Przepustka Osądu II i nie tylko


Wszystko, co należy wiedzieć o Przepustce Osądu, Małych Legendach, arenach i nie tylko!


Nadzieja przebija się przez Czarną Mgłę, opromieniając Świętą Twierdzę, gdzie grupa bohaterów stawia pierwsze kroki w zupełnie nowym świecie, spamując emotki i objadając się w ramach przygotowań do następnej przygody. Wraz z nowym dniem nadchodzi śródrotacyjne Zaranie Ery Herosów razem z inspirowanymi RPG Małymi Legendami i arenami. A tam, tuż za horyzontem – czy to dziki zachód?

Wskakujcie na siodło, kowboje, bo popędzimy galopem po to wszystko i jeszcze więcej tuż przed początkiem Osądu: Zarania Ery Herosów, który rozpoczyna się 21 lipca wraz z premierą patcha 11.15!

Wybierz swoją Małą Legendę: Nieustraszona Kompania

Przygotowaliśmy nowe warianty Fuwy, Kretonura i Umbry inspirowane stylem klasycznych RPG. Każda Mała Legenda z Kompanii ma klasyczną wersję klasy (lub pochodzenia) oraz wariant, który wskazuje na wzrastanie z Porządkiem lub upadek w Chaos. Przyjrzyjmy się wariantom Porządku, skoro tak zależy im na tym, aby znaleźć się na szczycie!

070921_RPG_Fuwa_Order_T3.jpg

Wydawałoby się, że zdolność leczenia dowolnej rany odeśle lęk w niebyt, ale Fuwa Porządku nie mogą pozbyć się swojej najgorszej dolegliwości: niskiej samooceny.

070921_RPG_Molediver_Order_T3.jpg

Kretonur Porządku nie odróżnia bycia dobrym w czymś od bycia dobrym. Fuwa chętnie z tego korzystają i rzadko muszą brudzić sobie kopytka.

070921_RPG_Umbra_Order_T3.jpg

Niektórzy twierdzą, że posiadające mnóstwo złota Umbra Porządku są chciwe, ale one same twierdzą, że oddadzą wszystko Poro w potrzebie… pewnego dnia.

070921_RPG_Fuwa_Chaos_T3.jpg
070921_RPG_Molediver_Chaos_T3.jpg
070921_RPG_Umbra_Chaos_T3.jpg

Oczywiście nie musisz podążać ścieżką Porządku. Stworzenia takie, jak te Małe Legendy, potrafią też obrać drogę do Chaosu.

070921_RPG_Fuwa_Chaos_T3.jpg
070921_RPG_Molediver_Chaos_T3.jpg
070921_RPG_Umbra_Chaos_T3.jpg

Nieustraszona Kompania, która nie należy ani do Porządku, ani do Chaosu, zawiązuje się, by brać udział w obiecanych jej przygodach w nowym świecie! A jaka przygoda mogłaby być lepsza, niż ta, która na nas czeka?

Przepustka Osądu II

Przepustka II Osądu to dla was początek wielkiej przygody, dzięki której zdobędziecie nowe łupy, rozgrywając kolejne gry i wykonując misje. Podobnie jak w przypadku gry RPG, Przepustka będzie śledzić wasze postępy za pomocą paska PD, zapewniając nagrody, takie jak emotki i jaja Małych Legend za każdym razem, gdy awansujecie!

Aby wycisnąć jak najwięcej z każdego poziomu Przepustki, możecie zgarnąć Przepustkę+ za 1295 RP, dzięki czemu zyskacie dostęp do nagród poziomu, takich jak wybuchy, areny, Odłamki Gwiazd i naprawdę potężny Pingu Porządku, a także wszystkie elementy, które są dostępne w podstawowej Przepustce.

Oczywiście Przepustkę+ można dokupić w każdej chwili, a jeśli to zrobicie, zdobędziecie wszystko, co odblokowalibyście, gdyby była aktywna przez cały czas. Kiedy zaczniecie swoją podróż z Przepustką+, odblokujecie też naszego najmocniejszego Duszka, Duszka Porządku. To jest taki rodzaj Duszka, który przedstawiłbym moim roślinom.

070921_Order_Sprite.jpg

Z Przepustką+ odblokujecie w trakcie nowych przygód cztery nowe wybuchy (zaklęcia wykańczające?). Wykorzystajcie Wyboistą Ścieżkę, Bezdenną Szczelinę, Pochłanianie Dusz i Rozbite Serce, aby unicestwić wrogów.

