Hitbox, największy konkurent Twitcha zawarł trzy nowe umowy


Hitbox jest największym konkurentem Twitcha, jeżeli chodzi o streamowanie. Teraz „zieloni” informują o nowych współpracach z ESL, DreamHackiem i Wargamingiem.


Dwie nowe umowy obejmują dwuletni kontrakt na nadawanie wydarzeń organizowanych przez ESL, a także ekskluzywne prawa do streamowania DreamHacków: rosyjskiego oraz portugalskiego. Dodatkowo Wargaming ogłosił, że to właśnie przy współpracy z Hitbox, 8 oraz 9 kwietnia, będzie transmitował swój największy event e-sportowy w tym roku – World of Tanks Grand Finals, który ponownie odbędzie się w Warszawie.

“Jesteśmy zachwyceni nawiązaniem współpracy z tak wpływowymi na arenie e-sportowej organizacjami. ESL, DreamHack i Wargaming zapewnią naszej globalnej społeczności unikalne doświadczenia, a jednocześnie umożliwią nam dotarcie do jeszcze większej publiczności z całego świata.” – powiedział Martin Klimscha, CEO i współtwórca Hitbox. „Współpraca z ESL nie mogła dojść do skutku w lepszym momencie. Pozwala nam to na transmisję 10. rocznicy Intel Extreme Masters, najdłużej istniejącego międzynarodowego turnieju e-sportowego. Ponadto przez najbliższe dwa lata będziemy w dalszym ciągu streamować wszelkie wydarzenia ESL. Jej fani nareszcie otrzymają dostęp do najszybszego, najbardziej zaawansowanego czatu i najwyższej jakości streamów video w całej branży.”

Najbliższym eventem organizowanym przez ESL, streamowanym dzięki nowej umowie, będzie największy turniej World of Tanks w tym roku – Grand Finals 2016. Hitbox będzie odpowiedzialny za oficjalny stream dla widzów (po polsku, angielsku oraz rosyjsku).


Podziel się ze znajomymi!