Osąd: Zaranie Ery Herosów ― aktualizacja mechaniki


W Zaraniu Ery Herosów słońce zachodzi nad przedmiotami cienia, a wznosi się nad nową mechaniką!


Rotacja Osąd: Zaranie Ery Herosów

Aktualizacja mechaniki

W Zaraniu Ery Herosów słońce zachodzi dla przedmiotów cienia, a wznosi się nad nową mechaniką!

W skrócie:

  • Osąd: Zaranie Ery Herosów wprowadzi nową mechanikę.
  • Przedmioty cienia znikają.
  • Pojawiają się przedmioty promienne ― supersilne i pozbawione wszelkich negatywnych efektów.
  • Można wybrać swój promienny przedmiot, ale dostaje się tylko jedną taką okazję na grę.
  • Jeśli zdrowie spadnie wam poniżej 40 punktów, uratują was Niebiańskie Błogosławieństwa.

Odparcie cienia

Gdy Pingu walczył z Czarną Mgłą, aby ocalić Szybkonogiego, my pracowaliśmy w pocie czoła, abyście z meczu na mecz coraz bardziej chcieli wracać do TFT. W każdym patchu zmniejszaliśmy lub usuwaliśmy negatywne działanie przedmiotów cienia. Sprawiliśmy, że Zbrojownia pojawiała się częściej, oferując potężniejsze przedmioty zmuszające do podejmowania taktycznych decyzji, kiedy najlepiej wykorzystać dostępne możliwości. Pamiętając o tym, czego się przy okazji nauczyliśmy, postanowiliśmy zastosować inne podejście do rotacji Osąd: Zaranie Ery Herosów i jej mechaniki niż w przypadku pozostałych śródrotacji. Tymczasem w ranczu Świętej Twierdzy wasze i Pingu wysiłki ujawniły, jakie tajemnice kryją się w Witrażu. A to może oznaczać tylko jedno: nową śródrotacyjną mechanikę.

W miarę jak Pingu kontynuuje swoją walkę z Czarną Mgłą, broń Chaosu ― czyli przedmioty cienia ― znika. Tak, przedmioty cienia opuszczają rotację Osąd: Zaranie Ery Herosów. Pozwolę, żebyście oswoili się powoli z tą myślą, czytając ten akapit… a właściwie jego koniec.

 

TFT_MidSet_Mechanical_ArticleHeader.jpg

Ruszamy do szarży z przedmiotami promiennymi

 

Po ułożeniu Witrażu Pingu zdobył dostęp do zupełnie nowego arsenału. Co się dobrze składa, ponieważ walka z cieniem Czarnej Mgły przy użyciu przedmiotów cienia nie jest dobrym pomysłem. Myśl, Pingu, myśl!

Podobnie jak Pingu włączamy do naszego arsenału nowe, potężne przedmioty. Nazwaliśmy je przedmiotami promiennymi i muszę powiedzieć, że są bardzo, bardzo potężne. Podobnie jak w przypadku przedmiotów cienia, każdy zwykły ukończony przedmiot będzie miał swoją promienną wersję, ale tym razem będą to po prostu bardziej przepakowane wersje oryginalnych przedmiotów, które nie mają żadnych „haczyków”. W zasadzie są tak przepakowane, że możemy wam dać tylko jeden taki przedmiot na grę. Ale nie martwcie się, będziecie mogli wybrać swój promienny przedmiot z zestawu pięciu w promiennej Zbrojowni, która pojawia się dla wszystkich graczy na etapie 3–6. Sprawdźmy niektóre z przykładów poniżej (poszczególne elementy mogą ulec zmianie, jeśli będą wymagały wyważenia).

Radiant-Rabadon_s-Deathcap.jpg

 

Radiant-Quicksilver.jpg

 

Radiant-Banshees_s-Claw.jpg

 

Dzięki przedmiotom promiennym tworzymy kluczowy moment, który ukształtuje resztę gry. Prosta MOC przedmiotów promiennych jest wystarczająca, by Pingu, *mamy nadzieję*, pokonał Czarną Mgłę. Powinny też zmotywować was do tworzenia drużyny w oparciu o nie. W końcu zwycięstwo przychodzi najłatwiej tym, którzy najlepiej władają mocą swojego wybranego przedmiotu. Brzmi znajomo? Następny akapit na pewno tak zabrzmi.

