PolscyGracze.pl
Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord

Nowy system levelowania i nagród – szczegóły

Jakiś czas temu Riot ogłosił zmiany i IP znikną w przedsezonie i zamiast nich otrzymamy Niebieskie Esencje. Poza tymi zmianami szykują się także zmiany we wbijaniu poziomów. Od teraz nie będzie limitu leveli. Zachęcamy do zapoznania się z przelicznikami niebieskich esencji i informacjami o rekompensacie za runy.

Czy w nowym systemie gracze między 1. a 30. poziomem otrzymają jakieś wyjątkowe przedmioty, które nie trafią do mnie?
Nie. Nowi gracze między 1. a 30. poziomem nie otrzymają ŻADNYCH ekskluzywnych przedmiotów. Mimo to zamierzamy wykorzystać nowy system zdobywania poziomów, aby w pewien sposób poprowadzić nowych graczy. Zamiast losowych odłamków otrzymają oni łatwo dostępnych bohaterów takich jak Garen i Ashe. Rozważamy też pozwolenie żółtodziobom na odblokowanie kilku losowych (ale nie wyjątkowych) przedmiotów takich jak skórki totemu w miarę awansowania na kolejne poziomy, ale każdy z nich będzie również dostępny dla graczy powyżej 30. poziomu.

A co z 30 kapsułami, które otrzymują nowi gracze między 1. a 30. poziomiem? One również do nas nie trafią?
Nie, ponieważ awans na 30. poziom oraz zdobycie 30 kapsuł wciąż będzie wymagało od nowych graczy bardzo dużo czasu. Jeżeli wolisz przeznaczyć ten czas na swoje konto 30. poziomu, również otrzymasz kilka kapsuł oraz wykonasz znaczące postępy na drodze do odblokowania wyjątkowych i kosmetycznych nagród po zdobyciu poziomów, które są kamieniami milowymi.

Pamiętaj, że nowy system zdobywania poziomów zastąpi PZ, które aktualnie otrzymujesz po zakończeniu gry. Gracze, którzy awansowali z 1. na 30. poziom, zostali już za to wynagrodzeni ale tylko w formie PZ. Nowi gracze nie otrzymają więc nic, czego nie zdobyli jeszcze ci, którzy są z nami od dawna.

Co dokładnie otrzymam za awans powyżej 31. poziomu?
Powyżej 30. poziomu przy niemal każdym awansie otrzymasz odblokowane skrzynie z odłamkami bohaterów. Jedyne wyjątki to niektóre „kamienie milowe, takie jak 50., 75. i 100. poziom. Gdy już zdobędziesz te poziomy, otrzymasz wyjątkowe nagrody, których możesz użyć do pochwalenia się swoim statusem innym graczom. Jednym z nich jest specjalna emotka, którą możesz rozwijać przy pomocy niebieskiej esencji.


Czy w nowym systemie w miarę zdobywania coraz wyższych poziomów awans stanie się coraz wolniejszy?
Tak, ale niewiele bardziej niż teraz. Krzywa zdobywania poziomów stanie się nieco trudniejsza i bardziej powolna w miarę awansowania, ale przestanie rosnąć po osiągnięciu 150. poziomu. Awans z 151. na 175. poziom zajmie tyle samo czasu, co między 176. a 200. poziomem. Nawet na najwyższym i najtrudniejszym poziomie (np. przy awansie z 199. na 200. poziom) średnia liczba gier, które trzeba będzie rozegrać, będzie wynosić od 15 do 25. Będzie to zależało od liczby gier, w której zwyciężono w ramach pierwszej wygranej dnia (która wkrótce zacznie przynosić jeszcze więcej dodatkowych PD).

Musisz zrozumieć, że poziom trudności awansowania nie będzie rosnąć w linii prostej. Zdobywanie kolejnych poziomów stanie się nieco trudniejsze, gdy zbliżasz się do kamienia milowego (co 25 poziomów), ale po osiągnięciu go znów będzie tak szybkie jak wcześniej.

