Drugi sezon rankedów na TFT


Drugi sezon w Teamfight Tactics już za chwilę, ale jak będzie wyglądał sezon rankingowy?


Niestety, ale wszyscy zaczniemy od tego samego poziomu z trochę innym MMR. Na całe szczęście Riot Games postanowiło naprawić system rankingowy.

W przypadku drugiego sezonu TFT pojawiają się trzy główne rzeczy:

  • Twardy reset rang do irona/żelaza.
  • Miękki reset MMR.
  • Za 4 miejsce nie stracimy LP.
Dlaczego wszystkie rangi zostaną zresetowane?

Dla wielu graczy przejście przez drabinkę jest niezwykle satysfakcjonujące. Riot Games chce sprawdzić, czy może zaoferować te samo doświadczenie za każdym razem, gdy zostanie wprowadzony nowy zestaw. Wprowadzenie zupełnie nowych zaklęć, bohaterów oraz zestawów, co przyczyniło się do całkowicie nowych strategii, uważają, że taki reset się przyda.

Przez pierwsze pięć gier, nie stracimy żadnych LP, nieważne jak nisko będziemy w tabeli.

Co będzie z MMR?

Pomimo tego, że wszyscy rozpoczniemy od tej samej rangi, poziom wielu z nas będzie całkowicie inny. Firma nadal chce, aby gry na początku sezonu były uczciwe. Nie odpowiada im, że ktoś zupełnie nowy w rankingu będzie grał z masterami i challengerami z poprzedniego sezonu.

Gracze, którzy byli wyżej w poprzednim sezonie, będą przechodzić pomiędzy szczeblami o wiele szybciej, niż Ci, co byli niżej.

Podsumowując: będziemy mieć takie same rangi, ale nie będziemy grać razem.

Miejsce 4 bez straty LP

Jednym z głównych problemów w sezonie pierwszym, na który gracze zwracali szczególną uwagę, było to, że miejsce 4 okazało się porażką. Pomimo tego, że wygrywaliśmy, nasze LP uciekało. Takie przypadki były rzadkie, ale jednak się zdarzały. Dlatego w tym zestawie nie stracimy punktów za czwarte miejsce.

Sezon zacznie się wraz z aktualizacją 9.23, a ta zostanie wprowadzona już jutro o 3:00.


Podziel się ze znajomymi!