/od dewelopera: Wybór pozycji w Wild Rift


Grajcie po swojemu dzięki systemowi preferencji pozycji.


Jesteście gotowi częściej grać, tak jak chcecie? Na scenę wchodzą: preferencje pozycji.

CZYM SĄ PREFERENCJE POZYCJI?

 

Patch22_PositionPref1.jpg

Zanim dołączycie do meczu, uszeregujcie wasze preferowane pozycje w kolejności (solo, dżungla, środek, duet, wsparcie) od najbardziej do najmniej preferowanej. Od tego momentu system dobierania przeciwników będzie się starał przydzielić wam jedną z bardziej preferowanych pozycji. Wciąż możliwe jest, że dostaniecie dowolną pozycję ze względu na zasady sprawiedliwego dobierania, popularność pozycji i wielkość kolejki, ale będziecie mieć większą kontrolę nad swoimi preferencjami, nawet jeśli nie dostaniecie ulubionej pozycji.

Chcieliśmy stworzyć system preferencji pozycji, który zapewni wam możliwie jak największą swobodę wyboru:

Chcecie nam powiedzieć, która pozycja jest waszą ulubioną? Załatwione!

Chcecie dać priorytet wszystkim pięciu pozycjom? Jest to możliwe!

Chcecie automatycznie wybrać cokolwiek i po prostu wskoczyć do gry? Zaszalejcie!

Koniec końców niezależnie do tego, co wybierzecie, naszym priorytetem jest sprawienie, abyście dostawali swoją preferowaną pozycję (lub pozycje), tak często, jak to możliwe.

CZYLI CO SIĘ ZMIENI?

To tylko test, więc uruchomimy oddzielną kolejkę o nazwie Laboratorium Pozycji, z rozstawieniem bazującym na waszym aktualnym rankingu. Ta kolejka testowa nie wpłynie na wasze rankingi w normalnej kolejce rankingowej, ani nie wpłynie na wasze rankingi po ukończeniu testów.

Każdego dnia będziemy rozdawać Niebieskie Drobinki wszystkim, którzy rozegrają przynajmniej jedną grę w Laboratorium Pozycji. W ten sposób wynagrodzimy wam poświęcony czas!

Spodziewamy się dłuższych niż zwykle czasów oczekiwania, ponieważ nie wszyscy będą chcieli grać w kolejce eksperymentalnej. (Ale mamy nadzieję, że ją wypróbujecie!)

Patch22_PositionPref2.jpg

Gdy wasza drużyna wybierze kolejkę Laboratorium Pozycji, zobaczycie nowy symbol na waszym emblemacie gracza w poczekalni. Chociaż nie jest to wymagane do gry, po kliknięciu tego emblematu możecie ustawić priorytet swoich preferencji. Wykorzystamy te informacje, dobierając wam przeciwników!

Jeśli nie jesteście pewni swoich preferencji, obok każdej pozycji zobaczycie kilku bohaterów, którymi ostatnio graliście i którzy pasują do tej pozycji. To pomoże wam w dokonaniu wyboru. Po prostu wybierzcie pozycję, na której zwykle gra wasz ulubiony bohater!

Po zakończeniu sprawiedliwego dobierania przeciwników każdemu graczowi zostanie przypisana pozycja; swoją pozycję możecie sprawdzić w kółku pod waszą ikoną na ekranie wyboru bohatera. Dla ułatwienia możecie filtrować listę bohaterów według pozycji i przeglądać bohaterów proponowanych do przydzielonej wam pozycji.

CZYM TO SIĘ RÓŻNI OD LEAGUE NA PC?

Największa różnica polega na tym, że w Wild Rift możecie sprecyzować swoje preferencje dla wszystkich pozycji. Chociaż nie możemy zagwarantować, że nigdy nie dostaniecie swojej najmniej preferowanej pozycji, staramy się, abyście w większości gier dostawali jedną z waszych dwóch najbardziej ulubionych pozycji. A gdy to nie będzie możliwe, wykorzystamy ustawienia waszych preferencji, by zwiększyć prawdopodobieństwo przydzielenia waszego trzeciego lub czwartego wyboru. Mamy nadzieję, że gdy będziecie mogli grać tak, jak sami chcecie, mecze staną się przyjemniejsze!

