Opis patcha 2.2 Wild Rift


W tym ogromnym patchu na Wild Rift zawita masa bohaterów, zmian i wyborów. Chcecie gankować każdą aleję? Do Galio jest rzut beretem. Chcecie wybrać aleję? Ustawcie się w kolejce z preferencją pozycji. Chcecie… tylko jedną aleję? Testujemy ARAM. Witajcie w patchu 2.2!


W tym ogromnym patchu na Wild Rift zawita masa bohaterów, zmian i wyborów. Chcecie gankować każdą aleję? Do Galio jest rzut beretem. Chcecie wybrać aleję? Ustawcie się w kolejce z preferencją pozycji. Chcecie… tylko jedną aleję? Testujemy ARAM. Witajcie w patchu 2.2!

AUTOR

 • Ben Forbes
 • Alex Huang

W tym ogromnym patchu na Wild Rift zawita masa bohaterów, zmian i wyborów. Chcecie gankować każdą aleję? Do Galio jest rzut beretem. Chcecie wybrać aleję? Ustawcie się w kolejce z preferencją pozycji. Chcecie… tylko jedną aleję? Testujemy ARAM. Zapnijcie pasy i pamiętajcie o piciu wody. Witajcie w patchu 2.2!

Przypominamy: zawartość będzie pojawiała się na przestrzeni tego patcha. Jeśli ją przegapiliście, oto zapowiedź  niektórych nowych rzeczy, które pojawią się w Wild Rift na przestrzeni następnych kilku miesięcy.

NOWOŚCI

NOWE MIEJSCA

Witamy wszystkich graczy z Ameryk w otwartej becie.

Witamy również graczy z Hongkongu i Makau!

NOWI BOHATEROWIE

GALIO KOLOS

 

Kamienny kolos Galio strzeże Wielkiego Miasta Demacia. Zbudowany w celu obrony przed wrogimi magami, często stoi bez ruchu przez wiele dekad, dopóki obecność potężnej magii go nie ożywi. Gdy to następuje, Galio w pełni wykorzystuje swój czas, rozkoszując się walką i ciesząc, że może bronić swoich krajan. Jednakże jego triumfy nie niosą radości, ponieważ magia, którą zwalcza, jest powodem jego ożywienia i po każdym zwycięstwie ponownie zapada w sen.

Galio będzie dostępny o 2:01 CEST 1 kwietnia.

NOWE FUNKCJE

(TEST) PREFERENCJA POZYCJI

 

Wołamy do wszystkich brawurowych duetów, wymiataczy solowej alei i średniawych środkowych!

W patchu 2.2 rozpoczniemy testy nowej funkcji, którą nazywamy preferencją pozycji. Podobnie jak w przypadku wyboru pozycji w League na PC, chcieliśmy dać wam więcej kontroli nad pozycją, na której gracie.

Uwaga! Ten test nie dotyczy Ameryk.

 

 

Zanim dołączycie do meczu, ustawcie wasze preferowane pozycje (solowa aleja, dżungla, środkowa aleja, aleja w duecie, wsparcie) w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej. W większości przypadków system dobierania przeciwników będzie starał się przydzielić wam jedną z bardziej preferowanych pozycji. Nadal może wam zostać przydzielona każda pozycja, ale powinniście mieć więcej kontroli nad tym, jak często traficie na tę, na której chcecie grać. Jeśli nie chcecie wybierać preferowanej pozycji – żaden problem: weźmiemy pod uwagę wasze ostatnie gry i na ich podstawie przypiszemy wam pozycję. Wasze wybory będą zapisywane pomiędzy sesjami!

 

Gdy wybór bohaterów się rozpocznie, wszystkim graczom zostaną przypisane pozycje – będą one widoczne w wyborze bohaterów – a bohaterowie, którzy zazwyczaj są grani na danych pozycjach, zostaną podświetleni. Możecie również filtrować ich według pozycji, by znaleźć odpowiedniego dla siebie bohatera. Ponadto, gdy mecz się rozpocznie, zobaczycie wskaźniki, które wskażą wam wybraną aleję.

Na początek zaczniemy z tymczasową kolejką z preferencją pozycji. Będzie ona dostępna przez 2 tygodnie. Znajdziecie ją w zakładce rankingowej, ale chcemy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

 • Ta kolejka nie będzie miała wpływu na postępy rankingowe i nie przyczyni się do postępów większości wydarzeń.
 • Przygotowaliśmy równoległe wydarzenie, Laboratorium Pozycji, które nagrodzi was Niebieskimi Drobinkami za każdy dzień, w którym zagracie i pomożecie nam testować.
 • Pod koniec trwania testu na podstawie jego wyników i waszych opinii ocenimy, czy ta funkcja jest gotowa na wdrożenie do podstawowej kolejki rankingowej. Jeśli nie, powrócimy do pracy nad nią.

