Homunculus – Co to jest, czy to fake?


Ostatnio temat Homunculusa stał się niesamowicie popularny. Głównie za sprawą jednego z najpopularniejszych YouTuberów o nicku BOXDEL. W jednym ze swoich filmów wspomina o stworzeniu kreatury.


Żeby zrozumieć skąd to wszystko się wzięło, musimy się cofnąć o kilka miesięcy wstecz. Wtedy na YouTube pojawiły się filmiki pewnego Rosjanina, który przedstawił sposób na otrzymanie Homunculusa. Polegało to na wstrzyknięciu ludzkiego nasienia do jajka, utrzymywaniu go w odpowiedniej temperaturze i dbaniu o jajko jak najbardziej to możliwe. W efekcie, po dziesięciu dniach wykluło się coś, co Rosjanina opluło kwasem.

Teraz przejdźmy do tego, czym jest Homunculus:

Karzełek, mały człowieczek, którego w średniowieczu wielu alchemików próbowało stworzyć w sposób sztuczny (podobnie jak kamień filozoficzny). Homunkulus miał wyglądać jak małe, pomarszczone dziecko.

Fake czy nie fake?

W takim razie, czy możliwe jest stworzenie małego człowieka z kurzego jajka i ludzkiego nasienia? Oczywiście, że nie. Przez wieki próbowano eksperymentować z Homunkulusem, jednak bezskutecznie. Teraz nagle na YouTube ludzie odkryli, że to takie łatwe. Dla szerszej analizy polecam obejrzeć film Naukowego Bełkotu:

BOXDEL

Skoro całość jest nieprawdziwa, to dlaczego BOXDEL zarzeka się, że to nie fake? Nawet więcej, na grupie swoich fanów deklaruje, że prace nad małą istotą trwają. Prawdopodobnie otrzymamy film z nieudaną próbą otworzenia jajka, bądź spreparowany film.


Podziel się ze znajomymi!

One Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *