Odmiany mityczne: Jhin Likwidator Mrocznego Kosmosu


Reklama

Omówienie nowych mitycznych odmian skórek i pierwsza z nich: Jhin Likwidator Mrocznego Kosmosu.

Cześć wszystkim, tu zespół ds. skórek i monetyzacji. Chcemy porozmawiać o tym, co wkrótce pojawi się na serwerze testowym i w sklepie. Jeśli przegapiliście naszą ostatnią aktualizację, możecie znaleźć ją tutaj. Przede wszystkim chcemy dzisiaj omówić nową rzecz, z którą od jakiegoś czasu eksperymentujemy: zawartość klasy mitycznej występującą wyłącznie w łupach, którą nazwaliśmy „odmianami mitycznymi”.

Czym właściwie są te odmiany mityczne?

Skórki prestiżowe pokazały nam, że prestiżowej zawartości pragną wszyscy gracze, nie tylko poszukiwacze ekskluzywności. Jednak zmiany, które w efekcie wprowadzaliśmy, aby skórki prestiżowe były bardziej przystępne (np. opcja „spieniężania” Mitycznej Esencji w sklepie wydarzenia, Mityczna Esencja w nagrodach etapów i prestiżowe skórki z łupów Pokazu, takie jak nadchodząca Sona Nieśmiertelnej Podróży, dostępne również za Mityczną Esencję) spowodowały, że przestały one pełnić swoją rolę w przypadku graczy, którzy pragną naprawdę rzadkiej i superekskluzywnej zawartości. Zamiast jednak utrudniać dostęp do tych skórek i odbierać przyjemność graczom, którzy są obecnie zadowoleni z większej dostępności systemu prestiżu, postanowiliśmy spróbować czegoś innego.

Szukamy różnych sposobów oferowania ekskluzywnych przedmiotów, których posiadanie będzie czymś zupełnie wyjątkowym. Zaczynamy ten eksperyment od istniejących skórek legendarnych, nadając ich charakterowi i ich narracji całkiem nowy wymiar. Powiedzmy, że chcemy zrobić taką skórkę dla Jhina. Bierzemy wówczas jego istniejącą legendarną skórkę i dodajemy specjalne elementy w okienkach specyficznych dla Jhina – powiedzmy na przykład, że jest to jego 4. strzał. I tu niespodzianka: pierwszą odmianą mityczną będzie Jhin Likwidator Mrocznego Kosmosu!

LoL_MythicDarkCosmicJhin_HPO2.jpg

Nowa skórka, chociaż to stara skórka? Co ja właściwie dostaję?

Jhin Likwidator Mrocznego Kosmosu jest wersją zaktualizowaną w porównaniu do Jhina Mrocznego Kosmosu, ponieważ uwzględnia przeróbkę motywu, a także ma nowy portret, ikonę i ramkę. Mamy film pokazujący oryginalnego Jhina Mrocznego Kosmosu, a potem film z nowym Jhinem Likwidatorem Mrocznego Kosmosu, więc możecie sami zobaczyć, na czym polega ten nowy styl skórek:

Podstawowy Jhin Mrocznego Kosmosu

Nowy Jhin Likwidator Mrocznego Kosmosu

Jak się dostaje taką skórkę?

Będziemy korzystać z systemu etapów, takiego jak w przypadku Sony Nieśmiertelnej Podróży, do którego się już przyzwyczailiście. Dla tych, którzy go nie znają, wyjaśniamy, że po otwarciu 29 Kosmicznych Kapsuł 2023 w 30 otwartej kapsule zdobywacie gwarantowaną nagrodę dla rangi danego etapu. Kosmiczne Kapsuły 2023 będą dostępne w patchach 13.17 i 13.18 po 750 RP.

Jhin Likwidator Mrocznego Kosmosu będzie dostępny jako nagroda etapu w 30 kapsule z rzędu, ale pojawi się też w 1% Kosmicznych Kapsuł 2023 otwartych po drodze, co oznacza, że jeśli dopisze wam szczęście, odblokujecie go wcześniej. Nie musicie mieć oryginalnej skórki Jhina Mrocznego Kosmosu, aby otrzymać „Likwidatora”, ponieważ odmiany mityczne to nie Barwy. Gdy okienko się zamknie i kapsuły znikną, skórka zostanie usunięta na pewien czas z puli wymian. Wróci do niej w którymś momencie 2024 roku – ale to zależy od tego, jak sprawdzi się nam ten eksperyment. Nie będziecie mogli nastawić się na konkretny moment jej ponownego zdobycia, ale kiedyś znów się pojawi. Na razie będziemy rozprowadzać odmiany mityczne tylko w ten sposób i nie będzie można kupić ich bezpośrednio w sklepie. To może się oczywiście w przyszłości zmienić. Wiemy, że najwięksi „zakupowicze” będą mogli natychmiast dokonać wymian i zdobyć te skórki, gdy trafią one do puli, ale uważamy, że ta mała grupa nie zakłóci poczucia ekskluzywności. To wszystko wciąż jest w fazie eksperymentu, więc z chęcią dowiemy się, co sądzicie o tym, jak to działa w praktyce.

W skrócie:

Możecie zdobyć te skórki z następujących źródeł:

  • Łut szczęścia podczas otwierania Kosmicznej Kapsuły 2023;
    • około 1% szansa na zdobycie Jhina Likwidatora Mrocznego Kosmosu.
  • Otwarcie 30 Kosmicznych Kapsuł 2023 podczas trwania wydarzenia;
    • zdobycie skórki w 30. kapsule jest gwarantowane, jeśli nie będzie jej w żadnej z 29 wcześniej otworzonych Kosmicznych Kapsuł 2023.
  • Zaczekanie do momentu, gdy w 2024 roku potencjalnie będzie można wymienić ją na odłamki skórek;
    • poinformujemy was z wyprzedzeniem o tym, kiedy zostanie włączona do puli wymian.

Czy to wpłynie na obecną lub przyszłą zawartość?

Na razie nie. To, co można było zwykle kupić w sklepie, nie zmieni się, podobnie jak nie zmieni się sposób nabywania przedmiotów. Nasze plany dotyczą tylko nowych mitycznych odmian skórek.

Dość uważnie wybieramy to, co nazywamy „ekskluzywną zawartością”, a obecnie celowo utrzymujemy jej ilość na dość niskim poziomie. Dzięki mitycznemu sklepowi, wymianom odłamków skórek i bezpośrednim zakupom w sklepie gracze mają dostęp do naprawdę dużej części zawartości. Jednak chcielibyśmy znaleźć jeszcze inny sposób oferowania graczom ekskluzywnej zawartości – tak aby z powodu dostania tej zawartości poczuli, że dopisuje im szczęście albo że dostali coś niezwykłego. Będziemy zgłębiać te możliwości powoli. Nie nastąpi żadna gwałtowna zmiana, przez którą będziecie mieli poczucie, że nie możecie zdobywać nowych rzeczy w sposób, do którego się przyzwyczailiście, a za każdym razem, gdy będziemy planowali wprowadzenie czegoś nowego, zamierzamy z dużym wyprzedzeniem zaprezentować nasze zmiany lub eksperymenty. Zawsze, gdy chodzi o rzeczy związane z monetyzacją, jesteśmy bardzo ostrożni i postępujemy bardzo konsekwentnie. Jeśli czegoś próbujemy i to nie wypala, dokonujemy analizy i testujemy coś innego albo zmieniamy dotychczasowy sposób postępowania,

Dzięki za przeczytanie i do zobaczenia na Summoner’s Rift!

Reklama

Podziel się ze znajomymi!