(TEST) WSZYSCY LOSOWO, WSZYSCY NA ŚRODKU (ARAM)

 

W tym patchu w Wild Rift rozpoczynamy test jednego z ulubionych trybów graczy z League na PC: czas na ARAM! Testy ARAM-u będą dostępne przez ograniczony czas. Ustawcie się w kolejce i natychmiast przystąpcie do gorączkowych walk drużynowych dzięki przyspieszonemu zdobywaniu doświadczenia w 12-minutowych bitkach.


 

 

W ARAM-ie zagracie na Howling Abyss – moście zawieszonym nad pozbawioną dna szczeliną, gdzie wojownicy niegdyś bronili Freljordu przed starożytnym wrogiem. W tym trybie jest tylko jedna aleja, a zagracie losowo przydzielonym bohaterem z waszej puli. Jeśli nie będziecie zadowoleni z bohatera, którego dostaliście, możecie wykorzystać jedną z ograniczonej liczby wymian. Wymienieni bohaterowie trafią na „ławkę”, z której będą mogli ich wybrać wasi współgracze.

 

 

W ARAM-ie pojawią się dwa czary, które będą dostępne tylko w tym trybie:

 

 • Naznaczenie/Doskok: Dwuczęściowy czar. Naznaczenie ciska śnieżką w linii, zadając obrażenia i oznaczając pierwszego trafionego wroga. Użyjcie go ponownie, by Doskoczyć do tego wroga i bez zbędnych ceregieli rozpocząć rozróbę. Ten czar przypomina (1) Lee Sina, ale jest nieco… chłodniejszy.
 • CzystośćCzystość dołącza do Wild Rift prosto z League na PC. Użycie tego czaru przywraca pewną liczbę punktów many wam i pobliskim sojusznikom.

 

Od 5 kwietnia będziemy przeprowadzać drobne, trzydniowe testy tego trybu gry, aby upewnić się, że wszystko działa, jak powinno. Jeśli wszystko będzie w porządku, ARAM będzie dostępny przez miesiąc, od 15 kwietnia do 19 maja.

Jesteśmy jeszcze we wczesnej fazie realizacji, więc na tym etapie rozwoju niektóre funkcje nie są w pełni obsługiwane. Runy, przedmioty, ekwipunki i kilka innych funkcji nie zostało dokończonych w przypadku Wild Rift.

Więcej informacji na temat naszego podejścia do trybów i szczegóły dotyczące ARAM-u znajdziecie w filmie wprowadzającym, o tutaj .

2. SEZON RANKINGOWY

Pierwszy sezon rankingowy Wild Rift dobiega końca – ale nie martwcie się, ogień rywalizacji zapłonie ponownie! 2. sezon rozpocznie się o 20:00 CEST 2 kwietnia!

Osiągnięcie Złota i co najmniej 10 wygranych sprawi, że otrzymacie Wspaniałą Jinx, no i oczywiście Jinx, jeśli jeszcze jej nie macie.

 

 

Wspaniała Jinx była przyznawana graczom, którzy w sezonie 2. osiągnęli Złoto lub wyższą rangę. Po wyjściu bez szwanku z tysiąca apokaliptycznych eksplozji marzy jej się wielki wybuch, który przebije wszystkie inne. 

Później w tym patchu otrzymacie emblemat ukazujący waszą najwyższą rangę w 1. sezonie, a jeśli rozegraliście choć jedną grę rankingową w 1. sezonie dostaniecie również ikonę.

 

DZIKA PRZEPUSTKA

W patchu 2.2 wprowadzamy Dziką Przepustkę – sposób na zdobywanie zawartości poprzez granie. Możecie ulepszyć Dziką Przepustkę, by otrzymać nowe nagrody, a osiągnięcie maksymalnego poziomu przepustki (50) zaowocuje ekskluzywną skórką: Hexodkrywcą Jaxem! Po osiągnięciu 50. poziomu nadal możecie zdobywać dodatkowe nagrody.

 

Mistrz heksploracji, Jax, podróżuje bez zbędnych bagaży, więc może zapełnić swoją torbę „artefaktami” ze „starożytnych miast”. Nikt nigdy wcześniej nie słyszał o tych cywilizacjach, a niektóre elementy technologii, które przywiózł, wydają się dziwnie zaawansowane…

Dzika Przepustka pojawi się wraz z początkiem 2. sezonu rankingowego i będzie kosztować 590 Dzikich Rdzeni. Elitarna Dzika Przepustka oferuje jeszcze więcej zawartości i misji, które przyspieszą wasz postęp. Kosztuje ona dodatkowe 400 Dzikich Rdzeni. Możecie również zakupić pojedyncze poziomy. Każdy z nich kosztuje 150 Dzikich Rdzeni.

Więcej informacji na temat Dzikiej Przepustki pojawi się wkrótce.

(TEST) WSPARCIE DLA 120 HZ

Testujemy tryb wsparcia 120 Hz dla wybranych wydajnych urządzeń. Wasze urządzenia mogą się przegrzewać lub możecie napotkać problemy z wydajnością, więc bądźcie uważni!

Więcej informacji znajduje się w sekcji „Sterowanie i ustawienia”.