W tej przygodzie ekskluzywną Małą Legendą z Przepustki+ jest Pingu Porządku. Nikt nie wierzy w was bardziej niż wy sami… z wyjątkiem Pingu Porządku, który spodziewa się po was takich cudów, że jego oczekiwania przekraczają granice tej rzeczywistości. W przypadku Pingu Porządku każda przegrana nadal będzie porażką, ale przynajmniej zostanie przyjęta z godnością i żelaznym postanowieniem, że następnym razem pójdzie lepiej! Dzięki Przepustce+ otrzymacie 1- i 2-gwiazdkowego Pingu Porządku, lecz aby naprawdę przemienić Pingu w 3-gwiazdkowego, będziecie musieli użyć Odłamków Gwiazd. Nie martwcie się jednak, ponieważ je też dostaniecie w Przepustce+.

070921_Order_Pengu_v2.jpg

Gdy awansujecie z Przepustką+, odkryjecie nowe mapy (areny), które zapewnią wam wyjątkowe wrażenia w stylu RPG. Niektórzy poszukiwacze przygód zaczynają w miejscach takich jak Twierdza Pallet czy Wyspa Helgen, ale w naszym przypadku to Początek Podróży.

070921_Journeys_Beginning_Skybox_ColorShift_7_6-min.jpg

Niejednokrotnie podróże błyskawicznie stawiają przed poszukiwaczami wyzwania w postaci wrogów, zagadek czy nawet żywiołów. Pierwsze wyzwanie czeka na nas na Pustynnej Ścieżce.

070921_Desert_Path_Default_Skybox.jpg

Aby zakończyć naszą przygodę RPG, mierzymy się z ostatnim bossem. Dla niektórych z nas jest to długo odkładana praca domowa, dla innych – artykuł „Przepustka i nie tylko”. Niezależnie od tego, co to takiego, wydarzy się w lochu – metaforycznym (mam nadzieję). Aby wrażenia z wędrówki po lochu były pełne, postaraj się grać na czworaka lub po prostu wypróbować finalną arenę Przepustki+, Zawilgły Loch. Lepiej go rozświetl.

070921_Dankest_Dungeon_Skybox_ColorShift.jpg

Żadna przygoda RPG nie może się zakończyć bez doskonałych łupów. Żeby uczcić wasze poświęcenie, mamy dla was nagrody kręgu Wbijania: kilka emotek Pingu Porządku. Zobaczcie ich urocze grafiki koncepcyjne.

070921_EM_BATTLEPASS_PENGUPERSEVERANCE_EXP.jpg
070921_EM_BATTLEPASS_PENGUTENACITY_EXP.jpg
070921_EM_BATTLEPASS_PENGUDEVOTION_EXP.jpg

Teraz, gdy udało się wam zdobyć nagrody za Wbijanie (zakładam, że za same pierwsze czwórki), sprawcie sobie przyjemność i udajcie się w miejsce, gdzie można przez chwilę odetchnąć… i coś upiec.

Złota Piekarnia: Wypieki i wytchnienie dla członków Kompanii

Poza arenami Przepustki, Zaranie Ery Herosów posiada dwie areny interaktywne. Przede wszystkim Złotą Piekarnię.

Po długiej walce z Czarną Mgłą, Pingu pragnie jednego: piec smakołyki dla swoich znajomych. By zostać kumplami Pingu w Złotej Piekarni, musicie wysupłać zaledwie 1380 RP (10,99 na urządzeniach przenośnych).

Przeglądajcie przepyszne jedzenie i uważajcie, żeby nie upuścić ciasta na tego przepięknego ozdobnego Pingu! Złota Piekarnia jest pełna psot które można klikać i dobrze wypieczonych reakcji na wasze zwycięstwa i porażki!

Saloon w Samo Południe: miejsce relaksu i handlu

*Odchrząkuje po dzikozachodniemu* W mieście pojawił się nowy motyw, a jedynym Porządkiem, który się liczy, jest porządek waszych zakupów. Witajcie w Saloonie w Samo Południe, partnerzy. Zostawcie pukawki przy drzwiach.

Ciasteczka sprawiły, że zrobiliście się miękcy? Weźcie sobie stołki i pozbądźcie się ciężarów za 1380 RP (10,99 na urządzeniach przenośnych).

