Dalsze plany Riotu względem Akali


Co Riot planuje względem Akali? Twórcy ponownie mówią o zmianach bohaterki.


O zmianach Akali jest ostatnio bardzo głośno. Jeden z pracowników Riotu ponownie wypowiedział się na ten temat. W obszernej wypowiedzi znajdzie się informacje m.in. o tym, co twórcy planują po przetestowaniu wstępnych zmian bohaterki.

Wielu z was widziało już planowane zmiany wprowadzone na PBE. Akali dominuje oba pro play i „elitarny” poziom rozgrywki, ale daleko jej do tytułu bycia „OP” dla umiejętnych i normalnych graczy. Mając to wszystko w głowie, staramy się zredukować ilość kontroli nad tym, kiedy się bić, co jest kluczowe w jej sile na najwyższych szczeblach rozgrywki. Jeśli okaże się, że wprowadzone mechaniczne zmiany sprawią, że Akali będzie prostsza do skontrowania, będziemy mogli dodać jej trochę mocy w bardziej konwencjonalny sposób, aby znowu była grywalna w regularnych rozgrywkach. Po przetestowaniu wstępnych zmian mamy zamiar:

  • Zmniejszyć nerf prędkości przemieszczania się przy drugim użyciu R – Wydawało nam się to trochę bardziej kluczowe. Okazuje się, że nie było tak źle.
  • Utrzymać pierwsze użycie R jako „targeted” (celowane), jako że skutecznie odbiera jej to zarówno narzędzie do ucieczki, jak i możliwość bardzo głębokiego „nurkowania” w przeciwną drużynę.
  • Do tego odkrywamy kilka innych alternatyw jak zwiększenie kosztu Q w początkowych jego etapach, aby osłabić jej wymiany na linii i moc względem pushowania.


Podziel się ze znajomymi!