NOWE JĘZYKI

Dodaliśmy oficjalne wsparcie dla następujących języków: portugalskiego (Brazylia), hiszpańskiego (Ameryka Łacińska) i arabskiego.

Wiemy o problemach z niektórymi napisami, które są niepoprawnie wyświetlane w języku arabskim – naprawimy je w przyszłych patchach.

PRZEDMIOTY

Nadchodzi kilka nowych przedmiotów, w tym Skrzydlaty Księżycowy Pancerz, Siła Natury i Mroźne Serce. Więcej informacji znajdziecie w sekcji przedmiotów niżej, a także w najnowszym /od dewelopera.

SKÓRKI

 • Corgi Corki
 • Wytworny Galio
 • Draven Draven
 • Piezz
 • Piekielny Galio
 • Amumu Niespodzianka
 • Wspaniała Jinx
 • Hexodkrywca Jax
 • Licealistka Ahri
 • iBlitzcrank
 • Olaf Maruder

Wszystkie powyższe skórki pojawią się w tym patchu. Dalsze skórki patcha 2.2 pojawią się w kolejnych aktualizacjach.

RARYTASY

Możecie otrzymywać lub kupować rarytasy z wielu różnych źródeł. Sprawdźcie stronę w grze, aby dowiedzieć się, jak je zdobyć!

 

 

Ikony: Czarujący Poro, Poro Buntownik, Poro Rozrabiaka, Hextechowy Jaximus, Jax na Wolności

Emotki: Powolne Klaskanie, Tyle Złości, Wszystko Cacy, OMÓJBOSHE, Zapomniane Urodziny, Super-Shisa, Żółwik Choncc, Wycofać Się!

Ramki ikon: Przełęcz Hexodkrywcy

Powroty: Port Powrotów

Błyskotki: Ups, Solidna Łopata, Superpomysł

Emblematy Rift: Historia Hexodkrywcy, Technologiczny Hexodkrywca, Wielka Demacia, Noxiańska Potęga

 

 

Wszystkie te rarytasy pojawią się w tym patchu.

 

WYDARZENIA

PODRÓŻ PO WILD RIFT

 

Podróż po Wild Rift rozpocznie się, gdy ukończycie wydarzenie dla nowych graczy, Akademię Wild Rift. Udajcie się w podróż, aby zdobyć zawartość, która przygotuje was na nadchodzące mecze!

 

3_28_21_Patch22Article_PositionLab.jpg

LABORATORIUM POZYCJI

Codziennie możecie zdobyć dodatkowe Niebieskie Drobinki, pomagając nam w testowaniu kolejki z preferencją pozycji.

ZMIANY BOHATERÓW

ALISTAR

 

Byczek jest zbyt napakowany.

Podstawowe statystyki

 • Zdrowie: 650 pkt. → 610 pkt.

 

(1) Zmiażdżenie

 

 • Zasięg podrzucenia: 300 jedn. → 275 jedn.
 • Obrażenia: 60/120/180/240 pkt. → 60/110/160/210 pkt.

AMUMU

 

Amumu balansuje na granicy naszej tolerancji współczynnika zwycięstw, dlatego odbieramy mu trochę podstawowych statystyk.

 

 

Podstawowe statystyki

 

 •  Pancerz: 40 pkt. → 35 pkt.
 • Zdrowie co poziom: 105 pkt./poziom → 95 pkt./poziom

 

(2) Rozpacz

 

 • Skalowanie obrażeń z mocą umiejętności: 1% za każde 100 pkt. mocy umiejętności → 0,75% za każde 100 pkt. mocy umiejętności

 

(Superumiejętność) Klątwa Smutnej Mumii

 

 • Czas odnowienia: 100/85/70 s → 110/95/80 s

CORKI

 

Poprawiamy zestaw umiejętności Corkiego, usuwając nieintuicyjną mechanikę, przez którą Corki automatycznie przemieniał wampiryzm fizyczny w wampiryzm zaklęć podczas trafiania podstawowymi atakami.

 

 

(Umiejętność bierna) Uzbrojenie Hextech

 

 • Ataki Corkiego nie będą już przemieniały wampiryzmu fizycznego w wampiryzm zaklęć. Zamiast tego będą się zachowywały normalnie.

DARIUS

 

„Czasami potrzeba taktycznego geniusza, by obalić fortecę. A czasami wystarczy mocniej uderzyć”.

 

(Superumiejętność) Noxiańska Gilotyna

 • Darius jest teraz niepowstrzymany podczas rzucania tej umiejętności.

3_28_21_Patch22Article_DrMundo.jpg

DR MUNDO

 

Potęga Mundo w dżungli zbliża się do przegiętego poziomu.

 

 

(1) Zatruty Tasak

 

 • Maksymalne obrażenia przeciwko potworom: 320/380/440/500 pkt. → 290/360/430/500 pkt.

 

(3) Masochizm

 

 • Czas odnowienia: 6/5/4/3 s → 6/5,5/5/4,5 s

JHIN

 

Osłabiamy nieco moc PvE Jhina, by powstrzymać go przed nękaniem wrogów za pomocą tempa gry i zmusić do szukania okazji do wymian z wrogimi bohaterami.

