/od dewelopera: nowa SI botów, o rany! Już w 14.6!


Reklama

Nowe razem przeciw SI w 14.6!


Po tym, jak ostentacyjnie zeszły ze sceny we wrześniu, nasze boty wracają w patchu 14.6 i zostaną już na stałe! Wita was ponownie Darcy „DashiJador” Ludington, tym razem z zespołem ds. botów, przygotowana i szczęśliwa, że może ogłosić wprowadzenie nowej technologii botów razem przeciw SI we wstępie oraz w kolejkach dla początkujących i zaawansowanych!

Podstawowym powodem wprowadzania tych aktualizacji jest dla nas to, aby nowa wersja SI zapewniała nowym graczom warunki do nauki i rozwoju, a doświadczonym graczom tryb mniej stresującej zabawy. Chcieliśmy stworzyć doświadczenie, które będzie dużo bardziej podobne do rozgrywki, z jaką można zetknąć się na Summoner’s Rift, i cieszymy się, że nasze boty potrafią to zrobić!

Wnioski z serwera testowego

We wrześniu boty działały na serwerze testowym, na którym wy, nasi wspaniali gracze, mogliście je przetestować, by podzielić się z nami opiniami o tym, co się wam podoba i nie podoba oraz opowiedzieć, jak się wam grało (i sprać na kwaśne jabłko nasze biedne boty wstępu). W tym okresie otrzymaliśmy całą masę fantastycznych i bardzo pomocnych opinii, które zaimplementowaliśmy, pracując jednocześnie nad botami na poziomie średniozaawansowanym.

Oto aktualizacje, które wprowadziliśmy wciągu ostatnich sześciu miesięcy, korzystając z waszych uwag:

 • Usunięcie przeszło 80 błędów zidentyfikowanych na serwerze testowym (dziękujemy wszystkim tym, którzy je zgłosili!).
 • Znaczne ulepszenie wykorzystania przedmiotów, poruszania się i stylu walki botów.
 • Wzbogacenie wykorzystywania roślinności środowiska takiej jak Wybuchowa Szyszka, Miodowy Owoc i Rozkwit Wróżbity.
 • Powiększenie startowej puli botów o dodatkowych bohaterów.
 • Poprawienie odbioru botów wstępu i dla początkujących, zapewniające lepsze rozróżnienie wzrostu poziomu trudności pomiędzy kolejkami.
 • Bardzo wiele cykli kontroli działania i zmiany infrastrukturalne umożliwiające szybsze ulepszanie botów.

Co to oznacza dla graczy?

Cóż, kilka rzeczy:

 • Tryb razem przeciw SI powinien lepiej symulować prawdziwą grę PVP w League of Legends, ponieważ jego celem jest pomoc w nauce gry.
 • Boty mogą teraz dżunglować, przechodzić pomiędzy alejami i zdobywać cele na mapie.
 • Deweloperzy są w stanie szybko iterować i skalować zachowania botów, by tworzyć nowe doświadczenia i sytuacje zapewniające radość wszystkim naszym cudownym graczom.

Jak można zgłaszać błędy?

Chociaż nasze boty radzą sobie teraz lepiej w grze, z pewnością nie są odporne na okazjonalne pogorszenie kondycji, na szczęście jesteśmy tu, aby przywracać im pełnię sił. Jeśli napatoczycie się na jakieś irytujące błędy, walcząc z naszymi botami, zgłaszajcie je za pośrednictwem dowolnego z naszych kanałów przeznaczonych do zgłaszania opinii i błędów:

Co dalej?

Na razie chcemy skoncentrować się na dalszym ulepszaniu i dostosowywaniu botów pod kątem potrzeb nowych graczy — to nasz główny cel, jeśli chodzi o boty. Będziemy też zastanawiać się nad zaktualizowaniem niestandardowych gier i samouczków z wykorzystaniem naszych nowych botów. Obecnie boty w grach niestandardowych korzystają ze starych technologii i systemów, możecie śmiało porównać sobie ich działanie w grach niestandardowych! Obecnie chcemy upewnić się, że nasze boty spełniają główne cele związane z nauką nowych graczy, zanim wprowadzimy je do innych obszarów League przeznaczonych dla bardziej doświadczonych graczy. Nasze najbliższe plany to:

 • Bardzo dużo naprawiania błędów.
 • Wprowadzenie naszych botów do gier niestandardowych i usunięcie stamtąd starych botów.
 • Ulepszenie samouczków z wykorzystaniem nowej SI botów.
 • Współpraca z wami, cudowni gracze, aby boty grały jeszcze lepiej.
 • Wprowadzenie większej liczby bohaterów wykorzystujących kombinacje i sprawienie, by boty poszczególnych bohaterów lepiej oddawały „odczucia” z gry.

Dziękujemy wam wszystkim za cierpliwość i mamy nadzieję, że nowe boty i nowe wyzwania zapewnią wam dobrą zabawę w klasycznym stylu League of Legends! O mniejszych zmianach będziemy informować was na bieżąco w opisach patchów, więc zaglądajcie do nich!

Do zobaczenia w razem przeciw SI!

— Zespół ds. Botów

Reklama

Podziel się ze znajomymi!