Powód nerfa Kalisty i Lux


W ostatniej aktualizacji PBE poza wprowadzenia nowego bohatera i nowych skórek pojawiły się także dosyć kluczowe zmiany w balansie. Kalista została osłabiona poprzez zmniejszenie prędkości ataku. Osłabiono także Lux zmniejszając przelicznik AP na W, jak i samą wartość tarczy, jednak tarcza teraz się kumuluje, a bohaterka otrzymuje bonus prędkości poruszania się podczas rzucania.

Kalista jest zbyt silna. Jak na bohatera, którego skuteczność ma być różna, obecnie jej moc jest trochę przesadzona. Badamy sposoby zaostrzenia połączenia Oathsworn i usunięcia pewnej części mocy.
Osłabiamy Lux ponieważ jest zbyt silna.
Obecnie badamy jakie elementy możemy zmienić w Lux i chcemy zmienić wpływ tarczy, gdy ta trafi cel kilka razy. Uważamy że powinna się nakładać, a nie tylko odnawiać. Celem jest to, aby Lux była słabsza pod względem bezpieczeństwa na linii, ale aby była w stanie ochronić swoich sojuszników. Dodaliśmy także motyw akceleracji podczas korzystania z tarczy (podobnei działa Q Ahri).
Warto wspomnieć, że obecne numerki na PBE niekoniecznie są w porządku. Możliwe że nerf jest zbyt mocny, więc raczej należy spodziewać się kolejnych zmian.

Podziel się ze znajomymi!

0 Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *