Lillia jednym z lepiej zbalansowanych bohaterów?


Zdaje się, że Riot doskonale wiedział co robił wypuszczając Lillię.


Okazuje się, że od wydania postaci 22 lipca 2020 roku Riot nie wprowadzał wobec niej żadnych większych zmian. Oczywiście nie obyło się bez drobnych poprawek, które pojawiają się w przypadku każdego bohatera. Chodzi o to, że Lillia nie wymagała żadnych buffów ani nerfów. Jest to dość nietypowa sytuacja.

Zaciekawieni fani dopytywali pracownika Riotu o to, co dokładnie sprawiło, że Lillia uchodzi za przykład idealnego balansu.

Mam nadzieję, że coś takiego stanie się standardem, ale nie jest to łatwe. Wykorzystam nabytą wiedzę przy balansowaniu następnego championa.

RiotRayYonggi przyznał wprost – chodzi o szczęście. Dużo szczęścia. Nie oznacza to jednak, że dobrze wyważone postacie są kwestią przypadku. W dalszej wypowiedzi twórca wyjaśnił, co jeszcze może stać za sukcesem Lillii.

Upewniliśmy się, że jej zestaw umiejętności jest przyjemny i ma wyraźne zarówno silne strony (prędkość poruszania się, nieuchronne obrażenia, potrójne obrażenia z W i nieskończony zasięg z E i R), jak i te słabe (bycie squishy, niska bazowa prędkość poruszania się, powolne umiejętności), co sprawia, że gracz ma wrażenie, że jest niesamowicie silny, a przeciwnicy nie czują się tym przytłoczeni i znają czułe punkty bohaterki.

Podziel się ze znajomymi!