Obecny stan przedsezonu 2020


Riot podzielił się przemyśleniami odnośnie obecnego stanu przedsezonu.


Jednym z głównych celów dewelopera, jest poprawienie błędów. W przedsezonie zdarza się ich naprawdę dużo, ale wszystkie są dużym priorytetem. Te najważniejsze jak pasywka Death Dance oraz niewidzialny ult Fiddlesticka zostały już naprawione. Patch 9.24 przyniesie kolejne poprawki, nie musimy się więc martwić. Riot pracuje nad naprawieniem crashy podczas wczytywania się do gry.

Wpływ kryta, lethality oraz przedmiotów wspierających

Aktualnie zmiany obrażeń krytycznych są bardzo neutralne. Zmiany dla zabójców wydają się balansować pomiędzy neutralnymi, a trochę słabszymi. Również wpływ nowych przedmiotów na wspierających nie jest taki duży, waha się w granicach 1% WR.

Kleptomancja oraz Wszechkamień

Postacie używające klepto, wydają się teraz mocno osłabione, ale jest to zgodne z oczekiwaniami. Riot pracuje nad przywróceniem odpowiedniej mocy i testuje poprawki dla Ezreala, którego stan na ten moment, jest aktualnie najgorszy.

Nowa runa Wszechkamień (Omnistone) wygląda na zbyt słabą. W firmie trwa właśnie dyskusja na temat jej wzmocnienia. Są jednak bohaterowie, którzy radzą sobie całkiem dobrze. Mowa tutaj o Kayle, Kennenie, Illaoi czy Twisted Fate.

Bilans ogólny

Wczesne statystyki sugerują, że gra jest w dobrym stanie, jak na tak dużą łatkę z tak wieloma zmianami. Wskaźniki wygranych dla bohaterów zmieniły się jedynie o 1 góra 2 procent. Teraz Riot Games zajmie się analizą rzeczy, które nie zostały wymienione wyżej, jak np.: wpływ oceanicznego smoka, na Rengara.

Minęło jednak tylko kilka dni i meta ciągle się zmienia, zanim gracze zaczną wykorzystywać w 100%, potencjał nowych smoków czy zmian EXPa w dżungli, może trochę minąć. Dlatego Patch 9.23 będzie z nami przez trzy, a nie dwa tygodnie.


Podziel się ze znajomymi!