Gdy wprowadzimy awansowanie bez ograniczeń, dlaczego aktualni gracze nie mogliby zacząć powyżej 30. poziomu?
Nowy system awansowania bez ograniczeń jest nastawiony przede wszystkim na to, aby zapewnić graczom więcej celów (oraz nagród za ich osiągnięcie). W związku z tym umożliwienie wielu graczom rozpoczęcia na bardzo wysokim poziomie wydało nam się bez sensu. Oznaczałoby to pozbawienie celów graczy, których ten system ma wspierać.

Mimo to bacznie przyglądaliśmy się waszym uwagom na ten temat. Wielu z was zauważyło, że gracze, którzy są z nami od samego początku nie mają dobrego sposobu, aby to pokazać. Wydaje się, że w dużej mierze to właśnie dlatego niektórzy z was prosili o ułatwiony start w nowym systemie zdobywania poziomów. Zamierzamy więc stworzyć na specjalnej stronie w profilu, która pozwoli ci pokazać innym, kiedy zacząłeś grać w League (w tym również dawne odznaki rankingowe). Mamy nadzieję wprowadzić to pod koniec tego lub na początku następnego roku.

Planujemy również rozdać ekskluzywne emotki zależne od tego, ile godzin przeznaczyliście na grę od momentu powstania League. 500 godzin zapewni wam emotkę Obrońcy League, 1500 – Mistrza Legue, a ponad 2500 godzin przyniesie nie zwykle rzadką emotkę Zdobywcy League.

Co jeszcze zaproponujecie graczom, którzy posiadają mnóstwo niebieskiej esencji i nie mają na co jej wydać?
Przede wszystkim pojawi się specjalny sklep niebieskiej esencji stworzony w szczególności dla tych, którzy odblokowali już wszystkich bohaterów (i zgromadzili ogromne ilość PZ). Tam będą mogli kupić mnóstwo ciekawych przedmiotów i elementów gry. Najdroższe przedmioty ze sklepu – klejnoty i URFWIck – są przeznaczone dla graczy, którzy zbierali PZ przez wiele sezonów. Podczas tego przedsezonu w sklepie znajdziecie:

Tajemniczą skrzynię z ikonami (gwarantowana ikona, której jeszcze nie masz) – 1500 niebieskiej esencji
Zestawy chromatyczne (w tym wszystkie zestawy, które były dostępne przez co najmniej 6 miesięcy) – 2000 niebieskiej esencji

„Minitajemniczą” skrzynię z ikonami (dostępną tylko w specjalnym sklepie niebieskiej esencji) – 2500 niebieskiej esencji

Tajemniczych bohaterów ikonami (gwarantowana bohater, którego jeszcze nie masz) – 3950 niebieskiej esencji

Tajemniczą skrzynię ze skórkami totemów (gwarantowana skórka totemu, której jeszcze nie masz) – 4900 niebieskiej esencji
Skórkę totemu run (dostępną tylko w specjalnym sklepie niebieskiej esencji) – 6000 niebieskiej esencji
Emotkę przywołania deszczu (dostępną tylko w specjalnym sklepie niebieskiej esencji) – 50 000 niebieskiej esencji
Klejnoty (pierwszy kosztuje 50 000, drugi – 75 000, trzeci – 100 000) – od 50 000 niebieskiej esencji Podczas specjalnej wyprzedaży sklepu niebieskiej esencji obowiązuje limit trzech klejnotów na konto)
Skórkę URFWicka (dostępną tylko w specjalnym sklepie niebieskiej esencji) – 150 000 niebieskiej esencji

Czy specjalny sklep niebieskiej esencji kiedyś powróci?
Według naszych aktualnych planów sklep niebieskiej esencji powróci co najmniej raz na rok. Nie mamy pewności co do tego, co w nim znajdziecie, ale jeśli już wróci, to postaramy się wystawić na sprzedaż unikalne elementy jak skórki totemów run oraz emotka przywołania deszczu.

Czy URFWick ze specjalnego sklepu niebieskiej esencji będzie różni się czymś od tego oryginalnego?
Skórka URFWick, która pojawi się w sklepie niebieskiej esencji będzie pochodzić z edycji 2017. Podobnie postąpiliśmy kiedyś z Mistrzowską Raven. Pierwotni posiadacze URFWicka otrzymają automatyczne ulepszenie oryginalnej skórki do limitowanej edycji, ramkę ekranu wczytywania ORAZ nowego URFWicka.

