Kwalifikacje do ELEAGUE EU #1


Kolejny sezon ELEAGUE zbliża się wielkimi krokami, ale by w pełni wystartował potrzeba uzupełnić braki. Drugi sezon tej prestiżowej ligi będzie posiadał 16 drużyn zamiast 24, a połowę z nich znamy są to drużyny z ostatnich playoff’ów (drużyny ćwierćfinałowe) ELEAGUE, czyli: Virtus.pro, Fnatic, Mouz, Natus Vincere, EnVyUs, Cloud9, Astralis oraz Ninjas in Pyjamas. Pozostała 16 ekip została zaproszona automatycznie do kwalifikacji 5 do EU oraz 11 do NA. Każdy z regionów dostał 4 sloty i to właśnie o nie powalczą te ekipy.

Zamknięte kwalifikacje oby regionów będą posiadały 16 drużyn, dlatego do Europy zostaną rozegrane, aż 3 turnieje eliminacyjne, a wyniki pierwszego już znamy. ALTERNATE aTTaX, Kinguin, HellRaisers oraz GODSENT. To właśnie te ekipy dołączają do zamkniętych kwalifikacji, a co za tym idzie powalczą m.in. z FaZe Clan, FlipSid3, Gambit Gaming, G2 Esport oraz Dignitas. Pozostałe 7 drużyn poznamy już wkrótce, ponieważ kolejne turnieje kwalifikacyjne zostaną rozegrane dziś i jutro.

Kwalifikacje w Ameryce rozpoczną się tydzień później i też będą posiadały trzy turnieje kwalifikacyjne, ale tam lista wolnych slotów wynosi tylko pięć, więc zapewne dwa pierwsze turnieje dostaną 2 sloty, a ostatni 1. Obecnie drużyny w zamkniętych kwalifikacjach NA wyglądają następująco: Renegades, CLG, OpTic Gaming, Team Liquid, Selfless, NRG, TSM, Echo Fox, compLexity, SK Gaming oraz Luminosity.

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia oraz liczymy, że kolejne polskie akcenty dołączą do ELEAGUE w drugim sezonie.


Podziel się ze znajomymi!