Przedstawicielka MuHa Games, autorów nadchodzącej strategii 4X Thea 2 The Shattering


Przedstawicielka MuHa Games, autorów nadchodzącej strategii 4X Thea 2: The Shattering, wystąpi jako speaker w ramach programu Digital Dragons 2018

Reprezentantka MuHa Games opowie o tworzeniu questów z użyciem narzędzi Unity. Studio pojawi się także z własnym stoiskiem.

Video

Polskie niezależne studio developerskie MuHa Games, twórcy ciepło przyjętej strategii 4X Thea: The Awakening, osadzonej w świecie inspirowanym mitologią i historią Słowian oraz stawiającej duży nacisk na aspekty survivalowe, zapowiadają swoje uczestnictwo w tegorocznej edycji Digital Dragons – największym wydarzeniu skierowanym do branży gier w Europie Środkowej, które odbędzie się 21-22 maja 2018 roku w Krakowie. Jako prelegentka reprezentująca studio, które pracuje obecnie nad Thea 2: The Shattering – sequelem wyżej wspomnianej gry, z powodzeniem sfinansowanym częściowo poprzez kampanię na Kickstarterze i zapowiedzianym na sierpień 2018 roku – wystąpi Miła „Yuuki” Irek, lead writer i quest designer.

W ramach bloku programowego Digital Dragons 2018 prelegentka przybliży gościom wydarzenia temat quest designu w grach będących hybrydami gatunkowymi. Prezentacja skupi się na praktycznym zastosowaniu narzędzia do edytowania wydarzeń w silniku Unity, pozwalającego na tworzenie kompleksowych questów z zachowaniem prostoty i łatwości użytkowania. Poruszone zostaną tematy skryptowania, tagowania, rozgałęziania narracji i innych zabiegów mających dostarczyć graczom zróżnicowanych wyzwań, dostosowanych do każdego stylu gry.


Podziel się ze znajomymi!