Nowy klient Riotu już niebawem


Niedługo będzie można przetestować nowego klienta Riotu.


Z wielką radością ogłaszamy, że w najbliższych tygodniach planujemy premierę zupełnie nowego klienta Riot!

Po co wypuszczacie teraz nowego klienta?

W ciągu ostatnich kilku lat sprawiliśmy, że końcówka liczby mnogiej „s” w nazwie Riot Games ma wreszcie swoje uzasadnienie, a wy stworzyliście tętniące życiem społeczności wokół Teamfight TacticsLegends of RunterraVALORANTWild Rift i oczywiście League of Legends.  Chcieliśmy zatem stworzyć klienta, który umożliwi wam jak najsprawniejszą obsługę i szybkie przechodzenie do ulubionych gier, a także dostęp do wszystkiego, co Riot ma wam do zaoferowania.

Już obecnie wszystkie gry Riot korzystają z tego uniwersalnego klienta, ale jest on ukryty w szacie graficznej przypisanej do każdej z gier oddzielnie. Nie jest też możliwy dostęp do całej biblioteki gier Riot. Dodajemy zatem nowy interfejs użytkownika i ujednolicamy opcje, a po premierze wprowadzimy wiele innych udogodnień. W nowym kliencie Riot odkrywanie i korzystanie ze wszystkiego, co dla was mamy, będzie łatwiejsze. Wszystkie gry Riot przeznaczone na komputer będą dostępne w jednym kliencie. Każda gra będzie miała swoją stronę zawierającą związane z nią treści, w tym najnowsze informacje i szczegóły wydarzeń. Będziecie mogli uporządkować swój pulpit i korzystać z jednego programu uruchamiającego klienta Riot, który ożywi wszystkie wasze ulubione gry! Oczywiście jeśli wolicie, możecie zachować swoje obecne skróty pulpitu umożliwiające bezpośredni dostęp do ulubionych gier.

Na czym polega usprawnienie obsługi klienta dla graczy

  • Nie będziecie musieli niczego ręcznie pobierać ani instalować nowej zawartości w celu aktualizacji.
  • Będziecie mieć dostęp do najnowszych wiadomości, aktualizacji i informacji, gdy tylko zechcecie je sprawdzić.
  • A jeśli nie zechcecie, będziecie mogli bezpośrednio przejść do gry (i rzęsistego deszczu srebrnego konfetti).

Jak to będzie wyglądało

Mimo że wszystkie gry Riot będą skupione w jednym kliencie, każda gra będzie miała swoją indywidualną stronę startową z dedykowaną zawartością i dynamicznymi przyciskami. Strony gier będą miały animowane tło i będziecie mogli na nich przeglądać informacje o wydarzeniach oraz najnowsze wieści, a jednocześnie instalować lub patchować grę. Będziecie mogli też przewijać i odkrywać wszystkie tytuły znajdujące się w bibliotece gier Riot.

Video

Harmonogram wprowadzania klienta Riot

Chcemy w przejrzysty sposób przedstawić wszystkie niezbędne informacje dotyczące tej premiery, aby uniknąć wszelkich nieporozumień i zapewnić bezproblemowe przeprowadzenie wymiany klienta.

Wprowadzanie klienta Riot rozpocznie się 20 września. Po kilku tygodniach, w trakcie których będziemy sprawdzali stabilność działania, 4 października klient zostanie udostępniony graczom na całym świecie. Pamiętajcie, że data światowej premiery może się jeszcze zmienić, jeśli okaże się, że potrzebne są zmiany lub aktualizacje. Chcemy, aby podczas głównej premiery wszystko przebiegało jak najsprawniej.

Czego możecie się spodziewać

Stale staramy się zapewnić graczom jak najlepsze doświadczenia. Zespół zajmujący się klientem Riot ciężko pracuje nad opcjami, które dodamy po premierze. Dzięki nim obsługa gry będzie łatwiejsza i bardziej satysfakcjonująca. W najbliższych miesiącach podamy więcej informacji na ten temat.

Pytania?

Zapewne nasunęły się wam już pewne pytania dotyczące nowego klienta i jego wprowadzania. Zapraszamy zatem do przeczytania dedykowanego artykułu wsparcia na temat klienta Riot, w którym znajdziecie więcej informacji oraz sekcję pytań i odpowiedzi.

