Przewodnik o trybie szybkiej gry


Szybka gra zadebiutuje wraz z patchem 13.22. Wybór w ciemno zostanie wyłączony po premierze szybkiej gry. 


 • Chcemy mieć pewność, że gracze posiadający ograniczoną liczbę bohaterów będą mieli dostęp do szybkiej gry, dlatego rotacja darmowych bohaterów dla nowych graczy zostaje rozszerzona. Teraz należą do niej: Diana, Jinx, Malphite, Mordekaiser, Rammus, Yuumi, Sona, Teemo, Tristana, Vi, Caitlyn, Kai’Sa, Syndra, Leona, Sett, Pantheon, Ziggs, Talon, Amumu i Viktor.
 • Gracze mogą wybrać Porażenie od 3. poziomu przywoływacza.
 • Pierwsze głosowanie za poddaniem się w szybkiej grze będzie dostępne w 10. minucie rozgrywki i powiedzie się, jeśli 4/5 graczy będzie chciało się poddać.
 • Głosowanie za poddaniem się w szybkiej grze w 20. minucie rozgrywki powiedzie się, jeśli 3/5 graczy będzie chciało się poddać.

CZYM JEST SZYBKA GRA?

Szybka gra to nowy tryb gry na Summoner’s Rift, który zastąpi wybór w ciemno. Ten tryb pozwala na wybranie do dwóch bohaterów/pozycji jeszcze przed rozpoczęciem meczu, dzięki czemu możesz ustawić się w kolejce ze 100% pewnością, że zagrasz kim chcesz i gdzie chcesz.

DLACZEGO SZYBKA GRA ZASTĄPI WYBÓR W CIEMNO?

Mówiąc krótko, chcieliśmy wprowadzić tryb, który będzie lepiej dostosowany do nowych graczy i ułatwi wybór określonego bohatera na określonej linii bez wszelkich dodatkowych komplikacji z wyborem bohaterów.

PRZYGOTOWANIE DO SZYBKIEJ GRY


W przeciwieństwie do innych trybów gry, wybór bohatera/pozycji następuje jeszcze przed dołączeniem do kolejki. W ten sposób gracz ma gwarancję, że zawsze zagra jednym z dwóch wybranych bohaterów i nigdy nie będzie zmuszony do gry na innych pozycjach, niż te dwie, które wybrał. Po wybraniu bohaterów nie zapomnij dostosować run, zaklęć i skórek.

Aby zaoferować graczom tryb szybkiej gry w miarę szybko, musieliśmy opóźnić wprowadzenie kilku funkcji, w tym barw. Ale bez obaw! Będą one dostępne wkrótce w przyszłej aktualizacji.

Istnieje kilka zasad, które różnią się nieco w zależności od liczby znajomych w kolejce:

ZASADY SOLOWE

 • 2 unikalnych bohaterów
 • 2 unikalne pozycje (przynajmniej 1 priorytetowa)

Pozycje „priorytetowe” są wybierane w dynamiczny sposób na podstawie tego, które pozycje wymagają większej liczby graczy na całym serwerze. W poniższym przykładzie jest już zbyt wielu graczy, którzy chcą zagrać na środkowej i dolnej pozycji, więc gracz musiałby zamienić jedną opcję na mniej popularną pozycję, aby dołączyć do kolejki.

ZASADY GRUP 2–4 GRACZY

 • Wszystkie zasady solowe dotyczą każdego z graczy
 • Przynajmniej 1 unikalny bohater na gracza w grupie
 • Wybory podstawowe (bohater i pozycja) w całej grupie muszą być unikalne

ZASADY GRUP 5 GRACZY

 • 1 unikalny bohater na gracza w grupie
 • 1 unikalna pozycja na gracza w grupie

Przed rozpoczęciem meczu gracze będą musieli wybrać unikalnego bohatera na jednej unikalnej pozycji, ale po rozpoczęciu wszyscy mogą wspólnie podążać środkową linią.

Jest tak dlatego, gdyż One-for-All to zupełnie inny tryb gry.

INNE RÓŻNICE

Po rozpoczęciu gry różnice między szybką grą a każdym innym trybem gry są minimalne.

 • Gdy rozpoczniesz mecz, zobaczysz wizualne wskaźniki na przypisanej linii
 • Możliwość głosowania za poddaniem się staje się dostępna od 10 minuty meczu (wymagane są głosy 4 z 5 graczy, a po 20 minucie – 3 z 5 graczy)
 • Podobnie jak w przypadku wyboru w ciemno, istnieje szansa, że ci sami bohaterowie będą w obu drużynach

Poza tymi drobnymi różnicami reszta zasad jest taka sama, jak w każdym innym meczu na Summoner’s Rift.

KIEDY POJAWI SIĘ TRYB SZYBKIEJ GRY?

Szybka gra jest już dostępna na serwerze testowym i będzie stopniowo udostępniana w usłudze na żywo już w patchu 13.22.

DOBIERANIE PRZECIWNIKÓW W SZYBKIEJ GRZE

Tak naprawdę szybka gra jest po prostu rozwiniętą wersją wyboru w ciemno, dlatego też będzie używać tego samego MMR, co wybór w ciemno.


Podziel się ze znajomymi!