/od dewelopera: Następne kroki na ARAM w Wild Rift


Tryb wszyscy losowo, wszyscy na środku zbliża się do końca pierwszej fazy testów. Dlatego chcieliśmy podzielić się kilkoma przemyśleniami na temat dotychczasowego stanu tego trybu i jego dalszych losów.


Witajcie wszyscy! Tryb wszyscy losowo, wszyscy na środku zbliża się do końca pierwszej fazy testów. Dlatego chcieliśmy podzielić się kilkoma przemyśleniami na temat dotychczasowego stanu tego trybu i jego dalszych losów.

Dla przypomnienia – celem tej fazy było przetestowanie kilku kwestii, a mianowicie: czy ARAM jest stabilny, czy jest ciekawy dla graczy i czy jest to tryb, który wytrzyma próbę czasu w Wild Rift.

CO POSZŁO DOBRZE

ARAM JEST POPULARNY: Jesteśmy zachwyceni tym, jak wiele z was wypróbowało ARAM. W niektórych regionach ARAM stanowił prawie 20% wszystkich rozegranych gier, co znacznie przekroczyło nasze oczekiwania dotyczące wczesnych testów. Wciąż zastanawiamy się, czy będziecie chcieli grać w ten sposób przez długi czas, ale dostaliśmy mnóstwo pozytywnych komentarzy i widzimy, że wiele z was próbuje swoich sił w trybie ARAM. Dziękujemy wam za to!

DŁUGOŚĆ GRY: Ogólnie uważamy, że długość gry jest odpowiednia! Początkowo chcieliśmy, by gry trwały około 12 minut, jednak trwają średnio nieco dłużej (pracujemy nad tym) – staramy się ustalić, czy trochę dłuższe gry wciąż są dla was zajmujące i czy znacznie krótsza rozgrywka nie powinna znaleźć miejsca w całkiem innym trybie.

STABILNOŚĆ GRY: Chociaż wykryliśmy parę błędów i usterek powodujących zawieszanie się gry, to nie było żadnych poważnych problemów, które zmusiłyby nas do wyłączenia ARAM, dezaktywacji bohaterów lub innych awaryjnych działań. Na całe szczęście!

CO MUSIMY UDOSKONALIĆ

WYWAŻENIE: Podczas tej fazy kilka razy testowaliśmy wyważenie przygotowane z myślą o ARAM i zamierzamy dalej to robić. Na razie nie wiemy, jak to będzie ostatecznie wyglądało, ale zmierzamy analizować więcej niuansów wyważenia, przedmioty i runy powiązane z ARAM oraz unikalne ekwipunki. Chcemy mieć pewność, że gra jest lepiej wyważona i sprawiedliwa.

NIEWIDOCZNE JEDNOSTKI: Skoro mowa o wyważeniu – jednostki ze zdolnościami ukrywania się i kamuflażu nie mają oczywistych kontr w trybie ARAM w Wild Rift. Zastanawiamy się, jak kontrolować skradających się bohaterów, nie pozbawiając ich przy tym użyteczności.

EKOSYSTEM: Chcemy mieć pewność, że tryb ARAM lepiej wpasuje się w ogólny klimat Wild Rift. Być może zapewnią to specjalne misje lub osiągnięcia? Może nagrody za granie? Zależy nam na tym, by gra w ARAM była integralną częścią Wild Rift.

CO DALEJ?

Ze względu na wasze opinie i wsparcie cieszę się, mogąc ogłosić, że ARAM powróci na początku czerwca na kolejne cztery tygodnie. Ogólnie mówiąc, będzie przypominać poprzednią sesję testów z kilkoma poprawkami wyważenia i innymi zmianami. Uważamy, że ARAM ma przed sobą długą przyszłość w Wild Rift. Mamy nadzieję, że kolejne, wydłużone testy dostarczą nam dane, dzięki którym pewnego dnia ten tryb stanie się stałym elementem gry. Do zobaczenia wkrótce!


Podziel się ze znajomymi!