 

 

(3) Ująć Widownię

 

 • Od teraz zadaje 65% obrażeń wrogom niebędącym bohaterami.

ORIANNA

 

Mimo systemowych osłabień Orianna nadal jest tyranem alei. Ponownie ją osłabiamy, aby zapobiec powstaniu robotów w środkowej alei.

 

 

Podstawowe statystyki

 

 • Zdrowie: 570 pkt. → 530 pkt.

 

(1) Rozkaz: Atak

 

 • Czas odnowienia: 6/5/4/3 s → 7,5/6/4,5/3 s
 • Skalowanie mocy umiejętności: 0,5 pkt. → 0,4 pkt.
 • Obrażenia podstawowe: 60/100/140/180 pkt. → 50/90/130/170 pkt.

 

(3) Rozkaz: Chroń

 

 • Obrażenia podstawowe: 60/100/140/180 pkt. → 50/90/130/170 pkt.

PANTHEON

 

Zbliżamy Aspekt Wojny do poziomu mocy z League na PC.

 

 

(1) Kometarna Włócznia

 

 • (1) Kometarna Włócznia wzmocniona przez Wolę Śmiertelnika już nie spowalnia.

 

(2) Skok z Tarczą

 

 • (NAPRAWIONY BŁĄD) Teraz poprawnie resetuje ataki, a wzmocnione ataki nie mogą zostać przerwane.

 

(3) Natarcie Egidy

 

 • Nie blokuje już obrażeń od wież.
 • (3) Natarcie Egidy wzmocnione przez Wolę Śmiertelnika nie ma już wydłużonego czasu działania.
 • (3) Natarcie Egidy wzmocnione przez Wolę Śmiertelnika zapewnia teraz 60% prędkości ruchu na 1,5 s przy uderzeniu tarczą.

(Superumiejętność) Spadająca Gwiazda

 • Włócznia, która ląduje przed Pantheonem, od teraz spowalnia o 50% na 2 s i zadaje obrażenia Kometarnej Włóczni na małym obszarze.

TEEMO

 

Teemo wydaje się prawidłowo wyważony w grach na wysokim poziomie, ale zbyt dobrze radzi sobie na niższych poziomach rozgrywki. Zmniejszamy potencjał jego błyskawicznej ucieczki, na którym naszym zdaniem częściej polegają nieodpowiednio ustawiający się gracze.

 

 

(3) Partyzantka

 

 • Czas ładowania kamuflażu: 0,8 s → 1 s

ZMIANY W ROZGRYWCE

NOWE PRZEDMIOTY

 

Wprowadzamy dużą porcję aktualizacji przedmiotów (przede wszystkim dla obrońców), aby odświeżyć ich listę i lepiej dopasować ikony do tych z League na PC. Zapoznajcie się z podglądem przedmiotów w patchu 2.2, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej aktualizacji.

 

(NOWOŚĆ) SIŁA NATURY

 

Siła Natury zastąpi Specjalistyczny Hełm jako główny przedmiot zapewniający odporność na magię, gdy natrętni magowie nie chcą wam dać spokoju.

 

 • Zdrowie350 pkt. zdrowia
 • Odporność na magię45 pkt.
 • Łączny koszt2850 szt. złota
  • Widmowa Osłona (1100 szt. złota) + Skrzydlaty Księżycowy Pancerz (900 szt. złota) + 950 szt. złota
 • Bierne – Burza+5% prędkości ruchu
 • Bierne – Pochłonięcie: Otrzymywanie obrażeń magicznych zapewnia ci dodatkowo 6 jedn. prędkości ruchu i 6 pkt. odporności na magię na 5 s. Ten efekt kumuluje się do 5 razy i zapewnia maks. 30 jedn. dodatkowej prędkości ruchu i 30 pkt. dodatkowej odporności na magię. Każda niepowtarzająca się umiejętność zapewnia 1 ładunek.

(NOWOŚĆ) MROŹNE SERCE

 

Używajcie aury Mroźnego Serca, by zmniejszyć prędkość ataku pobliskich wrogów i bronić swojej drużyny.

 

 • Pancerz70 pkt.
 • Mana300 pkt.
 • Przyspieszenie umiejętności20 jedn.
 • Łączny koszt2850 szt. złota
  • Zbroja Strażnika (1050 szt. złota) + Lodowcowy Całun (1000 szt. złota) + 800 szt. złota
 • Bierne  Pieszczoty ZimyZmniejsza prędkość ataku pobliskich wrogów o 15%.

[NOWOŚĆ] SKRZYDLATY KSIĘŻYCOWY PANCERZ

 

Skrzydlaty Księżycowy Pancerz jest nowym składnikiem Pancerza Umrzyka. Grający obrońcami, nadszedł wasz czas!

