Pary LGBT w LoLu?


Czy zamierzacie dodać do kanonu LoL pary LGBT+ w grze? Takie jak Lucian i Senna lub Rakan i Xayah.


Postrzegamy gry jako przyszłościowe medium dla przedstawiania różnorodności w zupełnie nowych formach. Ponieważ opowieści otwierają okno na świat innych ludzi, są też pomostem pomagającym nawiązywać więzi i budować wzajemne zrozumienie. Chcemy wzmacniać te więzi w naszej społeczności, a jednym ze sposobów ich wspierania jest dalsze prezentowanie historii ze społeczności LGBTQIA+.

Szczególnie jeśli chodzi o bohaterów LGBTQIA+ League of Legends, nasze podejście do przedstawiania fabuły stanie się bardziej różnorodne. Czasem pewną podpowiedzią może być dla was dubbing niektórych postaci. A nawet jeśli nie, to mamy całą masę różnych historii do opowiedzenia za pomocą różnych środków przekazu. Na przykład jedna z takich historii, która pojawi się niedługo po opublikowaniu tego posta, jest osnuta wokół tematyki Festiwalu Bezkresnego Wieczoru z udziałem Diany i Leony.

To, czy nasi bohaterowie LGBTQIA+ wiążą się w pary, czy też nie, zależy od konkretnych postaci i tego, na jakim etapie jest aktualnie ich historia. Jedni mogą prowadzić życie singli, inni mogą pozostawać związkach, a jeszcze inni mogą być dawnymi partnerami lub wrogami. Mogą pojawić się też tacy, którzy dopiero odkrywają swoją tożsamość.

W SKRÓCIE

Chcemy, aby gracze mogli identyfikować się z naszymi opowieściami i znajdowali bohaterów, którzy wydają się im interesujący. Panuje powszechne przekonanie, że potrzeba więcej takiej tematyki. Dlatego chcemy kontynuować dodawanie bohaterów LGBTQIA+ do League (chociaż niekoniecznie będą się oni wiązać w pary). Dzięki temu otworzymy furtkę dla nowych możliwości i pozostaniemy uczciwi wobec siebie i naszych odbiorców.


Podziel się ze znajomymi!