Przedsezon 2022: wprowadzenie

League of Legends

Reklama

Przedstawiamy nasze cele i rysujące się możliwości w przedsezonie 2022.


Biorąc pod uwagę zmiany na Summoner’s Rift w przedsezonie Żywioły powstają oraz przebudowę i odświeżenie systemu przedmiotów w aktualizacji Mitycznej Kuźni, można powiedzieć, że dwa ostatnie przedsezony koncentrowały się na przerabianiu i odświeżaniu głęboko zakorzenionych elementów podstawowych League. W tym roku zamiast przewracać do góry nogami jakiś wybrany obszar gry, skoncentrujemy się na tym, co można w naszych bieżących systemach (w grze i poza grą) wzmocnić i rozwinąć.

Nasze ogólne cele na przedsezon wyglądają w skrócie następująco:

 • Ulepszenie i rozbudowanie istniejących systemów gry.
 • Nagradzanie uzyskiwania postępów w bardziej konstruktywny sposób.

To, że nie wprowadzamy wielkiej, wymiatającej przeróbki, nie oznacza ograniczenia nakładów pracy poświęcanych w tym roku przedsezonowi. Jesteśmy zadowoleni z podstaw, które zbudowaliśmy w paru wcześniejszych przedsezonach, ale uważamy, że 2022 rok będzie właściwym czasem na zrobienie kroku wstecz i wzmocnienie ich. Nie znaczy to, że nie czeka nas w przyszłości kolejny przedsezon pełen ożywczych zmian. Po prostu w tym roku przedsezon będzie ociupinkę inny.

Spójrzmy zatem na to, czego możecie spodziewać się w przedsezonie 2022!

Istniejące systemy

Smoki

Naszym oryginalnym celem było zwiększenie różnorodności kolejnych gier poprzez stworzenie szeregu wyjątkowych i zapadających w pamięć warunków środowiskowych, które gracze muszą po mistrzowsku opanować. Przedsezon Żywioły powstają wprowadził transformacje mapy, nowe, potężne Dusze Smoków i kończące grę wzmocnienie Starszego Smoka. Te zmiany w dużym stopniu przyczyniły się do tego, że każda gra wydaje się inna niż poprzednia. A jednak uważamy, że dalej możemy zwiększyć niepowtarzalność warunków, w jakich gracze mogą znaleźć się na Summoner’s Rift. Analizujemy możliwość wprowadzenia nowych dodatków do smoków pod kątem realizacji następujących celów:

 • Stworzenia nowych elementów terenu, które wpłyną na większe zróżnicowanie meczów i zmienią przebieg gry po transformacji mapy.
 • Rozbudowania tych motywów związanych ze smokami, które je wzmacniają, oraz sposobu, w jaki wzmacniają one bohaterów na Summoner’s Rift.

Więcej aktualizacji i przemyśleń na temat naszych prac nad smokami pojawi się w dalszej części roku.

Rise_of_the_Elements.jpeg

Przedmioty

Aktualizacja Mitycznej Kuźni wprowadziła całą masę zmian do systemu przedmiotów. Początkowo zależało nam na tym, aby w każdej grze każdy bohater, wybierając przedmioty, mógł podejmować strategiczne decyzje. Chociaż w dalszym ciągu uważamy, że to dobry cel, poznaliśmy też wasze opinie i wiemy, że podejmowanie strategicznych decyzji w przypadku każdego przedmiotu w ekwipunku nie zawsze jest korzystne lub możliwe, szczególnie w samym ogniu walki.

Dalej chcemy, abyście zawsze podejmowali istotne decyzje na poziomie przedmiotów mitycznych. Jednak przedmioty legendarne nie muszą już spełniać tego standardu. Niektóre przedmioty legendarne powinny być idealne dla kilku bohaterów, zamiast jako tako nadawać się dla dużej ich grupy. Mając na uwadze realizację tego celu, odkryliśmy kilka luk, dlatego analizujemy następujące obszary:

 • Zwiększenie liczby przedmiotów mitycznych dla bohaterów wsparcia.
 • Ulepszenie przedmiotów legendarnych dla magów, zabójców i obrońców.

Mythic_Item_Forge.jpeg

Runy

W dalszym ciągu monitorujemy współczynniki wykorzystania run i poziomy ich mocy w systemie i uważamy, że można wprowadzić korzystne, ukierunkowane zmiany systemowe. Najbardziej rzuca się w oczy to, że ścieżka Inspiracji jest dość zagmatwana, dlatego chcielibyśmy poszerzyć możliwości wykorzystania jej run kluczowych. Podczas przedsezonu możecie się spodziewać:

 • Przeróbki run kluczowych Inspiracji.
 • Korekt wyważenia run drugorzędnych.

Nagrody za osiągnięcia

Nagrody za bohaterów to sposób na wyrównanie szans w grze poprzez zdobycie dodatkowego złota dzięki zabiciu bohatera wroga, który właśnie złapał wiatr w żagle. Funkcjonują już od jakiegoś czasu i to z powodzeniem, więc nie planujemy ich zmieniać. Ale wydaje się nam, że możemy zapewnić wam dodatkowe sposoby odbicia się, gdy sytuacja staje się ciężka… Konkretnie chodzi o nagrody za osiągnięcia. Ich wprowadzenie ma na celu:

 • Zapewnienie przegrywającej drużynie więcej strategicznych możliwości nadrobienia strat poprzez realizowanie osiągnięć.