Czy otrzymamy niebieską esencję po każdej grze?
Nie, ponieważ nowy system nagród jest oparty o odłamki bohaterów (które można zamienić w niebieską esencję) otrzymywane po każdym awansie na nowy poziom.

Tajemnicze monety hextech mają zniknąć. Dlaczego?
Tajemnicze monety hextech zostały wprowadzone, aby można było ulepszać swoje tokeny maestrii przy użyciu PZ. Wkrótce PZ oraz niebieska esencja zostaną połączone, więc monety stracą swoją przydatność. Ponadto jeśli bardzo lubisz losowe odłamki bohaterów, teraz otrzymasz ich znacznie więcej dzięki kapsułom otrzymywanym przy zdobywaniu poziomów.

Zauważyłem, że zniknie opcja wymiany odłamków bohatera. Co się stanie z wymienianiem odłamków skórek?
Ta opcja pozostanie dostępna tak jak wcześniej!


Powinienem zrobić coś z posiadanymi przeze mnie odłamkami bohaterów?
To zależy od tego, co chcesz zrobić. Jeśli chcesz uzyskać dodatkową niebieską esencję, powinieneś rozmienić je już teraz, ponieważ po rozpoczęciu przedsezonu otrzymasz za nie mniej esencji. Oczywiście możesz również zachować je, jeśli myślisz, że odłamki przydadzą się do odblokowania konkretnego bohatera.

Czy awans na 6. i 7. poziom maestrii bohatera będzie wymagał tej samej ilości niebieskiej esencji?
Skala kosztów zostanie obliczona według tej samej ilości co przy wymianie PZ na niebieską esencję, więc w nowym systemie pozornie będzie to kosztować tyle samo, choć same liczby wzrosną.

Nie cierpię RNG. Co mam zrobić, jeśli przy awansu na kolejny poziom otrzymam tani i bezużyteczny odłamek bohatera?
Przy każdym awansie możesz otrzymać wiele odłamków bohatera. Jeśli otrzymasz odłamek bohatera o niskiej wartości, np. Ashe, oprócz niego pojawią się inne odłamki, dzięki którym kapsuła będzie miała określoną wartość. Kapsuły są zrównoważone w ten sposób, aby każdy gracz po awansie na jakikolwiek poziom otrzymał nagrody o podobnej wartości, a więc losowość nie będzie miała wpływu na to, jak szybko uda ci się odblokować danych bohaterów.

Co Riot zamierza zrobić w kwestii ludzi, którzy mieli specjalne klasyczne runy?
Wprowadzimy specjalną skórkę totemu (patrz poniżej) dla każdego, kto posiadał specjalne klasyczne runy ALBO wydał co najmniej 125 tys. PZ na runy przed 1 września 2017. Posiadacze rzadkich run otrzymają od nas specjalną pamiątkową ikonę.

Zwracamy część kosztów graczom, którzy wcześniej kupili runy, ale nie PEŁNE KWOTY za wszystkie runy kupione od początku. Dlaczego?
Nasz model biznesowy zakłada wykorzystanie pieniędzy ze sprzedaży dodatkowych elementów gry na rozwój gry, eSportu, naszych serwerów i innych kwestii. Nowe runy za darmo dla wszystkich, tysiące jednostek niebieskiej esencji dla graczy oraz utrzymanie mniej więcej podobnych łupów zdobywanych przez bohaterów oznacza znacznie mniej RP wydanych na bohaterów, strony run i kosmetykę w sklepie niebieskiej esencji. To ogromna inwestycja, która jest możliwa tylko ze względu na wasze wieloletnie wsparcie.

Zdajemy sobie sprawę, że rozdawanie za darmo zawartości, za którą część graczy musiało zapłacić, może budzić niezadowolenie, więc ci, którzy kiedyś wydali na runy niebieską esencję, otrzymają od nas rekompensatę ogłoszoną wcześniej w Riot Pls. Z drugiej strony musimy również skupić się na tym, aby zainwestować część naszych zasobów w rozwój gry. Naszym zdaniem zwrot części kosztów (a nie pełnej kwoty) przyczyni się do zachowania równowagi między dzisiejszymi i dawnymi graczami.

