Przedmioty zgadżetowane


Wraz z rotacją Bajery i Gadżety zmodernizowaliśmy nasze przedmioty. Wszystkiego dowiecie się tutaj.


Wprowadzenie rotacji Bajery i Gadżety było dobrą okazją, by zaktualizować istniejące przedmioty, uwzględniając to, czego się nauczyliśmy podczas mocno zorientowanej na przedmioty rotacji TFT: Osąd. Niektóre przedmioty otrzymały nowy wygląd, a jeden, do którego jesteśmy w naturalny sposób przywiązani ― nowy wygląd i nową nazwę. Wreszcie niektóre przedmioty otrzymały nowe funkcjonalności, aby sprostać nowoczesnemu charakterowi Bajerów i Gadżetów!

Sprawdźcie wszystkie przedmioty na ściągawce z przedmiotami poniżej, a potem czytajcie dalej, aby się dowiedzieć, z czego wynikają zmiany.

TFT_621_ItemOverview_v01_r04_Aveiger.png

Przedmioty o nowym działaniu

Przedmioty światła pokazały nam, co sprawia, że przedmioty dają więcej radości i wywierają większy wpływ. Wyjątkowe statystyki, dodatkowe dźwignie wyważenia i fajne nowe archetypy, które gracze polubili w przedmiotach światła Zarania Ery Herosów, odcisnęły swoje piętno na opisanych poniżej aktualizacjach. Niezależnie od tego, czy wzbogaciliśmy statystyki przedmiotu, czy kompletnie go przerobiliśmy, będziemy je bacznie obserwować na serwerze testowym oraz na serwerach głównych, co oznacza, że wartości parametrów będą się jeszcze zmieniać. Poniżej możecie sprawdzić szczegóły zaktualizowanych przedmiotów!

ArchangelsStaff.jpg

Kostur Archanioła

Przeróbka: Podczas walki posiadacz przedmiotu zyskuje 25 pkt. mocy umiejętności co 4 sek.

 

Powód: Kostur Archanioła został w pełni zmodyfikowany, aby pasować do obrazu maga kończącego walkę na późnym etapie gry.

BansheesClaw.jpg

Pazur Banshee

Przeróbka: Na początku walki posiadacz przedmiotu i wszyscy jego sojusznicy w odległości 1 pola w tym samym rzędzie zyskują tarczę, która blokuje obrażenia i efekty pierwszej umiejętności wroga (maks. 600 pkt. obrażeń). Kumulowanie Pazura Banshee zwiększy liczbę punktów blokowanych obrażeń, ale nie zwiększy liczby tarcz.

Powód: Nie mając dźwigni wyważenia, Pazur Banshee pozwalał całkowicie unikać zaklęć wroga, niezależnie od siły tych zaklęć. Działo się tak szczególnie w przypadku kumulacji Pazurów Banshee, która mogła całkowicie zagłuszyć bohaterów celujących umiejętnościami w jeden cel. Teraz kumulowanie Pazura Banshee wciąż będzie użyteczne, jeśli chodzi o zabezpieczenie się przed obrażeniami, ale nie będzie już całkowicie blokować bohaterów celujących umiejętnościami w jeden cel.

 

BrambleVest.jpg

Kamizelka Cierniowa

Nowe: Obecnie zapewnia 80 pkt. pancerza (wliczając składniki tego przedmiotu).

Obrażenia obszarowe przy trafieniu atakiem: 80/100/150 pkt. >>> 60/80/120 pkt.

Powód: Chcemy podkreślić znaczenie Kamizelki Cierniowej jako przedmiotu zabezpieczającego przed obrażeniami fizycznymi poprzez obcięcie obrażeń powodowanych przez nią w otoczeniu.

Deathblade.jpg

Ostrze Śmierci

Przeróbka: Obecnie zapewnia 50/75/100 pkt. dodatkowych obrażeń od ataku (wliczając składniki tego przedmiotu).

Powód: Stare Ostrze Śmierci było trudne do wyważenia w zestawach bohaterów, które skutecznie je kumulowały, lub w przypadku bohaterów, którzy mogli łatwo skojarzyć je z Huraganem Runaana. Teraz ostrze jest bardziej śmiercionośne *oraz* ostrzejsze, zapewniając tym więcej obrażeń od ataku, im więcej ich się już ma.

Dragons_Claw.jpg

Smoczy Szpon

Skorygowany czas odnowienia: 1 sek. >>> 0,5 sek.

