Razer Phone 2 – topowy smartfon dla graczy


Reklama

Firma Razer, wiodąca na świecie marka lifestylowa dla graczy, ogłosiła dzisiaj premierę Razer Phone 2 – smartfona, który definiuje najwyższą wydajność mobilnego grania.


Debiut Razer Phone w 2017 roku stworzył nową kategorię telefonów gamingowych. Wraz z Phone 2 firma przesunęła granice możliwości smartfonów, aby do mobilnego świata esportu i rozrywki trafiło jeszcze więcej energii.

“Pierwszy Razer Phone namieszał w branży smartfonów, tworząc zupełnie nową kategorię produktów” – powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razera. “Podczas prac nad Razer Phone 2 daliśmy z siebie wszystko, aby na własnych warunkach zdefiniować to, czym ma być flagowy produkt”.

GRY I WYDAJNOŚĆ

Dzięki połączeniu najwyższej jakość komponentów oraz rozwiązań odprowadzających ciepło, Razer Phone 2 oferuje aż do 30 procent większą wydajność niż jego poprzednik.

Chipset Qualcomm 845 Snapdragon oraz układ graficzny Qualcomm Adreno 630 błyskawicznie radzą sobie z obsługą nawet najbardziej wymagających aplikacji, a ich wydajność dodatkowo  wzmacnia najlepszy w branży system chłodzenia oparty na komorze parowej.

Komora parowa zapewnia większą powierzchnię rozpraszającą ciepło, jednocześnie utrzymując wysoki frame rate.

APARAT

Razer Phone 2 udostępnia szerokie możliwości fotograficzne dzięki dwóm tylnym aparatom. Pierwszy został wyposażony w obiektyw szerokokątny z optyczną stabilizacją, drugi w teleobiektyw z 2-krotnym zoomem. Oba aparaty posiadają sensory o rozdzielczości 12 Mpx. Matryce Sony IMX skonfigurowano tak, aby dostarczały obrazy o szerokiej gamie kolorystycznej i pozbawione szumu – niezależnie od warunków oświetleniowych czy szybkości rejestrowanej sceny.

Przednia kamerka o rozdzielczości 8 megapikseli jest w stanie obsłużyć strumieniowanie obrazu w rozdzielczości Full HD, co docenią wszyscy profesjonaliści zajmujący się transmisjami na żywo.

Aplikacja obsługująca aparat została wyposażona w nowy interfejs użytkownika, pozwalający na obsługę trybów portretowego i panoramicznego za pomocą jednej ręki.

PODSTAWOWE INFORMACJE

Razer Phone 2 jest teraz wspierany przez Chroma, najpopularniejszy na świecie system podświetlenia RGB dla graczy.

Na tylnej ściance telefonu umieszczono logo Razera – trójgłowego węża, które może świecić się w 16,8 milionów kolorów i zapewniać powiadomienia płynące z aplikacji (np. komentarz na Facebooku czy wiadomość na WhatsApp). Razer Chroma pozwala także na konfigurację efektów świetlnych takich jak Static, Spectrum Cycling czy Breathing.

Razer Phone 2 można ładować w trybie bezprzewodowym. Firma udostępniła także własną ładowarkę bezprzewodową z podświetleniem Chroma.

Jeśli preferujesz ładowanie za pośrednictwem kabla USB-C, to dzięki Qualcomm QuickCharge 4+ możliwe jest naładowanie baterii telefonu do poziomu 50% w ciągu zaledwie 30 minut.

Razer Phone był także testowany pod kątem odporności na kurz i wodę w zgodzie z normą IP67.

GRY – WYŚWIETLACZ 120 HZ

Rok po tym, jak Razer wprowadził na rynek pierwszy gamingowy smartfon na świecie, Phone 2 nadal zachowuje wiodącą pozycję, dzięki jedynemu prawdziwemu ekranowi 120 Hz – teraz z jeszcze lepszymi osiągami. Jego cechy spodobają się wszystkim miłośnikom dużej liczby klatek na sekundę oraz płynnej grafiki, bez opóźnień i rwania obrazu.

