Pokemon Go nie działa, problemy, serwery, rozłączanie, GPS


Pokemon Go w dniu swojej premiery zaliczyło drobne problemy z serwerami, które co jakiś nie działają i nie można się zalogować. Co jeśli Pokemon Go nie działa, występują problemy z połączeniem? Prezentujemy proste rozwiązania na systemy Android oraz iOS.


Jest kilka problemów, na które skarżą się gracze.

Serwery

Największym wydają się być niestabilne serwery. Jeżeli po zalogowaniu do gry otrzymujesz informację o niedostępnych serwerach to nie ma co się denerwować. Status serwerów można sprawdzić w tym miejscu.

  • Offline – Niedostępny
  • Unstable – Niestabilne
  • Online– Dostępny

serwery

Problemy z GPS

Jeżeli Pokemon Go nie może ustalić Twojej lokalizacji, to upewnij się, że masz włączone usługi lokalizacji. Często problemem okazują się ustawienia prywatności.

Na iOS Ustawienia -> Prywatność -> Usługi lokalizacji -> Włącz

ios

Android ma nieco bardziej skomplikowaną drogę. Należy przejść kolejno Urządzenie-> Opcje programistyczne -> Pozorowanie lokalizacji

GPS

 

Zacięcia

Wielu graczy skarży się na zacięcia gry w losowych momentach. Najczęściej oznacza to rozłączenie z serwera i problemy z łącznością, na które nie mamy wpływu.

Inne przypadki, pozostające bez rozwiązania:

  • Czasami Pokeball w lewym górnym rogu zacina się i kręci cały czas, uniemożliwiając rozglądanie się, czy naciskanie czegokolwiek.
  • Na mapie nie widać żadnych punktów, nie pojawiają się także Pokemony. Była plotka o tzw. Softbanach, jednak nie ma nigdzie jej potwierdzenia.

Komunikaty:

Failed to detect location – Sprawdź ustawienia GPS.

Więcej informacji na temat gry znajdziesz w naszym dziale Pokemon Go.


Podziel się ze znajomymi!