Planowany minirework Sony


W patchu 11.16 zamierzamy wprowadzić kolejną aktualizację Sony.


Cześć, tu Captain Gameplay z informacjami na temat zbliżającej się przeróbki Sony. Jak być może pamiętacie, Sona przez krótką chwilę była górną korzystającą z przedmiotów wsparcia, która nękała i wędrowała, nie próbując w zasadzie zadawać ostatnich ciosów. Chociaż ogólnie lubimy alternatywne style gry (np. wzmocnienia czyszczenia obozów, które umożliwiają większej liczbie bohaterów dżunglowanie, dając im więcej okazji do skalowania się z alternatywnymi zestawami), ten styl gry narusza podstawowy test umiejętności gry w alei – oczekujemy, że grający w alei będą próbowali farmić, więc zaniechanie tego powinno działać na korzyść przeciwników. Ponadto ta strategia była szczególnie nieprzyjemna, ponieważ górni byli bez końca nękani atakami z dystansu i automatycznie namierzanymi umiejętnościami.

W zeszłym roku wprowadziliśmy pewne zmiany, które miały rozwiązać problem Sony działającej solo w alei bez naruszania jej przydatności na dole i w roli wsparcia. Dodaliśmy refundację many, która zmusiła ją do współdzielenia aur z sojusznikami i zwiększyła koszty w postaci many. Funkcjonalne, ale niezbyt zabawne: Sona uwielbia rzucać całe chmury zaklęć, a jej aury tylko w niewielkim stopniu realizują nasze założenia. Uniemożliwienie jej rzucania zaklęć (poprzez odebranie jej many), o ile nie wykorzystuje ich efektów, czego często nie robi, spowodowało powstanie mniej zabawnej wersji Sony.

Złożymy zatem teraz ponowną wizytę Sonie, aby wymienić mechanikę refundacji many na coś, co znacznie bardziej spodoba się graczom Sony. Zamiast wysokiego kosztu w manie i refundowania many, wymieniamy czas odnowienia biernej superumiejętności Sony na mechanikę kumulacji, która nagradza używanie Q i W w sposób odpowiadający zamysłowi tych umiejętności. Takie pozytywne wzmocnienie (zamiast negatywnego), które nie karze jej, uniemożliwiając rzucanie kolejnych zaklęć, powinno zapewnić ogólnie bardziej atrakcyjne wrażenia z gry.

Teraz gdy Sona zadaje obrażenia Hymnem Odwagi (Q) lub używa Arii Wytrwałości (W), aby uleczyć rannego sojusznika lub osłonić go tarczą przed obrażeniami (całą wartością umiejętności; małe odbicie obrażeń się nie liczy), trwale otrzymuje kumulację Accelerando, gwarantującą przyspieszenie podstawowej umiejętności (do wartości limitu). Uderzenie dwóch różnych bohaterów umiejętnością Q zapewni dwie kumulacje, a W może zapewnić do 5 kumulacji, jeśli uleczy sojusznika i zablokuje odnoszenie obrażeń przez wszystkich czterech. Ta nowa umiejętność bierna nagradza Sonę za dobre używanie Q i W podczas gry w duecie w alei, zamiast karać ją, tak jak działo się to w przypadku refundacji many.

Gdy Sona osiągnie limit Accelerando, kolejne kumulacje będą częściowo skracać czas odnowienia Crescendo (R). Postawiliśmy ostatecznie na skrócenie czasu odnowienia jako nagrodę, aby zachęcić do bardziej ekscytującej, agresywnej gry Crescendo.

Planujemy zająć się Soną w patchu 11.16, który wypuścimy już w przyszłym miesiącu.


Podziel się ze znajomymi!