 • potworjan

  Riot to jednak dobry bóg

 • Barakun

  Ktoś ma 20 stron run i w ramach rekompensaty dostanie ikonkę xD Dziwię się że ktoś jeszcze gra w to ścierwo

  • Canzas

   A co byś chciał? Bohaterów?

   Po co? Mam wszystkich..

   Ale masz ból dupy.. ale czego się spodziewać po cebuli.. grasz za darmo w grę ale i tak REKOMPENSATA bo zmarnowałem czas na tą “gownogre” xD

   Jesteś żałosny.. idź zebrzeć gdzie indziej cebulo

   • Barakun

    Zamilczcie fanboje rajot gejms. Mogli by chociaż zwrócić wydane PZ na runy w formie niebieskiej esencji ale co tam damy ikonkę xD Ta gra jest totalnym gównem,nikt normalny już w to nie gra, bo się nie da.Zero przyjemności z gry , każda postać budowana wg jednego schematu i mecze po 30 minut gdzie kiedys gry po 50-60 minut nie były niczym niezwykłym.

    • Jemi

     O co ty tak wgl płaczesz? Cebulak.

    • LordCreator

     Teraz to się kończą po 15 minutach po jeżeli ktoś padnie w pierwszych minutach to do końca widać na czacie “report”.
     Gra zrobiła się w pełni idioto odporna a od początku do skomplikowanych nie należała efektem czego mamy community wypełnione po brzegi ludźmi upośledzonymi.
     Szkoda, bo lol miał zajebisty klimat a co śmieszniejsze jeszcze 4-5 lat temu ludzie przy DC bali się że bana dostaną,wystarczy stare tematy na forum lola poczytać jak ludzie srali się za to że gra laguje i mogą bana oberwać.
     Za to dziś widzisz tylko ” i troll ” ” i feed”.
     Porozmawiaj z fanojkami o dota2 , często leci hasło że ta gra to gówno i w lola więcej osób gra ale porozmawiaj dłużej z takimi albo daj im zagrać i okazuje się że dota2 jest gównem bo jest dla nich za trudna i nie wiedzą co robić.

     Podsumowując, Riot od dawna dostosowuje grę do tych najgorszych i może za jakiś czas się na tym przejechać, rozumiem słuchanie graczy ale graczy a nie lebiedy które krzyczą aby nerfować postać bo jest zbyt OP.

     • xxXardaSxx

      Grasz w bronzie to tak masz i sam to pewnie piszesz, dziecko ogarnij się bo nie wiesz o czym piszesz.

     • LordCreator

      Dzidzi to że z b5 nie możesz wyjść to nie znaczy że inni nie umieją grać.
      A ci co umieją to widzą że ta gra została uproszczona do poziomu małpy.
      Więcej kto tu nie wie co pisze?

   • Barakun

    I jeszcze najgłupsza rzecz o której zapomniałem. Ciągle promowanie
    gówno-esportu dla tłustych,zapoconych piwniczaków których jedynym
    życiowym celem jest trzaskanie w klawiaturę i jeżdżenie myszką. xD A
    chodzenie w koszulkach esportowych drużyn czy oglądanie strimów na
    tłiczu to już całkowite upośledzenie umysłowe na równi z mangą.

  • xxXardaSxx

   Jeśli masz problem to nie graj! Masz pewnie 10 lat i nie rozumiesz o co chodzi, ale wyobraź sobie że Rito z tej darmowej gry musi zarabiać bo nie mieli by się jak rozwijać. Każda tak duża zmiana wpływa na to ile zarobią za sprzedanie zawartości w grze a już nie będzie run które były często kupowane za rp w dużych cenach.

   • LordCreator

    To sobie wyobraź że przy każdym reworku postaci kasują ci ją i dają ramkę postaci a jak chcesz grac dalej to kup od nowa “nową” postać lub wydaj 10x na skrzynki i postaraj się ją wylosować, w sumie do takiego scenariusza niedaleka droga.
    Ludzi poświęcali czas aby nafarmić ip, często wydając kasę na boosty ip i na tym zarabiali.
    Swoim rozumowaniem pokazujesz że masz te 7 lat i nie rozumiesz na czym biznes polega a gra jest darmowa ale jeżeli chcesz się w pełni z niej cieszyć to musisz bulić 3 razy więcej niż w grach na abonament.
    Jeżeli miałbym kupić to co oferują to wyszedłbym na plus porównując do tego co stracę i te śmieszne gamestony, dla większości osób są nieistotne ponieważ za dużo pieniędzy trzeba wydać aby dozbierać na skina które jeszcze niedawno mogłeś kupić za 50zł-100zł.