 

 • Zdrowie150 pkt. zdrowia
 • Bierne – Lot+5% prędkości ruchu
 • Łączny koszt: 900 szt. złota
  • Rubinowy Kryształ (500 szt. złota) + 400 szt. złota

ZMIANY PRZEDMIOTÓW

SZAFIROWY KRYSZTAŁ

 

Szafirowy Kryształ jest teraz świetnym wyborem dla wymagających użytkowników many. Dodajemy do niego efekt bierny Doładowania Many, abyście mogli szybciej zacząć kumulować ładunki Łzy Bogini.

 

 • Mana: 300 pkt. → 100 pkt.
 • (NOWOŚĆ) Przyspieszenie umiejętności5 jedn.
 • (NOWOŚĆ) Bierne – Doładowanie Many: Zapewnia 5 pkt. maks. many za każde użycie umiejętności, do maks. 250 pkt. Ten efekt można aktywować do 3 razy w ciągu 12 s.
 • Koszt: 500 szt. złota (bez zmian)

ŁZA BOGINI

 • (NOWOŚĆ) Przyspieszenie umiejętności: 10 jedn.
 • (NOWOŚĆ) Bierne – Doładowanie Many: Mana za każdy ładunek: 8 pkt. → 7 pkt.
 • (NOWOŚĆ) Bierne – Doładowanie Many: Mana zyskana z Doładowania Many Szafirowego Kryształu przenosi się na Łzę Bogini, więc możecie zakupić Łzę z już skumulowanymi 250 pkt. many.

NADEJŚCIE ZIMY

 

Nadejście Zimy i Wielka Zima zostają przerobione na przedmiot ze zdrowiem / maną / przyspieszeniem umiejętności. Maszyny kontroli tłumu, grzejcie silniki!

 

 • (NOWOŚĆ) Zdrowie350 pkt.
 • (USUNIĘTO) Pancerz: 40 pkt.
 • Mana: 450 pkt. → 500 pkt. (z uwagi na maks. 350 pkt. z Szafirowego Kryształu)
 • Przyspieszenie umiejętności10 jedn.
 • Łączny koszt2600 szt. złota
  • Łza Bogini (900 szt. złota) + Pas Giganta (1000 szt. złota) + 700 szt. złota
 • (NOWOŚĆ) Bierne – Podziw: Zapewnia przyspieszenie umiejętności równe 1% maksymalnej many. Zwraca 15% wydanej many.
 • (NOWOŚĆ) Bierne – Doładowanie Many: Zwiększa maksymalną manę o 8 pkt. przy każdym jej wydaniu, ataku lub otrzymaniu obrażeń od bohaterów, potężnych potworów i wież. Po osiągnięciu maksimum równego 700 pkt. dodatkowej many przemienia Nadejście Zimy w Wielką Zimę. Ten efekt można aktywować do 3 razy w ciągu 12 s. Możesz posiadać tylko jeden przedmiot z Łzą Bogini naraz.

WIELKA ZIMA

 • (NOWOŚĆ) Zdrowie350 pkt.
 • (USUNIĘTO) Pancerz: 40 pkt.
 • Mana: 1150 pkt. → 1200 pkt. (z uwagi na maks. 350 pkt. z Szafirowego Kryształu)
 • Przyspieszenie umiejętności10 jedn.
 • Łączny koszt2600 szt. złota
  • Łza Bogini (900 szt. złota) + Pas Giganta (1000 szt. złota) + 700 szt. złota
 • (NOWOŚĆ) Bierne – Podziw: Zapewnia przyspieszenie umiejętności równe 1% maksymalnej many. Zwraca 15% wydanej many.
 • (NOWOŚĆ) Bierne – Zamarznięty Kolos: Unieruchomienie wrogiego bohatera zużywa manę i na 3 s zapewnia tarczę pochłaniającą obrażenia równą 150 pkt. (+5% aktualnej maks. many) za każdego pobliskiego wrogiego bohatera. Efekt aktywuje się wyłącznie, gdy bohater ma ponad 20% maksymalnej many. (15 s odnowienia)

MANAMUNE I MURAMANA

 • Przyspieszenie umiejętności: 10 jedn. → 20 jedn. (z uwagi na to, że Łza zyskuje 10 jedn.)

BLASK

 

Chcemy, aby Blask był bardziej przystępnym zakupem dla bohaterów, którzy nie korzystają z many. Ta zmiana wpływa również na przepisy Zmory Licza, Mocy Trójcy i Lodowej Rękawicy.

 

 • (USUNIĘTO) Mana: 300 pkt.
 • Koszt: 1100 szt. złota → 900 szt. złota
  • Blasku nie tworzy się już z Szafirowego Kryształu.