Ponadto, ponieważ wybór pięciu pozycji jest nieco bardziej skomplikowany niż wybór dwóch, zapisujemy wasze preferencje z sesji na sesję. Możecie je ustawić raz na zawsze i nigdy więcej ich nie tykać. Albo możecie wszystko zmieniać w każdym kolejnym meczu.

A CO Z „GÓRĄ” I „DOŁEM”?

Ze względu na to, jak mapa odwraca się w Wild Rift, nie nazywamy górnej i dolnej alei „górą” i „dołem”, ponieważ nie wszyscy będą je widzieć w taki sposób! Z tego powodu również ikony „góra” i „dół” nie całkiem się sprawdzają. Przyjrzyjmy się nowym nazwom pozycji, ich ikonom i temu, co je zainspirowało!

Patch22_PositionLab.jpg

 • Solowa aleja:
  • Wykorzystujemy pojedynczy kształt topora, by powiązać go z aspektem „solowym” tej alei, a także z twardymi, hardymi bohaterami, którzy do niej trafiają. Ponadto zastosowaliśmy parę elementów przypominających kształtem ikonę Barona, wykorzystując cechy charakterystyczne wielkiej fioletowej bestii.
 • Dżungla:
  • Uznaliśmy, że klasyczna ikona dżungli wygląda dobrze i jednoznacznie określa sposób rozgrywki. Uważajcie na zarośla!
 • Środkowa aleja:
  • Ikona środkowej alei to trzyczęściowy kształt, który kładzie większy nacisk na segment w środku – z dwoma pozostałymi alejami po bokach. Chcieliśmy podkreślić ruch i wszechstronność, sugerując styl gry, który lubią środkowi: wędrowanie, pomaganie innym alejom i błyskotliwe zagrywki.
 • Aleja duetu:
  • Nowa ikona duetu wpisuje się w trend dzielenia kształtu na odpowiednią liczbę części. Ikonę tworzą dwa pionowe pistolety, które przypominają broń, jaką prawdopodobnie zobaczycie w alei duetu. Jeśli się dobrze przyjrzycie, możecie dostrzec zarysy ikony Smoka.
 • Wsparcie:
  • Klasyczna ikona wsparcia: solidna, niezawodna, niezachwiana. Dobre wsparcie trzyma w kupie całą drużynę. Niech to się nigdy nie zmienia!

WIĘC TERAZ WSZYSTKO BĘDZIE WSPANIAŁE I DOSKONAŁE, TAK?

Cóż… nie. Chwila, wracajcie!

Prace nad tą funkcją wciąż są na dość wczesnym etapie, dlatego spodziewamy się, że trzeba będzie ogarnąć jeszcze parę rzeczy. Planujemy intensywnie doskonalić preferencje pozycji w oparciu o zbierane dane, a także wasze opinie, dlatego przesyłajcie nam dalej swoje przemyślenia!

JAK DŁUGO POTRWA TEST I DLACZEGO WARTO WZIĄĆ W NIM UDZIAŁ?

Uruchomimy to Laboratorium na kilka dni po wprowadzeniu patcha 2.2. Jeśli ta funkcja wszystkim się spodoba, zintegrujemy ją z kolejką rankingową, gdy tylko będzie to możliwe. Im więcej będziecie grać, tym lepsze dane uzyskamy i tym szybciej dopracujemy tę funkcję, by móc ją udostępnić.

Uwaga dla graczy w Amerykach: w waszym regionie nie będziemy przeprowadzać tego testu. Ponieważ wasz serwer wciąż będzie nowy, nie chcemy za bardzo rozdzielać kolejek. Poinformujemy was jednak, jeśli to się zmieni.

Mamy nadzieję, że pomożecie nam przygotować preferencje pozycji, zanim ruszą pełną parą. Nie możemy się doczekać waszych opinii.


Podziel się ze znajomymi!