Skorygowana wartość obrażeń procentowych zależnych od maksymalnego zdrowia:: 30% >>> 18%

Powód: Smoczy Szpon był zbyt dobry przeciw bohaterom spamującym zaklęciami (takim jak Ziggs), ponieważ kule ognia uderzały zbyt mocno, a czas odnowienia sprawiał, że powtarzający zaklęcia bohaterowie byli trafiani wiele razy z rzędu. Dzięki tej zmianie Smoczy Szpon będzie miał większą szansę na trafienie różnych jednostek, ponieważ będzie częściej działać, ale będzie zadawał znacznie mniej obrażeń. W końcu kule ognia są fajne, więc dlaczego nie mielibyśmy dorzucić ich więcej?

 

Hextech_Gunblade.jpg

Miecz-Pistolet Hextech

Usunięte: Nie gwarantuje już tarczy dla przeleczenia.

Nowe: Obecnie leczy dodatkowo sojusznika o najniższym zdrowiu.

Powód: Miecz-Pistolet Hextech jako przedmiot światła był superfajny i pozwalał tworzyć wyjątkowe zestawy, takie jak Brandulans i Heal’Koz. Dlatego przenosimy go w wersji przedmiotu światła do Bajerów i Gadżetów, ale zabieramy tarczę przeleczenia, aby zachować właściwe wyważenie.

 

JeweledGauntlet.jpg

Brylantowa Rękawica

Nowe: Obecnie zapewnia dodatkowo 10 pkt. mocy umiejętności.

Powód: Siła Brylantowej Rękawicy zależy od podsiadania mocy umiejętności, która ją wzmocni, dlatego dodaliśmy do tego przedmiotu moc umiejętności jako dodatkową dźwignię wyważenia, wzmacniając przy tym przedmiot, aby lepiej sobie radził.

Quicksilver.jpg

Żywe Srebro

Nowe: Obecnie dodatkowo zapewnia 20% prędkości ataku.

Powód: Żywe Srebro w TFT: Losy było niezwykle potężne dzięki wartości kontroli tłumu oraz sile prowadzących walczących w zwarciu, nie miało jednak szansy zabłysnąć w Osądzie ze względu na brak kontroli tłumu w tej rotacji. Dzięki dodatkowej prędkości ataku siła Żywego Srebra w mniejszym stopniu zależy od wartości kontroli tłumu w rotacji i może zostać łatwo skorygowana, jeśli okaże się zbyt duża lub niewystarczająca.

 

RunaansHurricane.jpg

Huragan Runaana

Nowe: Obecnie zapewnia dodatkowo +10 pkt. obrażeń od ataku.

Usunięte: Nie ma już efektów przy trafieniu.

Powód: Efekty przy trafieniu bywają trudne do wyważenia pomiędzy rotacjami, ponieważ są zależne od zestawów poszczególnych bohaterów. Huragan Runaana często bywał niezwykle potężny w rękach kilku wybranych bohaterów i raczej taki sobie w rękach pozostałych. Chociaż pozostanie przedmiotem dla prowadzących z obrażeniami od ataku, nasze korekty wprowadzą możliwość precyzyjniejszego wyważenia i więcej zastosowań dla tego przedmiotu.

 

Statikk_Shiv.jpg

Kosa Statikka

Nowe: Obecnie dodatkowo zapewnia 15% prędkości ataku.

Powód: Podbnie jak Huragan Runaana ― tylko w jeszcze większym stopniu ― Kosa Statikka kiepsko sobie radziła poza kilkoma niszowymi kompozycjami. Dodanie bardziej użytecznej cechy powinno pomóc znaleźć jej swoje miejsce jako przedmiotowi z prędkością ataku dla kompozycji wykorzystujących obrażenia magiczne.

Przedmioty o nowym wyglądzie

 

I wreszcie niektóre przedmioty zostały udoskonalone wizualnie, aby łatwiej było je rozpoznać i identyfikować z Teamfight Tactics. Największą z tych aktualizacji jest zmiana Siły Natury w Koronę Taktyka. Korona Taktyka ma taką samą funkcję jak Siła Natury, ale teraz oddzieliliśmy ją od jej odpowiednika z League of Legends ― przedmiotu z odpornością na magię dla obrońców, którego przeznaczenie nie znajdowało odbicia w Konwergencji. Inne przedmioty, takie jak Determinacja Kolosa, Miecz-Pistolet Hextech i Kosa Statikka, otrzymały niewielkie przeróbki ikon, aby były lepiej widoczne podczas walk. Wygląd przedmiotów takich jak Herold Zeke’a, Jonowa Iskra i Smoczy Szpon został zaktualizowany, aby lepiej się wyróżniały na tle innych przedmiotów, a także aby podkreślić ich siłę!

 

 

Podobnie jak w przypadku wszystkich zmian, bierzemy pod uwagę krzywą nauki dla nowych ikon, ale ogólnie postrzegamy większą czytelność zaktualizowanej grafiki (oraz promienność Korony Taktyka) jako długoterminowe ułatwienie dla graczy TFT.


Podziel się ze znajomymi!