Wiemy, że nagrody za osiągnięcia mogą wzbudzać wiele wątpliwości. Główną z nich jest długość gry. Ogólnie mówiąc, uważamy, że średnia długość gry jest obecnie odpowiednia i nie chcemy jej zmieniać. Nie chcemy też osłabiać dużej przewagi wynikającej z różnicy umiejętności. Jeśli jesteście aż tak dobrzy i dominujecie nad swoim przeciwnikiem w alei, a wasza przewaga narasta, wasze prowadzenie nie może tak po prostu zniknąć. Dlatego będziemy monitorować te zmiany i słuchać waszych komentarzy, tak aby nagrody za osiągnięcia były dobrze wyważone.

Nowe systemy i aktualizacje

Wyzwania

Jednym z nowych systemów, które mamy nadzieję wprowadzić w przedsezonie 2022 są wyzwania. Dzięki systemowi wyzwań gracz będzie nagradzany za wszystkie wyzywające (he, he), wyjątkowe i zabawne cele, które osiągnie podczas gry. Zaprojektowaliśmy system, który analizuje szerokie spektrum wyczynów w League, więc każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego, o co warto się starać i co warto świętować ― niezależnie od stylu gry.

Nie bardzo interesuje was ranking, ale uwielbiacie kolekcjonować skórki i bohaterów? Jesteście świetni w zabijaniu stworów, ale zabójstwa bohaterów zostawiacie współgraczom? A może jesteście znani z unikania mierzonych superumiejętności? Wyzwania pozwolą wam na personalizację i pokazanie swojego stylu gry. Konkretne cele, jakie chcemy uzyskać dzięki finalnej wersji wyzwań, to:

 • Możliwość śledzenia przez graczy swojego poziomu umiejętności i inwestycji w League of Legends.
 • Umożliwienie graczom wizualizacji i porównywania wielu różnych osiągnięć w League.
 • Zapewnienie graczom różnych rodzajów wyzwań i osiągnięć, w ramach których mogą robić postępy i piąć się w górę.

Tooltip.png

Aktualizacja personalizacji postępów

Niedawno przedstawiliśmy zmiany w personalizacji postępów, których celem jest zapewnienie graczom większych możliwości personalizacji. Chyba już rozumiecie, że wiele z nich było kładzeniem fundamentów pod system wyzwań!

Częścią tego pomysłu i przedstawionych prac koncepcyjnych jest seria zmian personalizacyjnych, które pozwolą wam na pierwszy rzut oka pokazać każdemu, kim jesteście. Obejmuje to też chwalenie się swoimi osiągnięciami w ramach konkretnych wyzwań za pomocą konkretnych środków w grze i poza grą, czyli elementów takich jak tytuły, żetony i rangi. Oraz ogólną punktację wszystkich podejmowanych wyzwań w formie kategoryzowanych kryształów postępu.

 

Progression-Crystals.jpg

Wykorzystaliśmy tę aktualizację, aby przetestować elementy wizualne naszego istniejącego systemu personalizacji — tym, co udało się nam uzyskać, podzieliliśmy się wcześniej w tym roku. Obecnie koncentrujemy się na zapewnieniu większej przejrzystości oraz wprowadzaniu udoskonaleń w obszarach takich jak ranking i poziomy Prestiżu, aby wszystko wyglądało spójnie.

Warto tu wspomnieć, że znamy wasze opinie i wiemy, że chcielibyście w opcjach personalizacji znaleźć możliwość powiązania z określonym bohaterem, a także lepiej wykorzystywać banery w poczekalni. Niedługo przetestujemy, jak mogłoby to wyglądać w naszej obecnej wersji systemu wyzwań.

 

Jak to się ma do naszych innych systemów

Zamierzeniem systemu wyzwań jest dostarczenie szerokiej palety celów oraz odpowiadającej im graficznej symboliki we wszystkich aspektach League, tak abyście mogli je kolekcjonować… i współzawodniczyć między sobą. Obejmuje to zintegrowanie z systemami takimi jak maestria bohaterów, Patronowie, ranking, poziomy, wydarzenia i kolekcje pod jednym parasolem, tak aby każdy mógł sobie coś wybrać.

Ten system — chociaż może wydawać się podobny do Patronów — ma wspierać inne systemy i współdziałać z nimi. W tym poszerzonym podejściu zestaw elementów podkreślających specyficzne umiejętności związane z bohaterami, takie jak maestria bohaterów i Patronowie, wciąż będzie ważną częścią doświadczenia w League. Co oznacza, że w miarę upływu czasu będziecie mogli rozwijać i prezentować swoje inwestycje w ulubionych bohaterów. Takie podejście pozwoli nam kontynuować tworzenie bardziej ukierunkowanych celów rozgrywki i aktywności. W ten sposób będziemy mogli spełniać oczekiwania specyficznych typów graczy (np. kolekcjonerów, ekspertów jednego bohatera, fanów ARAM itd.), a jednocześnie nagradzać szersze grupy graczy, które próbują wszystkiego po trochu.

Obecnie jesteśmy na najlepszej drodze, żeby wprowadzić system wyzwań w ramach przedsezonu 2022, ale wszystko może się jeszcze zmienić w zależności od waszych komentarzy. Jeśli wyzwania nie pojawią się podczas przedsezonu, z pewnością wprowadzimy je na początku 2022 roku.

 

Mamy nadzieję, że tak jak w ubiegłych latach będziemy mogli ujawniać nasze plany na jak najwcześniejszym etapie i regularnie się z wami kontaktować, zanim pod koniec tego roku zaczniemy wprowadzać zmiany. Więcej informacji na temat przedsezonu na pewno znajdziecie wkrótce w artykułach:

 • Refleksje o rozgrywce — wrzesień
 • LoL Pls: przedsezon 2022 i serwer testowy — październik

Reklama
Czytaj więcej