Małe Legendy znikają z ARAMa, nieliczni otrzymają zwrot RP


Reklama

W najnowszym komunikacie Riot poinformował, że z ARAMa znika jedna z funkcji.


Zdaniem Riotu Małe Legendy znacznie obniżają przejrzystość gry, a ich ruch i jasność sprawiają, że trudniej śledzić niektóre umiejętności. Riot nie będzie ich dostosowywał, zamiast tego woli je zwyczajnie usunąć.

Drugim powodem było po prostu zbyt małe zainteresowanie. Mało kto decydował się na Małe Legendy tylko dla jednego trybu – choć jak dowiadujemy się z komentarzy w komunikacie, takich graczy jednak trochę było.

„Tylko kilku graczy ich używało, szczególnie były to osoby grające w TFT, natomiast mało kto kupował je specjalnie do ARAMa.”

Riot wspomina również o ograniczeniach, jakie narzucał wymóg tworzenia Małych Legend w taki sposób, by te były też możliwe do użycia w tym jednym trybie. Finalnie było to po prostu nieopłacalne i powodowało zbyt wiele frustracji w zespole kreatywnym.

Studio już planuje zwroty RP dla osób, które kupiły Małe Legendy tylko dla trybu ARAM. Natomiast zwrot nie będzie taki łatwy. Ma to dotyczyć tylko graczy, którzy posiadają stworki i nigdy nie grali w TFT, a zapewne zdecydowana większość graczy przynajmniej raz zapoznała się z Teamfight Tactics.

Zmiany mają zostać wprowadzone w patchu 10.15.

Reklama

Podziel się ze znajomymi!