ZMORA LICZA

 • (USUNIĘTO) Mana: 300 pkt.
 • Łączny koszt: 3050 szt. złota → 2950 szt. złota
  • Teraz powstaje z Blasku (900 szt. złota) + Eterycznego Duszka (950 szt. złota) + 1100 szt. złota

MOC TRÓJCY

 • (USUNIĘTO) Mana300 pkt.
 • Łączny koszt: 3733 szt. złota → 3533 szt. złota
  • Teraz powstaje z Blasku (900 szt. złota) + Żądełka (1200 szt. złota) + Pożeracza (1100 szt. złota) + 333 szt. złota

LODOWA RĘKAWICA

 • (USUNIĘTO) Mana: 300 pkt.
 • Łączny koszt: 2700 szt. złota (bez zmian)
  • Koszt skompletowania: 600 szt. złota → 800 szt. złota (z uwagi na zmiany Blasku)
  • Teraz powstaje z Blasku (900 szt. złota) + Lodowcowego Całunu (1000 szt. złota) + 800 szt. złota

PANCERZ UMRZYKA

 

Jak wyżej, dzięki nowemu przepisowi Pancerz Umrzyka jest wyśmienitym wyborem dla obrońców, którzy chcą szybko inicjować walki.

 

 • (NOWOŚĆ) Bierne – Bezwzględność+5% prędkości ruchu
 • Łączny koszt: 2900 szt. złota (bez zmian)
  • Teraz powstaje ze Skrzydlatego Księżycowego Pancerza (900 szt. złota) + Kamizelki Kolczej (1000 szt. złota) + 1000 szt. złota

KOLCZASTA KOLCZUGA

 

Mieliśmy wrażenie, że nakładanie Głębokich Ran po kupieniu Kolczastej Kolczugi pozostawało za bardzo poza kontrolą obrońców. Teraz powinni mieć więcej sposobów nakładania tego osłabienia, gdy jest ono najbardziej potrzebne.

 

 • (ZMODYFIKOWANO) Bierne – Ciernie: W momencie trafienia podstawowym atakiem odbija obrażenia magiczne równe 25 pkt. (+10% dodatkowego pancerza) i nakłada na atakującego Głębokie Rany na 3 s. Unieruchomienie wrogich bohaterów również nakłada Głębokie Rany na 3 s.

SŁONECZNA EGIDA

 

Niczym piękny motyl, Słoneczna Peleryna ewoluuje w Słoneczną Egidę. Jest jednak parę znaczących różnic między wersjami z PC i Wild Rift. Wersja z Wild Rift nie jest przedmiotem mitycznym, a zatem nie ma mitycznego efektu biernego. Ponadto ta wersja ma znacznie słabsze statystyki obronne, jako że zapewnia jedynie zdrowie i przyspieszenie umiejętności. Słoneczna Egida jest wyśmienitym wyborem dla obrońców, którzy chcą zadawać więcej obrażeń.

 

 • Zdrowie: 400 pkt. zdrowia → 500 pkt. zdrowia
 • (USUNIĘTO) Pancerz40 pkt.
 • (NOWOŚĆ) Przyspieszenie umiejętności: 15 jedn.
 • Łączny koszt: 3000 szt. złota
  • Żar Bami (1100 szt. złota) + Rozgrzany Klejnot (1000 szt. złota) + 900 szt. złota
 • (ZMODYFIKOWANO) Bierne – Pożoga: Zadaje pobliskim wrogom obrażenia magiczne równe 16-30 pkt. + 1% dodatkowego zdrowia na sekundę. Zadanie obrażeń bohaterom lub potężnym potworom za pomocą Pożogi zwiększa jej obrażenia o 8% na 5 s. (Ten efekt kumuluje się maks. 6 razy). Pożoga zadaje 50% dodatkowych obrażeń stworom i potworom.
 • Bierne – Płomienny Dotyk: Po osiągnięciu maksymalnej liczby ładunków Pożogi twoje ataki palą pobliskich wrogów, zadając im obrażenia Pożogi w ciągu 3 s. Pożoga zadaje 150% obrażeń stworom i potworom.

ŚMIERTELNE PRZYPOMNIENIE

 • Koszt skompletowania: 350 szt. złota → 650 szt. złota
 • Łączny koszt: 2650 szt. złota → 2950 szt. złota

OMEN RANDUINA

 • Pancerz: 50 pkt. → 55 pkt.

PLEMIENNA ZBROJA

 • Zdrowie: 650 pkt. zdrowia → 700 pkt. zdrowia

(USUNIĘTO) SPECJALISTYCZNY HEŁM

 

Specjalistyczny Hełm nie spełniał naszych oczekiwań, a jego optymalne zastosowanie nie zawsze było jasne, dlatego zastępujemy go Siłą Natury.

 

ZMIANY SYSTEMOWE

PRĘDKOŚĆ ATAKU

 

Zmieniamy sposób, w jaki bohaterowie zachowują się z większą prędkością ataku. Poprzednio bohaterowie, którzy inwestowali w wiele przedmiotów z prędkością ataku, mieli mniejszą redukcję klatek ataku, co sprawiało, że utrzymywanie na dystans i pościgi były zbyt łatwe. Spodziewamy się, że tę zmianę najbardziej odczują strzelcy, dlatego będziemy ją uważnie śledzić.

