/dev: Małe Legendy w Potyczkach Taktycznych


Wszystko, co musicie wiedzieć o zdobywaniu i ewolucji swojego kumpla w PT.


Hej! Tu LUNCHBOY, menedżer produktu pracujący nad wszystkim, co możecie personalizować w Potyczkach Taktycznych. Dzisiaj z radością opowiem wam o pierwszej możliwości personalizacji PT — o Małych Legendach. Opiszemy, czym są, dlaczego je stworzyliśmy w ten a nie inny sposób i jak możecie je zdobywać. Ponadto rzucimy okiem na nasze plany dotyczące skórek Areny, nadchodzącej funkcji, która umożliwi wam personalizację planszy PT.

Czym są Małe Legendy?

Małe Legendy to najsłodsze stworki w całym League (sorry, Poro). To bardzo ekspresyjna i zróżnicowana gromadka. Będą służyć jako wasze awatary w Potyczkach Taktycznych i kibicować wam w rozgrywkach ARAM. PT to wysoce towarzyska gra, a Małe Legendy stoją w centrum każdej waszej interakcji z innymi graczami. Wasza Mała Legenda będzie ścigać się z przeciwnikami, by zaklepać Yasuo podczas wspólnego dobierania, dabować wrogów po fartownie zdobytym zwycięstwie i rzucać waszą emotkę Ups po przegranej z graczem, który zdecydowanie miał fuksa.

Startujemy z sześcioma Małymi Legendami, z których każda ma własne, unikalne prowokacje, tańce i osobowość. Są to: Srebrnoskrzydły, Marudoróg, Duch Run, Upiorek, Kretonur i Ptasi Rycerz.

02_Little_Legends

Każdą z nich (wraz z odpowiednią ikoną) będziecie mogli odblokować za 750 RP. Ponadto dołączymy jajo Małej Legendy do darmowej Testowej Przepustki Potyczek Taktycznych jako nagrodę. Po rozegraniu kilku gier będziecie mogli wybrać swoją początkową Małą Legendę spomiędzy Srebrnoskrzydłego, Ducha Run i Kretonura. (Miejsce na dowcip z Pokémonami).

System Kumpli

Projektując Małe Legendy, inspirowaliśmy się niektórymi emocjami, które przeżywaliśmy podczas grania w PT. Chcieliśmy, by system Małych Legend oddawał te same emocje. Przede wszystkim naprawdę uwielbialiśmy moment, gdy nareszcie udało się ulepszyć jednogwiazdkową Tristanę, z którą zaczynaliśmy grę, zmieniając ją w trzygwiazdkową potęgę. Dlatego chcieliśmy, abyście mogli ewoluować swoje Małe Legendy — byście mogli zobaczyć, jak wasz skromny, jednogwiazdkowy Ptasi Rycerz Pingu wyrasta na znacznie fajniejszegotrzygwiazdkowego.

Chcieliśmy także odtworzyć uczucie pojawiające się, gdy widzicie w sklepie kluczową jednostkę 5 kategorii, której potrzebujecie, by wygrać. Mamy nadzieję, że poczujecie taką samą radość, gdy z jaja Małej Legendy niespodziewanie wypadnie coś rzadkiego. I wreszcie, liczymy na to, że wasza kolekcja Małych Legend będzie dla was tak wyjątkowa i specjalna, jak możliwość skonstruowania jedynej w swoim rodzaju drużyny w PT.

Pamiętając o tym wszystkim, porozmawiajmy nieco więcej o trzech aspektach Małych Legend, które pomogą nam osiągnąć te cele: wariantach, seriach Rzadkich Jaj podnoszeniu poziomu gwiazdek.

Warianty: Chcąc zapewnić tę szczególną radość, która wynika ze zdobywania rzadkich rzeczy, na początek opublikujemy sześć wariantów (wliczając w to wersję podstawową) każdej odmiany. Niektóre z tych wariantów występują rzadziej niż inne. Nie musicie posiadać wersji podstawowej odmiany, by dostać jej rzadsze warianty.

Każdy z tych wariantów ma własny, unikalny styl i tożsamość. Na przykład wszyscy wiemy, że Ptasi Rycerz Kruczy Lord z zapałem planuje przejęcie władzy nad światem:

03_Ravenlord_Featherknight

Tymczasem Superostry Ptasi Rycerz nie ma pojęcia, że nieuchronnie skończy jako smaczny obiad:

04_Spicy_Featherknight

Te i wiele innych wariantów będą wypadać z Rzadkich Jaj, które możecie kupować za 490 RP.