Jak być może słyszeliście, wprowadzamy nowego klienta Riot, aby ułatwić wam uruchamianie dowolnych tytułów Riot na PC z jednego miejsca! Oczywiście z nowym oprogramowaniem wiążą się nowe pytania, a z nowymi pytaniami, nowe odpowiedzi!

CZYM JEST KLIENT RIOT?

Klient Riot to centrum, z którego możecie szybko pobierać/instalować/uruchamiać/przeglądać bibliotekę tytułów Riot na PC. Faktycznie już używacie klienta Riot za każdym razem, gdy logujecie się do jednej z naszych gier! Teraz jedyna różnica polega na tym, że będziecie mogli wprowadzić swoje dane logowania tylko raz, aby uruchomić klienta, a potem możecie przeskakiwać między grami bez potrzeby dodatkowego logowania. Kaszka z mleczkiem!

CZY TO ZASTĄPI OPROGRAMOWANIE KLIENCKIE LEAGUE/VALORANT/TFT/ITD.?

Nie! Klient przypisany do każdej gry pozostanie niezmieniony.

CZY MOGĘ UŻYWAĆ MOICH STARYCH SKRÓTÓW NA PULPICIE?

Oczywiście! Wszystkie wasze obecne skróty wciąż przeniosą was prosto do gry, tak jak wcześniej, więc niczego nie musicie zmieniać. Ponadto otrzymacie możliwość używania nowego skrótu do klienta Riot.

NIESPECJALNIE GRAM W GRY X/Y/Z – CZY MUSZĘ POBRAĆ KLIENTA RIOT?

Otwórz oczy, TeemoSupremo93! Już od dawna masz nowego klienta!

Naprawdę – zamiast całkiem nowego oprogramowania w rzeczywistości otrzymujecie aktualizację klienta, którego już używacie w celu logowania się do gier Riot. Dlatego nie musicie instalować niczego nowego. Macie jednak opcję używania klienta Riot jako centrum skupiającego wszystkie nasze tytuły. Z naciskiem na „opcję” – wciąż możecie uruchamiać wszystkie nasze stare gry bezpośrednio przez ikonkę na pulpicie. Zatem jeśli gracie tylko w jedną grę Riot, wasze doznania pozostaną praktycznie niezmienione.

To samo dotyczy pobierania poszczególnych gier! Możecie pobrać pojedynczy program instalacyjny, nie przejmując się dodatkowymi krokami w celu instalacji klienta, ponieważ stanowi on już część wszystkich naszych tytułów.

JAK WIELE MIEJSCA NA DYSKU TWARDYM WYMAGA KLIENT RIOT?

Prawie tyle samo miejsca, ile zabierają obecnie nasze programy uruchamiające pozostałe gry! Jak wspomnieliśmy powyżej, już używacie ograniczonej formy klienta, za każdym razem, gdy instalujecie lub uruchamiacie jedną z naszych gier. Jedyna różnica polega na tym, że jedno zalogowanie się wystarczy do grania we wszystkie nasze gry, zamiast tylko jednej.

CZY PROGRAM VANGUARD JEST ZAŁĄCZONY W KLIENCIE RIOT?

Vanguard, oprogramowanie przeciwdziałające oszukiwaniu w VALORANT, instalowane jest na waszym komputerze tylko wtedy, gdy zainstalujecie grę VALORANT. Dlatego nie stanowi części podstawowego klienta Riot.

KUPILIŚCIE MNIE! JAK MOGĘ DOSTAĆ NOWEGO KLIENTA RIOT?

Po prostu usiądź wygodnie i odpręż się, a my zajmiemy się resztą.

Poważnie! Klient automatycznie zaktualizuje się w ramach naszych standardowych aktualizacji, więc nie trzeba nawet kiwnąć palcem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pewnego dnia po prostu zalogujesz się w lśniącym nowością kliencie (a na pulpicie pojawi się nowa ikonka Riot Games). Tak po prostu.

Wdrożenie potrwa od 20 września do 4 października.

MÓJ ZNAJOMY MA NOWEGO KLIENTA, A JA NIE WIDZĘ ŻADNYCH AKTUALIZACJI. CO JEST?!

Jak wspomnieliśmy powyżej, klient Riot będzie wprowadzany na całym świecie w ciągu kilku tygodni tej jesieni. Jeśli twój klient jeszcze się nie zaktualizował, czekajcie cierpliwie!


Podziel się ze znajomymi!