W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, Razer Phone 2 wyposażono w 5,7 calowy wyświetlacza IGZO, który jako jedyny oferuje odświeżanie ekranu oraz próbkowanie dotyku na poziomie 120 Hz.

Nowy wyświetlacz jest także o 50% jaśniejszy od tego znanego z Razer Phone.

GRY – PODWÓJNE GŁOŚNIKI PRZEDNIE

Pierwszy Razer Phone zapisał się w historii, dzięki możliwości odtwarzania bez zniekształceń  dźwięków o dużym poziomie głośności. Dźwięk Razer Phone 2 jest jeszcze głośniejszy i czystszy, za czym stoją ulepszone komponenty oraz Dolby Atmos.

Podwójne głośniki przednie umiejscowiono na dole i górze obudowy telefonu. Pozwala to na niesamowite rozprzestrzenianie się dźwięku w pomieszczeniach oraz wygodne ułożenie telefonu podczas wielogodzinnych sesji grania.

GRY – ŻYWOTNOŚĆ BATERII

Razer Phone 2 wyposażono w baterię o pojemności 4 000 mAH, zapewniającą całodzienne wsparcie dla grania i rozrywki. Razer pracuje nad zwiększeniem wydajności baterii.

Podczas gdy poprzednik był testowany pod kątem działania przez 10 godzin przy częstotliwości odświeżania ekranu 90 Hz, Razer Phone 2 jest zoptymalizowany tak, aby wytrzymać dziesięciogodzinną pracę przy 120 Hz[1].

Razer Phone współpracuje z sieciami LTE Gigabit z szybkością pobierania do 1,2 Gbit/s.

GRY – OPTYMALIZACJA

Jako pionier esportu na komputerach PC, a obecnie także w esporcie mobilnym, Razer kontynuuje współpracę z wieloma wydawcami gier, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenie podczas grania.

Razer Phone został zoptymalizowany pod kątem działania z najpopularniejszymi tytułami na platformy mobilne takimi jak PlayerUnknown Battlegrounds Mobile (PUBG Mobile), Rival Crimson x Chaos, Marvel Future Fight, Guns of Boom, RuneScape oraz wieloma innymi.

Netflix

Razer Phone 2 jest jedynym smartfonem z oficjalnym certyfikatem Netfliksa dotyczącym obsługi materiałów wideo HDR oraz dźwięku Dolby Surround 5.1

Razer Cortex

Razer wprowadza Razer Cortex, aplikację stworzoną dla graczy mobilnych.

Cortex pomoże użytkownikom organizować własne gry, a także zarekomenduje najnowsze produkcje zoptymalizowane pod kątem grania w częstotliwości 120 Hz. Aplikacja usprawni również wydajność Phone 2 pod względem różnych gier, dając graczom dostęp do łatwych w obsłudze ustawień predefiniowanych lub manualnych.

Razer Cortex jest już dostępny w Google Play Store i będzie współpracować z wieloma innymi telefonami.

Razer Theme Store

Sklep Razer Theme Store w telefonie Phone 2 oferuje ekskluzywne motywy oraz tapety z motywami z najpopularniejszych dzisiaj gier. Obecnie gracze mogą już korzystać z motywów

Vainglory, Arena of Valor, Tekken, Guns of Boom, Gear Club i Titan Assault, a wkrótce będzie możliwe pobranie motywów z PUBG Mobile.

CENA I DOSTĘPNOŚĆ

Razer Phone będzie dostępny w rekomendowanej cenie 849 euro w USA, Europie oraz Azji. Przedsprzedaż rozpocznie się 11 października 2018 o 12:01 PT na Razer.com

Reklama

Podziel się ze znajomymi!