Serie Rzadkich Jaj: Chociaż uwielbiamy uczucie zaskoczenia, które towarzyszy dostawaniu rzadkiej zawartości, chcieliśmy zrównoważyć je możliwością kontrolowania rodzaju Małych Legend, które dostajecie. Dlatego na początku będziecie mogli kupować dwa rodzaje Rzadkich Jaj — Jaja z Serii Pierwszej, z których mogą wykluwać się Srebrnoskrzydli, Marudorogi lub Upiorki oraz Jaja z Serii Drugiej, z których mogą wykluwać się Duchy Run, Ptasi Rycerze lub Kretonury. Każde jajo zawiera sześć wariantów każdej z odmian, włącznie z podstawowym wariantem odmiany. Zatem z każdego typu jaja może wykluć się w sumie jeden z 18 rodzajów Małej Legendy.

Chcemy, aby każde otwierane jajo dawało wam nową Małą Legendę, którą możecie natychmiast przenieść do gry, dlatego za każdym razem, gdy otworzycie jajo, dostaniecie wariant Małej Legendy, którego nie macie albo posiadany wariant Małej Legendy, ale z wyższym poziomem gwiazdek. Gdy wariant osiągnie trzy gwiazdki, nie będzie już się wykluwać z jakichkolwiek jaj, zatem otwierając więcej jaj z danej serii, zwiększycie szansę na dostanie pozostałych wariantów.

Podnoszenie poziomu gwiazdek: Zbieranie duplikatów tego samego wariantu Małej Legendy powoduje podniesienie jej poziomu gwiazdek i „ewoluowanie” waszej Małej Legendy, tak samo jak zbieranie duplikatów bohatera w PT podwyższa jego poziom gwiazdek. Jeśli wiecie, jak działają PT, pewnie myślicie: „3 jednogwiazdkowe = 1 dwugwiazdkowa, a 3 dwugwiazdkowe = 1 trzygwiazdkowa, zatem potrzebuję 9 kopii tej samej Małej Legendy, aby otrzymać postać finalną”. Uważamy jednak, że fajniej jest, jeśli każde jajo, które otwieracie, daje wam coś, czego możecie użyć od razu. Dlatego każdy duplikat wariantu Małej Legendy, który zdobędziecie, podniesie poziom gwiazdek Małej Legendy o jeden.

Innymi słowy…

Każda Mała Legenda zaczyna jako wersja jednogwiazdkowa — to wasz kumpel w swojej postaci podstawowej.

05_Griffin_Dark_1

Gdy zbierzecie dwie z nich, wasza Mała Legenda ewoluuje do wersji dwugwiazdkowej — bardziej wyrośniętego wariantu waszego kumpla z ulepszonym modelem:

06_Griffin_Dark_2

Natomiast gdy zbierzecie ten sam wariant po raz trzeci, Mała Legenda ewoluuje jeszcze raz do wersji trzygwiazdkowej — bajeranckiej postaci finalnej, która wyróżnia się dodatkowymi, lśniącymi efektami wizualnymi, trochę jak karta kolekcjonerska z hologramem.

07_Griffin_Dark_3

Poziom gwiazdek każdego wariantu Małej Legendy podnosi się niezależnie, co oznacza, że możecie mieć jednogwiazdkowego Ptasiego Rycerza Kruczego Lorda oraz trzygwiazdkowego Superostrego Ptasiego Rycerza. Podniesienie poziomu gwiazdek Małej Legendy nadal zapewnia wam dostęp do jej wcześniejszych postaci, zatem jeśli jednego dnia pasuje wam pisklę Srebrnoskrzydłego Nocy, a innego błyszczący Srebrnoskrzydły Nocy, macie wybór.

Co dalej?

Oprócz nowych Małych Legend, które będziemy dostarczać przez cały rok, badamy także sposoby personalizowania swojej Areny przez graczy, aby mogli poczuć się na niej jak w domu. Na razie z darmową Testową Przepustką dostępnych będzie tylko kilka skórek Areny, ale w przyszłości chcemy dostarczać bardziej złożone i zróżnicowane Areny. Skórki Areny czerpią inspirację z uniwersum League, od Shurimy po Czarodziejki Gwiazd. Chętnie dowiemy się, co jeszcze chcielibyście móc personalizować w PT i co myślicie o pierwszej grupie Małych Legend. Śmiało zostawiajcie swoje uwagi i pomysły w komentarzach.

08_Arena_Skin

Cieszymy się, że PT trafią w wasze ręce. Będę na was czekać w rankingu z moim Toksycznym Kretonurem.

A skoro o tym mowa… Oto przegląd wszystkich Małych Legend, wariantów i ewolucji gwiazdek, które będą dostępne przy premierze gry.

09_Little_Legends_Spread


Podziel się ze znajomymi!