Co nowego w patchu 7.24b?


Patch 5.24b już niebawem. Riot nie ma zbyt dużo czasu na poprawki, ponieważ w okolicach 14 grudnia ma pojawić się tak poprawka. Z jakimi problemami zmagają się twórcy? O tym przeczytacie poniżej.

Jak wcześniej wspominaliśmy, w połowie grudnia wprowadzimy mini patch o nazwie 7.24b, który wprowadzi kilka zmian w balansie (i nic poza tym). Jednym z naszych celów jest pomoc wojownikom. Zamierzamy niektórych wzmocnić (Aatrox, Fiora, Kled, Olaf, Renekton), nerf otrzymają zbyt silni bohaterowie (Teemo, Jayce) i pojawia się zmiany przedmiotów (Tiamat, Ravenous Hydra, BC, LDR). Większość z tych zmian jest już na PBE. Prawdopodobnie zmieścimy się w czasie cyklu przeznaczonym na poprawki. Warto zwrócić uwagę na zmianę LDR, która wymaga od posiadacza 2000 lub więcej zdrowia w celu zadania większych obrażeń. Chcielibyśmy przetestować to, mając na uwadze, że tanki mają zazwyczaj więcej niż 2000 zdrowia. Wojownicy natomiast mają około 1000 zdrowia, nieczęsto przekraczają granicę 2000 punktów zdrowia.
Przyglądamy się także jak nerf Bramble Vest i buff Sunfire Cape wypadają w patchu 7.24. Kluczowym celem było zmniejszenie różnić w tym, jak tanki i wojownicy radzili sobie z nimi na linii. W efekcie zdecydowaliśmy się na przesunięcie mocy Bramble Vest na Sunfire Cape, który ma mniejszą moc wyjściową. Możliwe także, że przy tej zmianie mogliśmy przesunąć ogólną moc tanków. Nie było to naszym celem, dlatego cały czas się im przyglądamy, aby wprowadzić ewentualne poprawki w 7.24b.

Podziel się ze znajomymi!