PolscyGracze.pl
Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord

Kleptomancy Ezreal – dlaczego jest tak silny?

Jak to bywa w przedsezonie pojawiają się nowe wyzwania i zmiany w balansie. Tym razem Ezreal w połączeniu z runą Kleptomancy zdaje się być strasznie mocny. Poniższy build sprawdzi się na midzie, supporcie, a także jako strzelec. Ezreal może szybko zostać przewagę dzięki ogromnej regeneracji golda. Połączenie to świetnie współpracuje z jego Q i podstawowym atakiem, dlatego warto jest je wykorzystywać. Są też drobne minusy, na początku może mu brakować trochę mocy, ale po pierwszym powrocie i po zakupie łezki powinien czuć się lepiej na linii. Kolejnymi jego słabymi punktami będzie słabsze skalowanie w późniejszej fazie gry, oraz obrażenia zadawane na bohaterach all-in.

Umiejętności: Q, E, Q, W następnie R > Q > E > W
Czary: Flash + Heal/Barrier
Przedmioty startowe: Doran’s Blade + Health Potions
Przedmioty: Manamune/Muramana, Ionian Boots, Trinity Force, Blade of the Ruined King, Lord Dominik’s Regards, Guardian Angel

Runy

  • Gabio95

    Wydaje mi się, że większą bolączką jest EZ (czy w sumie jakikolwiek dystansowiec) z lodowcowym ulepszeniem – próba dogonienia takiego przeciwnika to koszmar.

  • MikeYuong

    A to nie jest czasem tak, że właśnie ez jest jednym z najlepszych adc na początku gry, a po 1 powrocie i zakupie łezki jest trochę do tyłu?