Gdzie reklamować stream, kanał Youtube?


Częstym problemem przy starcie streamowania, czy też nagrywania na Youtube jest promocja kanału. Ciężko się przebić przez konkurencje, gdzie w takim razie szukać pomocy?

Od dawna na forach poruszany jest temat promowania własnej osoby. Gdzieś tam z tyłu głowy mam przeczucie, że jest to jeden z największych problemów, jakie ma nowy twórca. Pomyślmy teraz, co taka osoba może zrobić, by dotrzeć do większej ilości osób, niż ona sama i jej laptop odpalony obok?

Tutaj z pomocą przychodzą właśnie fora. Tak to widzi większość i dochodzimy do momentu, kiedy głównym źródłem postów na forach internetowych staje się dział “Wypromuj siebie”, “Podziel się kanałem” etc. Czy zostawienie tam linka coś nam da? Jeżeli przybywa tam kilkanaście tematów dziennie, to nie łudźmy się, że odczujemy różnicę w ilości widowni. Fora spoko, ale nie może być to jedyne źródło pozyskiwania widzów.

Od dawna funkcjonują “Polskie strumyki”, coś, czego nigdy do końca nie zrozumiałem. Twitch daje możliwość stworzenia grup, do których jej administrator może wrzucać dane kanały.

Obecnie jest tam kilkaset streamerów, którzy łącznie zajmują 84 strony. Jeżeli chcemy, by nam to pomogło, musimy mieć już kilkuset widzów, by zostać tam zauważonym.

Moja rada? Przede wszystkim, jeżeli jesteśmy pewni tego co robimy, znamy się na tym, to namierzyć serwisy zajmujące się tymi grami, które streamujemy i pisać, pisać, pisać maile w sprawie wsparcia. Na ten moment wiele serwisów promuje strumienie w ten, czy w inny sposób.

Jednak ostatecznie musimy liczyć na łut szczęścia i własną kreatywność. Pamiętajcie, by przykładać się do tego co robicie już od samego początku.


Podziel się ze znajomymi!