Doskonale oddająca realia I Wojny Światowej gra Tannenberg już dostępna!


Reklama

Doskonale oddająca realia I Wojny Światowej gra Tannenberg już dostępna!


Studio Blackmill Games oraz M2H mają zaszczyt ogłosić pojawienie się w serwisie Steam gry Tannenberg – strzelanki osadzonej w realiach I Wojny Światowej. Druga odsłona serii gier osadzonej podczas I Wojny Światowej zaskoczy społeczność nową zawartością i historycznym wydarzeniem już wczesną wiosną!

Bułgarska armia dołącza do Państw Centralnych w grze FPS osadzonej w autentycznych realiach I Wojny Światowej, wraz z nową mapą i uzbrojeniem Frontu Wschodniego.

Video

Gracze mogą zakupić grę już teraz za pomocą platformy Steam ze zniżką 15% bądź zniżką lojalnościową 25% jeżeli już posiadają Verdun, pierwszy tytuł z serii.

Bułgaria wkracza do bitwy pod Dobriczem!

Najnowszy trailer prezentuje Bułgarię dołączającą do walki i przynoszącą ze sobą nowy ekwipunek! W skład nowego arsenału wejdą między innymi karabin Berdan II – zaprojektowana przez Rosjan broń, którą Bułgarzy wykorzystali przeciw nim w I Wojnie Światowej. Jednak nie cały nowy arsenał wprowadzony w aktualizacji dostanie się tylko w bułgarskie ręce – oddziały rosyjskie i niemieckie będą mogły używać nowych chemicznych i dymnych granatów, podczas gdy Rumuni dostaną dostęp do zaprojektowanego przez Brytyjczyków karabinu Martini-Henry. Mimo tego, że pierwszy raz użyto go w 1871 roku to jednak nadawał się do użytku gdy kończyły się inne zapasy broni.

Nowa mapa Dobricz umieści graczy w walkach z widokiem na rzekę Dunaj podczas gdy będą starali się przejąć kontrolę nad położonymi na szczytach gór fortyfikacjami, jednocześnie powstrzymując ataki z dolin położonych nieopodal! Wliczając ją do innych map już dostępnych w grze oznacza to, że teraz gracze będą mogli walczyć na polach bitwy rozciągniętych od Morza Bałtyckiego do Morza Czarnego!

Współtwórca gry, Mike Hergaarden powiedział: „Zainspirowani przez region wokół Dobricza chcieliśmy na nowej mapie pokazać nasze oddanie w tworzenie jak najbardziej odpowiadających rzeczywistości terenów. Przeprowadziliśmy uważne analizy aby stworzyć coś, co jak najlepiej przekaże wyzwania przed jakimi musieli stawać żołnierze Frontu Wschodniego.”

Inne pola bitwy, jakie znaleźć można w grze Tannenberg to między innymi polskie łąki, zrujnowany pociąg w górzystym regionie Galicji, kościół w samym sercu Karpat czy ufortyfikowana Góra Cosna w Rumunii.

To ostatnie pole bitwy zostało dodane razem z rumuńskim oddziałem w wyniku głosowania społeczności pomiędzy wprowadzeniem tego właśnie a bułgarskiego wojska do gry. Rywalizacja była bardzo wyrównana… więc twórcy zdecydowali się także na wprowdzenie Bułgarii! Społeczność podczas dostępu do wersji Early Access była wspaniała i poza dodaniem do gry dwóch nowych frakcji, miesiące do wydania pełnej wersji gry obfitowały we wzbogacenie jej o wiele nowych mechanizmów, w odpowiedzi na ich sugestie. W szczególności skupiono się na sektorach drużynach i rolach w nich, aby uczynić je jeszcze bardziej zróżnicowanymi. Wybierz Austro-Węgierskie jednostki K.u.K bądź rosyjski Frontovik dla strzelb dalekiego zasięgu i wspomożenia ciężkiej artylerii, Kossaków, albo niemiecką piechotę dla ataków z bliska i na ziemi bądź wreszcie wojska rumuńskie i bułgarskie aby utrzymywać przewagę w kluczowych sektorach przeciwko naporom wrogów. Wzywanie posiłków także zostało lepiej zbilansowane a same oddziały zostały wzbogacone o nowe środki do walki takie jak gaz, artyleria, dym i samoloty zwiadowcze.

Wilki u bram…

Zarówno w Tannenberu jak i poprzedniej odsłonie gry, Verdun, zachowano wiele historycznych wydarzeń – od Rozejmu bożonarodzeniowego po Dzień Pamięci, aż do wydarzeń odtwarzanych przez samych graczy. Twórcy zdecydowali się ogłosić już teraz jeden z zaplanowanych na wczesną wiosnę eventów, opartych na mało znanym rozejmie relacjonowanym przez amerykańskie gazety jako… „wilczy rozejm”. Magazyny opisywały rosyjskich i niemieckich żołnierzy zmuszonych do zawieszenia broni przez liczne watahy wałęsających się po okolicy, wygłodniałych wilków. Oczywiście ta historia może być lekko przesadzona, mimo to stanowi całkiem ciekawą opowieść i dlatego podczas nadchodzącego wydarzenia gracze, gdy tylko usłyszą wycie wilka, będą musieli zdecydować się (bądź nie) na przerwanie ognia…

WW1 Game Series

Wszystko zaczęło się na Zachodnim Froncie wraz z wydaniem pierwszej tak odpowiadającej realiom I Wojny Światowej gry FPS Verdun w 20015. Po kilku darmowych aktualizacjach, między innymi tej dodającej strzelców senegalskich, zdecydowano się w lutym 2019 roku wydać Tannenberg i tym samym rozszerzyć pole walki o Front Wschodni. Seria WW1 Game Series wrzuca graczy prosto w wir walki inspirowanej chaosem i furią najbardziej ikonicznych starć I Wojny Światowej. Ponad milion sprzedanych egzemplarzy gry udowadnia, że ten niedoceniany do tej pory okres w historii zdobył popularność wśród społeczności graczy.

Gracze wybrać mogą między wieloma historycznymi wojskami i ich orężem zanim zdecydują się wejść na spływające błotem i krwią pola walki I Wojny Światowej. Każda z gier powstała w oparciu o dogłębne analizy a wsparcie już po ich wydaniu przynosi naszym graczom kolejne nowe wyzwania i zawartości. Gry z tej serii cechuje oddanie realiom historycznym a każda z nich przynosi nowe doświadczenia, przekazując prawdziwą naturę wojny w tym wielostronnym teatrze zmagań.

Reklama

Podziel się ze znajomymi!