Koniec Secret Service, start Pixel Magazine. Opis sytuacji

Artykuł

Reklama

Secret Service, cudownie wskrzeszone czasopismo z lat 90 kończy działalność po wydaniu dwóch numerów. W zastępstwie otrzymamy „Pixel Magazine”. Zapraszam.

Jeżeli jesteś w temacie to śmiało przejdź do następnego akapitu, jeżeli nie, to musisz wiedzieć kilka rzeczy o Secret Service. Był to magazyn w formie papierowej, z połowy lat 90, skupiający się na tematyce czysto growej. Krócej opisać się tego nie da, każdy załapał? przejdźmy dalej.

[section label=”Reaktywacja” anchor=”Reaktywacja”]Po 13 latach w niebycie, redaktorzy postanowili powrócić. Na drodze do sukcesu stały oczywiście pieniądze . Z pomocą przyszedł serwis polakpotrafi.pl, na którym to został ogłoszony cały projekt. SS zgromadził rekordową ilość pieniędzy – nieco ponad 284 tysiące. I tak oto zaczyna się treść właściwa. Za tę kwotę obiecywano nam niesamowite wodotryski, czego to tam nie miało być… Jak słusznie zauważył NRGeek, zrealizowano zaledwie cząstkę tego, co zapowiadano.

Secret Service jaki by nie był, został wydany. Po otrzymaniu swojego drugiego egzemplarza doszła do mnie informacja, że więcej numerów nie będzie. Na facebookowym profilu Secret Action pojawił się wpis (dotarłem do niego za sprawą gadzinowski.pl):

PBE to wersja testowa League of Legends. Każda zmiana, zanim zostanie wprowadzona na serwer live jest najpierw testowana na PBE.

[section label=”Pixel Magazine” anchor=”Pixel Magazine”]Czyli nie wydamy już więcej Secret Service i co nam Pan zrobisz. Jak wspomniałem na początku, w zastępstwie otrzymamy magazyn Pixel. Zupełnie nowy projekt… No nie bardzo, okazuje się bowiem, że domenna pixel-magazine.com została zarejestrowana dwa miesiące temu (teoretyczne wyjaśnienie powyżej) przez Bronwald, czyli właściciela nazwy Secret Service. Dzień dobry.

[jumbotron heading=”Powód porzucenia projektu?”]Idea Ahead (wydawca) nie dysponuje już prawami do marki „Secret Service”. Wróciły one do właściciela, czyli spółki Bronwald. Prawa do tytułu były licencjonowane na podstawie umowy, która wygasła. Oznacza to, że nie będziemy już wydawać czasopisma pod tytułem „Secret Service”. Nie mamy żadnej wiedzy, czy pismo pod tą nazwą będzie się nadal ukazywało – decyzje w tym zakresie leżą wyłącznie po stronie właściciela tytułu..[/jumbotron]

W sieci zagrzmiało, no okej, w sumie to pojawiła się garstka informacji na ten temat. Najwięcej krytyki przeszło przez facebookowy profil czasopisma, który z niewyjaśnionych przyczyn (hehe) zniknął.

[section label=”Zarzuty” anchor=”Zarzuty”]Główne zarzuty i domniewania

  • Na stronie polakpotrafi.pl widnieje następujący zapis, który okazał się bzdurą:

Untitled

 

 

 

  • Zebrane 284 tysiące zostaną przeznaczone na kompletnie nową, nieznaną markę Pixel Magazine.
  • Czytelnicy nie otrzymali tego, co im obiecywano.
  • Posłużono się marką jednego czasopisma, by zgromadzić środki na zupełnie inny magazyn.

[section label=”Warto odwiedzić” anchor=”Warto odwiedzić”]Warto odwiedzić

  • Profil youtube NRGeek, na którym znajdziemy opis pierwszego numeru SS oraz przemyślenia odnośnie całej sprawy oraz profil Facebook, na którym widnieje zwięzły opis drugiego numeru.
  • Stronę gadzinowski.pl, nie będę Wam psuł zabawy, sami zobaczcie.
  • Stronę projektu na polakpotrafi.pl

Grafika pochodzi z serwisu www.gry-online.pl

Reklama
Czytaj więcej