    • xxXardaSxx

     Nie rozumiesz chyba życia, nie musisz wydawać kasy jeśli nie chcesz bo lol jest free2play a w regulaminie masz wszystkie informację, robiąc konto zgadzasz się na wszystko co riot zrobi ze swoją grą… A nie wiem co ma do tego rework postaci skoro to są 2 zupełnie różne rzeczy! Dadzą ci coś w zamian i akceptujesz to albo nie graj… Piszesz bez sensu i o niczym, tyle w temacie.

     • LordCreator

      Jezu analogi nie widzisz. Tak mamy rework run odbywa to się na tej samej zasadzie co rework postaci tyle że ci co wydali pieniądze teraz poczują stratę.
      Mógłbym coś napisać o etyce biznesu ale boję się że będzie to za trudne dla kogoś kto jedzie sloganami i nie ogarnia relacji biznes klient.
      Ale tak maja prawo wyjebać ci wszystko z kąta nawet jak wydasz 10k realnych pieniędzy.

     • xxXardaSxx

      Grając zgadzasz się na to co robią więc myśl jak wydajesz hajs a później nie płacz i nie udawaj mądrego, elo.

     • LordCreator

      Przestań pierdolić i zbuduj coś konstruktywnego.
      Grać gram ale się nie zgadzam ale ty chyba tego nie ogarniasz, wiele rzeczy jest wprowadzanych bądź nie pod wpływem społeczności.
      I już nie odpisuj bo teksty piszesz na poziomie 8 latka, jedno i to samo w zmienionej formie.
      Rework run to nie to samo co rework postaci, śmiechłem.

     • xxXardaSxx

      Eh szkoda marnować czasu na kogoś takiego, ale tylko ty odpisujesz tu bo inni myślą i nie trzeba długich dyskusji :3 Masz swoje zdanie, ja swoje i niech tak zostanie. Miłego dnia.

     • LordCreator

      Myślą? Jak ktoś przedstawi jakiś argument to uznam że myślą, powtarzane slogany są przykładem zidiocenia.
      Jak to mówią historia vitae magistra est więc może potrzebujesz trochę doświadczenia życiowego aby ogarniać co i jak się kręci na tym świecie.

     • xxXardaSxx

      Typie daj spokój, zrozum że mam to w dupie, koniec tematu idźmy w swoje strony a nie pierdol głupot.

     • Michał

      Nie moderuje postow zbytnio, ale troche milej :) Nie wyrzucam nic, bo kazdy ma prawo rzucic miesem ale trzymajmy szacunek do rozmowcy

     • LordCreator

      Zamknij się jedyną osobą pierdolącą głupoty jesteś ty sam. Nie wiem niedowartościowany jesteś? We wszystkich postach wyzywasz od dzieci i bronzu a jak przychodzi do konkretów to poza sloganem piszesz na poziomie dziecka z opóźnieniem umysłowym.
      Tak więc zamknij się i żyj w swoim urojonym świecie.

  • Wiktor Tarnowski

   Przeciez za strony run sie dostaje legendarne skórki, o co chodzi?

  • 19GHOST98

   Równie dobrze mogliby nie dawać żadnej rekompensaty.

 • Rito fiks jor gejm.

  OGŁOSZENIE PARAFIALNE NOWE RUNY W PATCHU 7.20 NAJPIERW NA PBE!!

 • Rito fiks jor gejm.

  jeśli przy awansu. ciekaw jestem czy twórcy tego portalu chodzili do szkoły hmmm… :)

 • xxXardaSxx

  Oh, oglądam e-sport bo zwykły jest dla mnie nudny i gram w lola, ale to nie znaczy że nie mam dziewczyny i nie ćwiczę :3 Nie chce mi się już czytać tego gówna.