Zmiana dźwięków na Japońskie – jak ustawić Japońskiego lektora w LoLu


Wczoraj mogliście usłyszeć Japońskie kwestie bohaterów, które zostały dodane na PBE, pełną playlistę znajdziecie tutaj. Wiele osób pyta w jaki sposób zmienić lektora na Japońskiego, więc postanowiliśmy wam w tym pomóc.

Pierwszym krokiem jest pobranie programu Wooxy oraz plików z dźwiękami.

Następnie kopiujemy wszystkie pliki z rozszerzeniem „.bnk” i „.wpk”, w tym celu rozpakowujemy pobraną paczkę i korzystając z wyszukiwarki systemowej odnajdujemy owe pliki kopiując je do jakiegoś roboczego folderu. Uruchamiamy program Wooxy, wchodzimy w Skins i importujemy dźwięki z folderu w którym wcześniej zamieściliśmy świeżo rozpakowane pliki. Po drodze może pojawić się kilka problemów, ale wystarczy że będziemy postępować tak jak w poniższym filmie. Na koniec zapisujemy nasz zestaw głosów i klikamy install.

Zamiana kwestii podczas wyboru bohatera (należy pobrać te pliki):

Odnajdujemy folder

C:\Riot Games\League of Legends\RADS\projects\lol_air_client\releases\0.0.1.177[numerek może być wyższy]\deploy\assets\sounds\[en_US lub pl_PL*]

*w zależności od ustawionego języka w grze.

Kopiujemy folder champions lub zmieniamy jego nazwę na np. champions_old, aby mieć możliwość powrócenia do poprzedniej wersji. Uprzednio poprane pliki wrzucamy do folderu champions i gotowe.


Podziel się ze znajomymi!