Umośćcie się wygodnie. Tak, jak to możliwe, zważywszy na miejsce. Podobają się wam tamte organy? Pograjcie sobie, a ja w tym czasie zabiję okna dechami. Postarajcie się tylko nie spaść w ognistą otchłań. To tam przesiadują moi ulubieni klienci, gdy światło staje się nie do zniesienia.

Siadajcie na koń z Kosmałarnicą w Samo Południe

Gdy Nieustraszona Kompania zajmuje się przygodami i zadaniami, Kosmałarnica w Samo Południe poluje na nagrody. Podobnie jak inni łowcy demonów nawiedzający Saloon w Samo Południe, ta Kosmałarnica zawsze jest w stanie przemycić swoją pukawkę przez wahadłowe drzwi przybytku.

Chcecie dowiedzieć się więcej o tych konkretnych Kosmałarnicach? Cóż, przede wszystkim ciężko jest ich nie zezłościć, bo są złe do szpiku macki. Kosmałarnica Porządku to miłe stworzenie, ale są powody, dla których nosi tyle butów i ostróg. Kaktusowa Kosmałarnica to najlepszy strzelec w mieście. A jeśli myślicie, że coś nie do końca pykło, to poczekajcie, aż spotkacie Kukurydzianą Kosmałarnicę. Z pewnością pójdzie jej z wami jak po maśle… tylko nie pękajcie! Ostatnia jest Kosmałarnica Wyjęta spod Prawa. Lepiej trzymajcie się od niej z daleka, kiedy będzie bił zegar. Kiedy nie będzie – też.

070921_HighNoon_SquinkT3.jpg
070921_Squink_Order_T3.jpg
070921_Cactus_Squink_T3.jpg
070921_Squink_Kernel_T3.jpg
070921_Squink_Outlaw_T3.jpg

Megazestaw Zaranie Ery Herosów

Bez względu na to, czy się zbroicie, czy wsiadacie na koń, a może jedno i drugie – mamy dla was nowe zestawy!

Zestaw Skórek Areny Przepustki+ Osądu II
 • Przepustka+ Osądu II
 • Arena Złota Piekarnia
2260 19,99 euro
Zestaw Bohaterskiego Poszukiwacza Przygód
 • Przepustka+ Osądu II
 • Arena Złota Piekarnia
 • Fuwa Porządku 1-gwiazdkowa
 • Kretonur Porządku 1-gwiazdkowy
 • Umbra Porządku 1-gwiazdkowa
 • 1 dodatkowe Jajo Nieustraszonej Kompanii
4330 37,99 euro
Zestaw Nieustraszonej Kompanii
 • Przepustka+ Osądu II
 • Arena Złota Piekarnia
 • 10 Jaj Nieustraszonej Kompanii
 • 2 dodatkowe Jaja Nieustraszonej Kompanii
7150 59,99 euro
Megazestaw Zarania Ery Herosów
 • Przepustka+ Osądu II
 • Arena Saloon w Samo Południe
 • Arena Złota Piekarnia
 • 22 Jaja Nieustraszonej Kompanii
 • 4 dodatkowe Jaja Nieustraszonej Kompanii
12950 104,99 euro

Nagrody rankingowe i nie tylko!

Gratulujemy ułożenia Witrażu i pomocy Pingu! O, udało wam się również osiągnąć co najmniej Złoto w pierwszej połowie Osądu? Dobra robota. W patchu 11.16 (po wprowadzeniu śródrotacji) w waszych ekwipunkach pojawi się nowa emotka.

Po rozpoczęciu Zarania Ery Herosów rano 21 lipca poddamy wasze rangi „miękkiemu” resetowi i obniżymy je o jeden krąg. Przykładowo, jeśli znajdujecie się obecnie w Złocie II, będziecie w Srebrze II. Jeśli radziliście sobie w grze bardzo dobrze i dotarliście do kręgu Mistrza lub wyżej, to po resecie będziecie w Diamencie IV.

Po resecie każdy rozegra pięć meczów rozstawiających, więc nie stracicie żadnych PL za miejsca poza pierwszą czwórką podczas pierwszych pięciu gier rankingowych nowego etapu. Zyskacie również dodatkowe PL za ukończenie w pierwszej czwórce, więc powodzenia! Aby szala przechyliła się na waszą korzyść, koniecznie zagrajcie na serwerze testowym od 7 lipca!


Podziel się ze znajomymi!