Dlaczego rankedy będą zmieniane?

League of Legends

Reklama

W kolejnym sezonie pojawią się duże zmiany w rankedach. Twórcy gry są świadomi pewnych problemów jakie niesie ze sobą nowy system.


Zmiany rankedów mają nastąpić głównie dlatego, że gracze są znudzeni monotonnością rozgrywek, chcą czegoś nowego. Dotyczy to głównie osób bardziej doświadczonych. Warto zauważyć, że ostatnie zmiany (wybór pozycji) zostały dodane aż dwa lata temu.

Riot ogółem chce lepiej określić umiejętności graczy, aby każdy był w dywizji takiej, na jaką zasługuje.

Nowe rankedy mogą okazać się zbyt męczące, ponieważ będzie trzeba rozegrać dwa razy więcej meczy, aby określić się na swoich pozycjach. Twórcy gry nie zapominają o osobach, które raz na jakiś czas grają mecze rankingowe i nie interesuje ich szybki progress.

Kolejnym problemem może być niepodchodzenie do gier rankingowych poważnie. Niektórzy gracze mogą się poddawać jeżeli nie będą na swojej linii i oddadzą grę, dodatkowo granie na innej linii nie będzie miało wpływu na rangi uzyskane na pozostałych, więc wyjątkowo może to zwiększyć toksyczność.

Poza nadużyciami większość zmian wydaje się obiecująca, zwłaszcza rozłożenie poziomów umiejętności graczy na większą ilość dywizji. Więcej szczegółów mamy poznać za jakiś czas.

Reklama
Czytaj więcej