 

 • Współczynnik wpływu prędkości ataku na czas wyprowadzania ataków: 100% → 50%
  • Czas wyprowadzania ataku = podstawowy czas wyprowadzania ataku / (1 + prędkość ataku) → podstawowy czas wyprowadzania ataku / (1 + prędkość ataku × 50%)

CZARY PRZYWOŁYWACZA

DUCH

 

Duch nie był zbyt często wybierany, dlatego bardziej upodabniamy go do wersji z League na PC. Udział w zabójstwie (zabójstwo lub asysta) odświeży jego efekt, tak jak Zabawmy się! Jinx.

 

 • Czas działania: 6 s → 8 s
 • Zmniejszona maksymalna prędkość ruchu podczas eksplozywnego przyspieszenia.
 • Czas działania eksplozywnego przyspieszenia: 2 s → 3 s
 • Przy udziale w zabójstwie czas działania wzmocnienia wydłuża się o 6 s i eksplozywne przyspieszenie zostaje ponownie aktywowane.

PODPALENIE

 

Zmniejszamy zasięg rzucenia Podpalenia, aby zabijanie wrogów wymagało nieco więcej zastanowienia, a przeciwnicy czuli, że mają szansę coś zrobić, zanim staną w płomieniach.

 

 • Zasięg rzucenia: 7 jedn. → 5,5 jedn.

KOMUNIKACJA I SPOŁECZNOŚĆ

KOMUNIKACJA

 • Dodaliśmy 3 nowe sygnały, by ułatwić koordynację z drużyną. Użyjcie sygnału „wróg ma tu wizję”, by ostrzec o ustawionych totemach; „zgrupować się”, by zebrać drużynę; „brakuje wroga”, by ostrzec przed potencjalnym gankiem, gdy wasz przeciwnik z alei znika z pola widzenia (tylko do tego służy ten sygnał – zmieniliśmy jego ikonę. Żegnaj, znaku zapytania. Niech żyje Koleś w Hełmie).
 • Wkrótce będziecie otrzymywać e-maile, jeśli gracz, którego zgłosiliście, został ukarany za swoje zachowanie w grze. W kolejnych patchach planujemy wdrożyć ten system do gry.
 • Możecie wyposażyć się w tę samą emotkę w kilku miejscach na automatyczne odpalanie emotek, ponieważ nigdy nie ma złego momentu na spamowanie Poro z Megasupermózgiem.

SPOŁECZNOŚĆ

 • Zaproszenia do gry
  • Powiadomienia o zaproszeniach nie zajmują już całego ekranu. Są teraz mniejszymi, bardziej przyjaznymi powiadomieniami, które nie przeszkodzą wam w interakcjach z klientem. Możecie zaakceptować, odrzucić lub po prostu przesunąć w prawo, by ukryć zaproszenia do gry.
  • Poprawiono efekty wizualne, gdy zapraszacie znajomych, którzy są już w grze.
 • Udostępnianie społecznościowe
  • Od teraz możecie udostępniać osiągnięcia i nagrody z Dzikiej Przepustki na Facebooku lub poprzez bezpośrednie pobranie obrazu.
 • Ekran po zakończeniu rozgrywki
  • Jeśli zatrzymacie się na chwilę na ekranie po zakończeniu rozgrywki, a wasi znajomi są gotowi na kolejny mecz, gra da wam przyjaznego kuksańca, abyście do nich dołączyli.
  • Do ekranu po zakończeniu rozgrywki dodaliśmy również wskaźnik pokazujący, którzy gracze zostali oznaczeni za brak aktywności.

STEROWANIE I USTAWIENIA

GRAFIKA

 • Dodano nowe gotowe ustawienia graficzne: wydajność, grafika i niestandardowe.
  • Wydajność: Optymalizacja pod kątem wydajności w grze, poprawiająca liczbę klatek na sekundę i stabilność dla płynnej rozgrywki kosztem grafiki. Ten tryb nie gwarantuje maksymalnej liczby klatek na sekundę, ponieważ w zależności od telefonu mogą występować skoki liczby klatek na sekundę, które przypominają opóźnienia w grze.
  • Grafika: Optymalizacja pod kątem jakości grafiki, poprawiająca jakość grafiki i stabilność dla lepszej grafiki kosztem klatek na sekundę. Idealne dla twórców zawartości!
 • Dodano nowe ustawienia klatek na sekundę: 40, 90 i 120.
  • 40 klatek na sekundę: Wielu graczy prosiło o zwiększenie liczby klatek na sekundę na swoich urządzeniach, ale uważało, że 60 klatek na sekundę jest zbyt niestabilne, więc dodajemy środkowy poziom dla tych, którzy mają odpowiedni sprzęt.
  • 90 klatek na sekundę: Dla graczy posiadających wydajne urządzenia z wysoką częstotliwością odświeżania, którzy szukają jeszcze większej płynności rozgrywki.
  • 120 klatek na sekundę (beta): Obecnie dostępne tylko na wybranych urządzeniach. Istnieje ryzyko przegrzania lub spadku wydajności, więc bądźcie uważni!
  • Tryb 120 Hz jest dostępny na modelach Samsung Galaxy z serii S21, modelach Samsung Galaxy z serii S20, Samsung Galaxy Note 20, modelach Samsung Tab z serii S7, OPPO Find X2, OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro, OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro, modelach iPad z serii Pro, Google Pixel 5, ASUS ROG Phone 2 i Razer Phone 2.

