Milio – opis umiejętności


Milio pojawi się już w patchu 13.6.


Milio wykorzystuje mistrzowskie opanowanie leczących płomieni, aby podtrzymywać wieczny ogień płonący w jego własnoręcznie zrobionym plecaku, który nazwał furnasita. Płomień tworzony przez Milio przyjmuje oczywiście uroczą, antropomorficzną formę, o której Milio mówi „fuemigo”. Milio może wypuszczać ze swojej furnasity kilka mniejszych fuemigo i używać ich jako przedłużenia swojej magii. Nie przeszedł żadnego oficjalnego treningu, więc manifestacja jego ognistego aksjomatu jest mniej zdyscyplinowana niż w przypadku kogoś tak wyszkolonego jak na przykład Qiyana. A ponieważ jest bardzo daleko od domu, nadaje swoim fuemigo cechy osobowości członków swojej rodziny. Czasem nawet z nimi rozmawia.

Umiejętność bierna — Płoń!

Umiejętności Milio zaklinają sojuszników w chwili dotknięcia, sprawiając, że następne zadawane przez nich obrażenia wywołują eksplozję dodatkowych obrażeń i palą cel.

Q — Super Ekstra Ognisty Wykop

Milio kopie piłkę, która odrzuca wroga. Piłka leci do góry przy trafieniu i spada w kierunku przeciwnika, zadając obrażenia wrogom w okolicy i spowalniając ich w chwili uderzenia.

W — Bezpieczne Ognisko

Milio tworzy wzmacniającą strefę, która leczy sojuszników i zwiększa zasięg ataku tych, którzy w niej się znajdują. Strefa podąża za sojusznikiem znajdującym się najbliżej miejsca rzucenia umiejętności.

E — Gorący Uścisk

Milio rzuca sojusznikowi tarczę, która tymczasowo zwiększa jego szybkość ruchu.

R — Życiodajne Tchnienie

Milio uwalnia falę uspokajających płomieni, która leczy sojuszników w swoim zasięgu i usuwa nałożone na nich efekty kontroli tłumu.


Podziel się ze znajomymi!