za utratę zdrowia mecha zostaje zwiększona o 30%.
4 [W] Generator Fuzyjny Za każdym razem, gdy wrogi bohater będący w obrębie Matrycy Obronnej zadaje obrażenia, wskaźnik naładowania Samozniszczenia D.Vy wzrasta o 1% (Maksymalnie 15).
7 [Q] Zróbcie Miejsce! Zwiększa odległość na jaką odrzuceni zostają wrogowie o 100%.
7 [W] Strefa Spowolnienia Wrodzy bohaterowie objęci działaniem Matrycy Obronnej zostają spowolnieni o 20%.
7 [E] Opcja Nuklearna Zwiększa opóźnienie przed Samozniszczeniem o 3 sek. Obrażenia od wybuchu są zwiększone o 50%.
7 [W] Matryca Ofensywna Ataki podstawowe wykonywane w Trybie Mecha przeciwko bohaterom skracają czas odnowienia Matrycy Obronnej o 0,25 sek.
10 [R1] Naskocz Mi Mech D.Vy zyskuje Nieustępliwość, zadaje X pkt. obrażeń na sek. i spowalnia pobliskich przeciwników o 60% na 4 sek.
10 [R2] Niezła Giwera Zadaje x pkt. obrażeń wszystkim wrogom ustawionym w linii prostej. Czas odnowienia Wezwania Mecha zostaje skrócony o 5 sek. za każdego trafionego wrogiego bohatera.
13 [Cecha] Osłona Awaryjna Gdy Mech D.Vy ma zostać zniszczony, zamiast tego otrzymuje tarczę o wytrzymałości X na 6 sek. Czas odnowienia tego efektu wynosi 15 sek.
13 [Cecha] Pancerz Ablacyjny Obrażenia zadawane mechowi D.Vy, które normalnie wyniosłyby do 5% jego maksymalnego zdrowia, zostają zmniejszone o 50%.
13 [Cecha] Kosztowne Poszycie Zwiększa zdrowie mecha o 20%, wydłużając jednocześnie czas odnowienia Wezwania Mecha o 15 sek.
16 [E] GG, WP Zwiększa wartość ataku podstawowego w Trybie Pilota o 75%. Udział w zabiciu wrogiego bohatera w Trybie Pilota natychmiast zeruje czas odnowienia Wezwania Mecha.
16 [Cecha] Strój z Nanowłókna Na 4 sek. po katapultowaniu się z mecha D.Va zyskuje 50 pkt. pancerza, a jej ataki podstawowe zwiększają o 50% redukcję czasu odnowienia Wezwania Mecha.
16 [Cecha] Ogień Zaporowy Ataki podstawowe w Trybie Pilota mają zasięg zwiększony o 20% i zmniejszają szybkość ruchu wrogów o 20% na 2,5 sek.
16 [Q] Jak Torpeda! D.Va zyskuje zdolność Jak Torpeda!, która pozwala jej popędzić do przodu i przeniknąć przez wrogów. Wymagany jest Tryb Pilota.
20 [R1] Stoję, bo Strzelam Naskocz Mi zadaje o 150% więcej obrażeń, jeśli D.Va nie porusza się w momencie uderzenia.
20 [R2] Pif-paf! Zamiast pojedynczego strzału, Niezła Giwera oddaje 3 strzały w ciągu 0,5 sek. Każdy strzał zadaje obrażenia zmniejszone o 50%.
20 [E] MEKA-zrzut Wezwanie Mecha działa natychmiastowo i umożliwia wybranie miejsca zrzutu. Lądując, mech zadaje przeciwnikom znajdującym się w polu rażenia x pkt. obrażeń.
20 [W] Powalający Impuls D.Va zyskuje zdolność Powalający Impuls, która pozwala jej zadawać x pkt. obrażeń wrogom na obszarze o kształcie stożka i odrzucać ich do tyłu. Wymagany jest Tryb Pilota.

 


Podziel się ze znajomymi!