DOSTOSOWYWANIE MARTWEJ STREFY

 • Możecie teraz dopasować rozmiar martwej strefy przycisków umiejętności. Sprowadza się to do tego, że musicie przesunąć poza martwą strefę, aby aktywować umiejętność. Im większa martwa strefa, tym trudniej przypadkowo przeciągnąć przycisk umiejętności podczas celowania.

DRĄŻEK RUCHU

 

Ze względu na sposób, w jaki ograniczamy środek drążka ruchu, możliwe jest wybranie kierunku ruchu, który jest przeciwny do początkowego kierunku przeciągania przy pierwszym dotknięciu ekranu. Uważamy, że jest to frustrujące dla mniej doświadczonych graczy, dlatego zmniejszyliśmy prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji, pozwalając, aby środek drążka ruchu znajdował się bliżej krawędzi ekranu.

 

 • Może być teraz wyśrodkowany bliżej krawędzi ekranu przy pierwszym dotknięciu, podobnie jak „Typ drążka ruchu – Śledzenie”.

SAMOUCZEK I NOWI GRACZE

 • Zmieniamy przebieg pierwszego logowania, aby szybciej wciągnąć graczy w wir akcji Wild Rift, pobierając mniejszy fragment gry, podczas gdy reszta jest instalowana w tle. Gracze będą mogli od razu przejść do pierwszego samouczka przed zalogowaniem, a po jego ukończeniu będą mieli okazję zapoznać się z niektórymi bohaterami.
  • To wyświetli się wszystkim graczom po wyjściu patcha 2.2, więc pomińcie samouczek, jeśli już wiecie, o co biega.
 • Nowi gracze nie będą mieli dostępu do standardowej rotacji darmowych bohaterów od razu po ukończeniu samouczka. Zamiast tego będą dysponować specjalną pulą bohaterów, która pozwoli im zapoznać się z różnymi rolami, stylami gry i wyobrażeniami bohaterów.
  • Tymi bohaterami są: Braum, Ezreal, Fiora, Graves, Lux, Malphite, Miss Fortune, Sona, Xin Zhao i Zed.
  • Dzień po osiągnięciu 7. poziomu gracze ci powrócą do standardowej rotacji darmowych bohaterów. Chcieliśmy się upewnić, że poczekamy z „awansowaniem” graczy do tej puli, aby zmniejszyć ryzyko, że będą zmuszeni rozgrywać następujące po sobie mecze zupełnie innymi bohaterami.
 • Ponadto dodaliśmy więcej informacji do samouczka, aby jaśniej wytłumaczyć działanie wież.

INNE

 • Podwyższono wysokość kamery w grze na niektórych tabletach.
 • Dodano wskaźniki na mapie, by lepiej pokazać, kiedy Niebieski Strażnik, Czerwony Krzewogrzbiet i Wędrujący Krab są bliscy odrodzenia się: szara ikona na mapie zmienia kolor na żółty, gdy te potwory mają zaraz pojawić się ponownie.
 • Dodano wskaźniki, by bardziej przejrzyście wyświetlać przydzielone aleje w grze.
 • Ulepszono wskaźniki uwagi wieży: strefy zagrożenia mają teraz bardziej jednolitą kolorystykę, dzięki czemu nowi gracze będą wiedzieć, kiedy ściągną na siebie uwagę wieży.
 • Dodano opcję całkowitego ukrycia imion w grze lub zmiany imion graczy na imiona bohaterów.
 • Model 3D Malphite’a w kolekcji znajduje się teraz na tle Ixtal.
 • (Tylko dla Europy i Azji) Możliwe będzie dokonywanie postępu w misjach nawet wtedy, gdy gra się na innym serwerze.
 • Wydarzenia z tymczasową zawartością personalizacji (np. efekty przy pojawianiu się lub ślady Obrony Terytorialnej) będą teraz wyświetlane w panelu wydarzeń pod menu wyposażenia.
 • Kontynuujemy prace nad problemami związanymi z wydajnością i opóźnieniami.
 • Filtry wyboru bohaterów pozwolą wam teraz wybrać wg pozycji (aleja solowa, dżungla itd.).
 • Jeśli stan waszego konta Wild Rift będzie ujemny po dokonaniu zwrotu zawartości za pośrednictwem App Store / sklepu Google Play, na wszelki wypadek zostaniecie tymczasowo zawieszeni. Skontaktujcie się ze Wsparciem Gracza, aby odzyskać dostęp do konta.

ROTACJA DARMOWYCH BOHATERÓW

1.04–7.04 Diana, Ezreal, Gragas, Leona, Lulu, Miss Fortune, Olaf, Orianna, Pantheon, Tryndamere

8.04–14.04 Ahri, Amumu, Darius, Kennen, Lee Sin, Nami, Sona, Tristana, Vayne, Yasuo


Podziel się ze znajomymi!