Ezreal w dżungli – potrzebuje nerfa?


Ostatnio gracze zaczęli wybierać Ezreala do dżungli, ponieważ radzi sobie tam całkiem nieźle. Wielu graczy uważa, że jest on tam zbyt silny, gdzie wygrywa około 50% gier, a nadal wiele osób dopiero próbuje go opanować. Głos w tej sprawie zabrał Riot.

Rozdawanie umiejętności: Q, E, Q, W, potem R > Q > E > W. Startowe przedmioty: Maczeta i Potion Refillable. Specjalizacje: 12-18-0. Runy na prędkość ataku i AD.

Widzieliśmy kilka pytań odnośnie naszych przemyśleń dotyczących Ezreala w dżungli. Wygląda na to, że radzi tam sobie całkiem dobrze. Miło jest zobaczyć bohatera w nieco innej odsłonie. Początkowo może wydawać się to nieco kontrowersyjne, ale jego kontrgra jest w porządku. Jeżeli brakowałoby tego, zaczęlibyśmy myśleć o nerfie/zmianach bohatera, jak to miało miejsce w przeszłości (Malzahar na bocie, Janna na midzie). Jeżeli coś wydaje się być niezbalansowane, to musimy się temu lepiej przyjrzeć. Jeżeli Ezreal będzie wybierany tylko do dżungli, wtedy podejmiemy odpowiednie kroki. Podobna sytuacja była z Ziggsem na bocie.

Podziel się ze znajomymi!