E-sport i rywalizacja społeczności VALORANT


Magus opowiada o tworzeniu prężnie rozwijającej się, skupionej wokół VALORANT społeczności e-sportowej opartej na rywalizacji.


Czołem, fani e-sportu! Jestem Whalen, znany także jako Magus. Piszę w imieniu zespołu e-sportowego VALORANT, by podzielić się z wami przemyśleniami na temat e-sportu, gry VALORANT oraz naszych nadziei na ich połączenie.

Wszyscy wywodzimy się ze środowisk związanych z e-sportem, tradycyjnym sportem oraz grami opartymi na rywalizacji, jednak każdy z nas uwielbia grać w FPS-y i oglądać ich rozgrywki. Praca nad VALORANT i możliwość rozwinięcia całego ekosystemu na fundamencie rywalizacji — zwłaszcza gdy staje się on profesjonalną przestrzenią — jest dla nas trudna, uczy pokory, a jednocześnie daje mnóstwo inspiracji. Bez wątpienia VALORANT, będący doświadczeniem stawiającym na rywalizację, posiada odpowiednie elementy, by odnieść sukces jako e-sport. My zaś mamy wielkie marzenia odnośnie do tego, czym ta gra może się stać. Jednak łącząc to wszystko w całość, musimy być niezwykle rozważni.

Aspirujemy do stworzenia e-sportu, któremu poświęcicie uwagę i zainteresowanie przez długie lata. By to osiągnąć, przyświecają nam trzy podstawowe zasady: integralność rywalizacji, dostępność oraz wiarygodność.

  • Integralność rywalizacji oznacza, że chcemy, aby aspirujący profesjonaliści mieli szansę dołączyć do grona najlepszych graczy dzięki rywalizacji opartej na osiągnięciach. Będziemy niestrudzenie pracować nad tym, żeby wygrana i przegrana uzależnione były wyłącznie od umiejętności graczy oraz współpracy między nimi, a nie od czynników zewnętrznych.
  • Dostępność
    jest naszą obietnicą złożoną fanom i graczom z różnych środowisk, że zawsze będą mile widziani w społeczności VALORANT. Pragniemy stworzyć najwyższej jakości transmisje podkreślające kreatywność, współpracę oraz autentyczne momenty, które tak uwielbiamy. Jednocześnie spróbujemy zaspokoić potrzeby naszych wieloletnich fanów i sprawić, by nowi fani mogli odkryć w sobie miłość do e-sportu.
  • Wiarygodność
    podkreśla naszą świadomość tego, że ten e-sport jest wasz i chcemy tworzyć go wspólnie. Zależy nam na tym, by e-sport VALORANT dojrzewał wraz ze społecznością, ale by jednocześnie odkrywał własną naturę, talenty i gwiazdy.

Jesteśmy onieśmieleni zainteresowaniem i ekscytacją stojącymi za VALORANT, ale też z ogromnym zapałem wyruszamy w tę długą e-sportową podróż razem z wami. Już teraz słyszymy pytania o to, jak będzie wyglądał e-sport, i mimo że na pełną odpowiedź jest za wcześnie, postaramy się przekazać jak najwięcej szczegółów. W ramach naszej zasady wiarygodności, chcemy pozwolić VALORANT rozwijać się naturalnie. Nie zamierzamy niczego wymuszać, nie wiedząc, co dla fanów e-sportu jest najważniejsze. W związku z powyższym już na wczesnym etapie skupiamy się głównie na stworzeniu partnerskich relacji z graczami, twórcami treści, organizatorami turniejów i deweloperami — pozwalamy im wspomóc nas w tworzeniu tego ekosystemu.

Wszystko zaczyna się od Wytycznych dotyczących rywalizacji społeczności VALORANT — mają one za zadanie pomóc organizatorom zrozumieć nasze podejście do turniejów organizowanych przez strony trzecie, by mogli oni bez obaw planować wydarzenia, jednocześnie zostawiamy sporo wolnej przestrzeni dla sceny amatorskiej, gdzie będą się rodzić nowe gwiazdy. Poza tym umożliwiliśmy zgłaszanie cyfrowych produktów na stronie Riot Developer Portal. Portal ten pozwoli deweloperom rozpocząć rozmowy na temat narzędzi, jakie chcą stworzyć, oraz będzie swoistym kanałem, za pośrednictwem którego poinformujemy was, gdy nowe funkcje — jak API w samej grze — staną się dostępne.

Spodziewajcie się, że w przyszłości połączymy siły z innymi, którzy także podzielają naszą wizję, a także zacieśnimy współpracę z zespołem tworzącym grę, by zadbać o spójność VALORANT z e-sportem. Tym, którzy chcą rywalizować w ekosystemie VALORANT — za 10, 20 czy 30 lat — powiemy jedno: jesteśmy niezwykle podekscytowani, mogąc stawiać pierwsze kroki w tej podróży wspólnie z wami!


Podziel się ze znajomymi!