Polska – Francja, wielki finał European Masters 2020


Polska drużyna K1ck Neosurf zagra o najwyższe podium z francuskim LDLC OL


W odbywającym się turnieju dla najlepszych krajowych zespołów League of Legends, European Masters 2020, Polacy z K1ck Neosurf wyeliminowali w sobotę Hiszpanów z Movistar Riders (2:0). W niedzielę, podczas wielkiego finału, K1ck spotkają się z Francuzami – współpracującą z Olympique Lyon drużyną LDLC OL.

League of Legends to najpopularniejsza na świecie drużynowa gra strategiczna, w której dwie drużyny składające się z pięciu bohaterów walczą ze sobą, by zniszczyć bazę przeciwnika. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu gracze mają do dyspozycji mecze rankingowe oraz drabinkę rankingową, i w zależności od osiąganych wyników uczestniczą w rozgrywkach różnych lig i dywizji.

EU Masters to jedne z najważniejszych zawodów League of Legends w Europie. Podczas turnieju walczą ze sobą najlepsze drużyny lig tego kontyntntu. W tym roku, wiosenna edycja turnieju zgromadziła 28 zespołów, a Polskę reprezentowały: K1ck Neosurf oraz AGO Rogue, pokonane przez LDLC w półfinałach. Niewiele brakowało więc, aby w finale European Masters walczyły ze sobą dwie polskie drużyny!

Polskie mistrzostwa League of Legends, Ultraliga, są czwartą pod względem oglądalności ligą w Europie – tegoroczny sezon obejrzało niemal 3,6 mln widzów.

Transmisja spotkań finałowych EU Masters 2020 Spring w języku polskim dostępna będzie o godz. 18.00 na kanale Polsat Games na YouTube, na Twitchu oraz na kanale 16 platformy Cyfrowy Polsat. Anglojęzyczną transmisję oglądać będzie można na kanale Riot Games.


Podziel się ze znajomymi!