Escape from Tarkov – nadchodzi polska wersja językowa gry oraz otwarte beta testy


Battlestate Games ogłosiło, że do Escape from Tarkov, realistycznej gry militarnej, będącej hybrydą gatunków MMO i FPS, trafiła nowa aktualizacja 0.4. Najnowsze zmiany wprowadzają do rozgrywki ponad 70 nowych przedmiotów, szereg usprawnień w mechanice oraz znacząco poprawiają optymalizację gry.  Battlestate Games informuje także o zbliżających się otwartych testach beta oraz udostępnieniu lokalizacji Escape from Tarkov na co najmniej 10 nowych języków, w tym polski.

Garść nowości

Aktualizacja 0.4 rozbudowuje dostępne w grze wyposażenie o ponad 70 nowych elementów. Wśród nich znajdziemy m.in. karabin wyborowy DVL-10 M1 oferujący wyciszany przewód lufy oraz karabin AKM wraz z dwiema wersjami cywilnymi – VPO-209 i VPO-136. Gracze otrzymują dostęp do pełnego systemu gestów i poleceń głosowych, jak i nowych rodzajów amunicji, elementów ubioru czy dodatków do uzbrojenia. Jednocześnie, znacznie poszerzone zostały opcje modyfikacji broni opartych o system Kałasznikowa. Nowością w Escape from Tarkov jest system strzelania „na ślepo” zza osłon.

Poprawki

Nowa wersja gry poprawia zaawansowaną obsługę celowania, efekty wybuchów granatów oraz mechanikę otrzymywania obrażeń i leczenia ran. Poprawek doczekała się także Sztuczna Inteligencja. Naprawiono problemy z widzeniem obiektów przez gęstą roślinność, a wirtualnym przeciwnikom skorygowano zmysł słuchu i wzroku. Sztuczna Inteligencja będzie od teraz reagować na rzucane granaty i przelatujące obok pociski. Równie ważne zmiany dotyczą optymalizacji, głównie w sferze zużycia pamięci RAM. Łatka 0.4 umożliwia płynniejszą zabawę zarówno na mocnych, jak i słabszych komputerach. Escape from Tarkov doczekało się również szeregu pomniejszych usprawnień. Dodatkowo, nowa wersja EfT powiększa zawartość zestawów wczesnego dostępu przy zamówieniach przedpremierowych.

Dalsze plany

Wraz z wprowadzeniem aktualizacji 0.4, studio Battlestate Games zapowiada dalsze plany związane z Escape from Tarkov. Otwarte testy beta gry wystartują przed końcem 2017 roku. Do tego czasu EfT otrzyma kolejne aktualizacje, skupiające się na dodaniu zaawansowanych mechanik oraz poprawie grafiki i kodu sieciowego. Nie zabraknie nowych broni i map. Deweloperzy planują również wprowadzenie 10 dodatkowych wersji językowych, w tym m.in.: polskiej, francuskiej, hiszpańskiej, włoskiej, chińskiej, portugalskiej czy japońskiej. Pełna lista zmian znajduje się na oficjalnym forum gry i w serwisach społecznościowych.


Podziel się ze znajomymi!