Jak otworzyć własny serwer w Battlefield 1?


Reklama

Electronic Arts wraz z premierą gry Battlefield 1 wprowadzi szereg zmian związanych z wynajmowaniem serwerów do własnych potrzeb. Nie będziemy już kupować serwerów od różnych dostawców – będzie tylko jeden, EA. Zmiany na dobre, czy na złe?

Po premierze Battlefield 1 uruchomiona zostanie funkcję umożliwiającą graczom zakładanie własnych serwerów prywatnych i publicznych oraz ich dostosowywanie: od opcji rozgrywki po zestawy dostępnych na serwerze map.

Czyli tuż po premierze, w sklepie dostępnym z poziomu gry Battlefield 1 będziecie mogli wynajmować serwery. W przeszłości serwery udostępniane były przez firmy zewnętrzne – teraz zajmie się tym EA. Z faktem tym wiąże się szereg korzyści. Po pierwsze – lepsza jakość sprzętu. Po drugie, ponieważ serwery będą pochodzić od jednego dostawcy, jakość usługi będzie taka sama dla wszystkich użytkowników. A w razie pytań lub problemów będziecie mogli zwrócić się bezpośrednio do działu pomocy EA, zamiast podmiotów zewnętrznych.

Na wynajętych serwerach gracze będą mogli dostosować nazwę serwera, zestaw dostępnych na nim map, tryb gry, ustawienia rozgrywki i wiele więcej. W momencie premiery funkcji wynajmu serwerów liczba dostępnych trybów może być ograniczona, z czasem jednak, w miarę otrzymywania komentarzy od graczy i z uwagi na inne okoliczności, będą dodawane nowe opcje.

Co sądzicie o takiej zmianie? Wpłynie to na jakość serwerów w grze Battlefield 1? A może chcielibyście zobaczyć polskie serwery od Polskich Graczy? Dajcie znać w komentarzach!

 

Reklama

Podziel się ze znajomymi!