Wielka siła oznacza wielką odpowiedzialność. Ta odpowiedzialność polega na sumiennym dopilnowaniu, aby wszystkie przedmioty promienne były przydatne, miały podobną moc, i zapewniały zróżnicowanie

w rozgrywce. Dając wszystkim graczom jednocześnie opcję wyboru jednego z pięciu przedmiotów promiennych, równolegle równoważąc ich wzajemne wyważenie, sprawimy, że dzięki tym przedmiotom każda gra w TFT będzie wyjątkowym doświadczeniem, które zapewni zapadające w pamięć chwile oraz sprytne mieszanie drużyn.

 

Niebiańskie Błogosławieństwo: ostatnia deska ratunku w obliczu mocy cienia

Pomimo wysiłków w walce z Czarną Mgłą, moc Pingu Chaosu nadal jest przytłaczająca (a rapuje prawie tak dobrze jak ja). Pingu będzie potrzebował dodatkowej mocy, aby odzyskać Szybkonogiego ― podobnie jak my, gdy połączymy się w Konwergencji, żeby nie skończyć na 8. miejscu. Na całe szczęście, mamy dodatkową szansę na ratunek dzięki Niebiańskiemu Błogosławieństwu.

Sprowadzone na świat poprzez sklejone ze sobą przez siły porządku fragmenty kodu Niebiańskie Błogosławieństwo to kula łupów, która daje każdemu graczowi zawartość o takiej samej wartości, ale dopiero, gdy jego zdrowie spadnie poniżej 40 punktów. W Zaraniu Ery Bohaterów wypatrujcie Niebiańskiego Błogosławieństwa, by odeprzeć brutalność czekającej ósemki. Błogosławieństwa zapewniają natychmiastowo duże bogactwo w formie kombinacji następujących elementów:

  • Przedmioty (składniki)
  • Złoto (napędza wszystko wokół mnie)
  • Zaopatrzenie
  • Szpatułka
  • Bohaterowie

 

Czyli: zdrowie spada wam poniżej 40 punktów. No to pora wyszczerzyć się w obliczu tej masakry tak jak na widok tandetnej tapety swojej zwariowanej ciotki. Oto czym możecie zostać pobłogosławieni:

Chociaż dostawane przez graczy konkretne składniki przedmiotów i bohaterowie mogą się różnić, to ich wartość będzie ujednolicona. Dzięki mocy Porządku każdy poczuje się chociaż trochę szczęściarzem, gdy znajdzie się w opałach.

 

Księga Emblematów: wszystko jest w książkach!

 

Księga Emblematów to najnowszy i największy bestseller, jaki został stworzony przez samego Urfa. Przekartujcie to tomiszcze, aby uzyskać dostęp do sklepu, w którym będziecie mogli wybrać spośród czterech Emblematów. Jest szansa, że Księga wypadnie z Niebiańskiego Błogosławieństwa, ale rzadko pojawi się w starciach PvE. Kto by się spodziewał, że stworzenia, które farmiliśmy, były tak oczytane?

Kiedy Księga Emblematów znajduje się w środku kuli, kula nie może zostać otwarta, dopóki nie masz miejsca na stole, aby pomieścić Księgę. To ekscytująca lektura i nie chcemy, żebyście ją przegapili!

 

Tome-of-Traits.jpg

Wypełnianie luk

 

Skoro znika Szpatułka Cienia, to jak macie zbudować Emblemat Czarta, Emblemat Zapomnianego, Emblemat Zwiastuna Nocy i całą resztę? Cóż, cienie jeszcze nie zniknęły w pełni…

Zamiast całkowicie usuwać wszystkie emblematy cienia, ich „cienisty” status zostanie zmieniony tak, by pokazać brak ich receptur. Wciąż będziemy je rozdawać, tak jak rozdajemy przedmioty za pomocą Zbrojowni. Wraz ze zmianą emblematów cienia w emblematy bezskładnikowe dodajemy też nowe emblematy dla pozostałych cech (nie należących do 5 kategorii), które obecnie nie wymagają Szpatułki. Ponieważ dotarło do nas, że lubicie swoje emblematy, możecie spodziewać się nowych emblematów cienia dla osiłków, smoczych, wzywających i zwiadowców.

 

New-Emblems.jpg

 

Macie jeszcze jakieś pytania? Takie jak… Czy zapomnieliśmy o zapomnianych, usuwając przedmioty cienia? Jak te zmiany wpłyną na wypadanie łupów ze Zbrojowni? Czy dostępność emblematów wpłynie na siłę trudnych do skompletowania cech? Bez obaw. W nadchodzących tygodniach powiemy wam więcej, więc wyczekujcie kolejnych nawiedzonych przepowiedni (*kaszlnięcie* artykułów *kaszlnięcie*), które pojawią się już wkrótce.


Podziel się ze znajomymi!