Pokemon Go: Ban, blokada – Za co można dostać, na ile, perm?


Bany w Pokemon Go są na porządku dziennym. Za co można otrzymać bana i na ile? Czy bany są permanentne?


Pokemon Go – Uban, odbanowanie

Ban – Za co


Inaczej wygląda sytuacja w przypadku oszustwa. Najczęstszym przekrętem jest korzystanie z aplikacji typu Fake GPS, pozwalającej na ustawienie dowolnego adresu na świecie. Niantic bardzo skutecznie walczy z tym zjawiskiem. Osoby, które w oczywisty sposób teleportują się o znaczne odległości blokowane są od razu.

Ban – Ile trwa


Na początku wydawało się, że ban nakładany jest na stałe. Z czasem jednak powstawały kolejne tematy w serwisach typu Reddit, podejmujące temat banów. Z toczących się tam dyskusji można wnioskować, że Niantic nakłada dwa rodzaje banów.

  • Perm

    • Blokada na zawsze. Objawia się napisem You Have Been Banned. Nie można zalogować się na swoje konto.

    pokemon_go_banSoftBan

    • O wiele bardziej popularny. Kara ta jest nakładana głównie na osoby, które korzystają z programów pozorujących lokalizację. Gdy w ciągu ułamka sekundy przeniesiecie się przykładowo z Polski do Ameryki spodziewajcie się blokady. Softban trwa od kilkudziesięciu minut do 24 godzin. Objawia się tym, że nie można złapać Pokemonów, z Pokestop’ów nie lecą przedmioty.

Ban – Jak poznać


Bana można poznać w bardzo prosty sposób. Nie jest to jednak kara nakładana w sposób znany z innych gier. Nasze konto nie zostanie zablokowane. Osoby zbanowane nie mogą łapać Pokemonów, gromadzić przedmiotów z PokeStop’ów (zwyczajnie nie wypadają), Nie mogą uczestniczyć w bitwach na Gym’ie. Podczas rzucania Pokeballem, Pokemony uciekają.


Podziel się ze znajomymi!